Hele, to nepomůže!

Věříme, že jste si oblíbili krátké tematické příběhy, které pro vás čas od času připravuje jedna z našich autorek Lea Raif. Dnes jde o příběh na téma manipulace. Máte s ní také zkušenost? Napište nám do komentářů pod článek.

Hele, to nepomůže!
Zobrazit fotografii v galerii

Andrea

Andrea stála nahá před zrcadlem a zdrceně se sledovala. 


"Má pravdu! Vypadám příšerně... I když nechápu, jak je to možné, zase jsem přibrala. Nafouknutá stehna, vyšpulený zadek a ta pneumatika na břiše! No a vážně – už i náznak celulitidy…!"


Znechuceně se oblékla. Prázdný talíř, poslušně čekající na jídelním stole, zase hezky rychle uklidila a hrnec s polévkou vrátila zpět do lednice. Nic. Nedá si raději nic. Stejně skoro nemá hlad. A ten čas, co si určila na jídlo, využije jinak. Lépe! Třeba tím, že vyběhne desetkrát schody nahoru a v patře si pokaždé zacvičí patnáct dřepů. Dvacet dřepů… Dobře. Třicet dřepů a patnáct kliků navrch. To bude David koukat, až se mu pochlubí…


David opravdu koukal. S nemilosrdným výrazem v jinak celkem pohledné tváři si měřil svou mladou přítelkyni a chladně prohlásil:


„Hele, to nepomůže. Díky dřepům se ty tvoje stehna zvětší ještě víc. Už tak jsou velký. Myslím, že prostě moc jíš. A sladíš. Kdy ses naposledy vážila?"


Andrea byla zoufalá. Její přítel, na kterém jí tolik záleželo, ji možná opustí! A to všechno jenom proto, že je tlustá… Že se nedokáže ovládnout a pořád se tak cpe! Co na tom, že už vůbec nesladí? Že ze svého jídelníčku nadobro vyškrtla pečivo a po páté odpoledne už nejí? Že cvičí jako blázen a pomalu nemyslí na nic jiného, než na ta zpropadená kila? Pořád je tlustá. Tlustá, tlustá, tlustá! David jí to dokola opakuje a dnes ráno, když se tajně vážila, měla o dvě kila víc!


David

David pracoval jako číšník v místní restauraci. Cítil se neuznaný, nedoceněný. Tajně doufal, že po Novákově odchodu nastoupí na jeho místo. Jenomže ho, čert ví proč, zase obešli a na post vrchního dosadili toho pitomce Karla. Parchanti! 


Své splíny si kompenzoval na Andree. Jímal ho podvědomý strach, že o ni přijde. Byla mladá a dosti pohledná. Moc dobře viděl, jak se za ní ostatní chlapi otáčejí! Ona si toho naštěstí nebyla zcela vědoma a David v ní systematicky budoval pocit méněcennosti, který sám moc dobře znal. Šlo to dobře. Kdykoli se naskytla příležitost, podsouval jí přesvědčení, že je tlustá. Snažil se jí znejistět, pěstovat v ní neustálou obavu, že o něj, toho skvělého chlapa, může přijít. Že on je borec, který může mít na každém prstu deset takových holek, a proto si ho Andrea musí víc vážit a nadbíhat mu! Dokonce si minulý týden pohrál s její osobní váhou, aby ukazovala o nějaké to kilo navíc… Pro jistotu. 


Láska?!

Andrea ještě nějakou dobu fungovala dle Davidova programu. Byla přesvědčena o tom, že je tlustá a pokud s tím okamžitě něco neudělá, o svého milého přijde. Vůbec si při tom všem neuvědomovala, že to, co jí David poskytuje, je všechno ostatní, jenom ne láska. Hrál si s ní tak šikovně, až Andrea skončila v nemocnici na speciálním oddělení pro pacienty s poruchou příjmu potravy. Byla natolik zmanipulovaná zcela lichou skutečností, že je tlustá, až ji to málem stálo rozum a zdraví. 


Lea Raif

Foto: Pixabay

DISKUZE K ČLÁNKU

5

Ještě by mě zajímalo jestli byla Andrea hloupá a zůstala s Davidem dál,nebo ji láska k němu po nemocnici přešla.Je mezi náma hodně žen které se své lásky nikdy nevzdají...

ODPOVĚDĚT

5

Některé ženy jsou nenapravitelné, a myslí si, že chlapa předělají, myslím, že ji láska nepřešla a po čase byla na tom stejně, nebo ještě hůř

ODPOVĚDĚT

4

máte pravdu do by mě také zajímalo

ODPOVĚDĚT

5

můj muž četl tento článek a chytil se za hlavu a Davida nazval BLBEM

ODPOVĚDĚT

5

Někteří chlapi - a nejen chlapi - jsou výborní manipulátoři a někdy je opravdu těžké jim nepodlehnout.
Znám jednoho, který uměl ze žárlivosti zmanipulovat manželku tak, že měla strach sama
kamkoli cestovat, jít na nějaké akce, udělat autoškolu a podobně.

ODPOVĚDĚT

3

také znám takový osudný zlom v životě,stálé ponižování,ztráta sebevědomí,nakonec zůstala sama se třemi dětmi,nechápu,proč jsou někteří muži tak zlí.

ODPOVĚDĚT

5

někteří chlapi jsou vychováváni jako tyrani a to jsou pak ty konce

ODPOVĚDĚT

3

Pryč od něho, pokud není už pozdě. Nejhorší je zamindrákovaný chlap a zamilovaná ženská.

ODPOVĚDĚT

8

Tak tenhle typ chlapa znám, i když ne až tak úplně extrémního, ale takového, co celý život svoz ženu jen kritizoval a nikdy nepochválil, Nakonec ji přesvědčil, že nestojí za nic, je škaredá a kdyby si ji nevzal, byla by sama. Až hodně pozdě, to už měli dvě děti, pochopila, že je docela hezká a jsou i jiní muži, kteří pochválí a jsou něžní... a bylo po rodině.... a děti bez táty, i když, nebylo o co stát, protože i ony byly nedokonalé a hloupé a nevím co ještě, když se za nimi zavřely dveře...

ODPOVĚDĚT

5

Také jednoho takového znám...

ODPOVĚDĚT

5

David je sobec a vůbec nechápe že láska je v něčem jiném,,,,,

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přirozený vývoj: Ukázka z připravované knížky Lei Raif

Přirozený vývoj: Ukázka z připravované knížky Lei Raif

Autorka příběhů na nejrůznější témata, numeroložka a příležitostná kartářka Lea Raif nám dnes nechá nahlédnout...

Miladin příběh: Svůj život jsem darovala matce

Miladin příběh: Svůj život jsem darovala matce

Vztahy jsou zapeklitá věc, zvláště ty rodinné. A jde-li o vztah matka - dcera, bývá...

Ach ty domněnky...!

Ach ty domněnky...!

Dnes naše autorka Lea Raif přináší téměř komické vyprávění o tom, co dokáží lidské, a...

Příběh: Přítel je na mně závislý a mě to dusí

Příběh čtenářky: Přítel je na mně závislý a mě to dusí

Dnes pro vás naše autorka Lea Raif připravila krátký příběh čtenářky, která se nám svěřila...

Úvaha o štěstí

Úvaha o štěstí

Příležitostné cestování MHD může být někdy docela zábava. Tedy pokud zrovna nejste účastníky nepopulární odpolední...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

PRODLOUŽENÉ VLASY

Před vánocemi jsem dostala tip na ...

EPILACE NEBO DEPILACE

Holky, chci se zeptat těch co s tím mají zkušenost. Je lepší ...

ZÁCPA V TĚHOTENSTVÍ

Zdravím, jsem ve 3. měsíci těhu a neustále se trápím se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz