Hledá se kamarádka

Přátelé mají v našem životě důležité místo. Sdílí s námi radosti, starosti, pomohou v nesnázích. Stává se, že z našeho života odejdou a zbude po nich prázdné místo. Nahradit blízkého člověka není jednoduché, ale jde to.

Titulka pro: Hledá se kamarádka
Zobrazit fotografii v galerii

V dětství se navazují kontakty snadno. Ve škole má každý spoustu kamarádů a známých, kteří se nám ale postupně s přibývajícími léty ze života vytratí. Zůstanou jen ti nejvěrnější. Jenže stačí kolikrát málo a i ta nejlepší kamarádka se vám může z nějakého důvodu vzdálit nebo odejít úplně. Ve zralém věku se pak důvěrní přátelé hledají podstatně hůř. Býváme opatrnější, k emocím se přidává rozum, více si vybíráte a zakládáte si na podmínkách přátelství. I když najít v dospělosti kamarádku není jednoduché, jde to.

 

Buďte aktivní

Když se po příchodu z práce uvelebíte doma na gauči u televize a budete čekat, že si vás někdo najde, zřejmě se nedočkáte. Musíte mezi lidi. Ideální je začít sportovat. Pokud to vezmete vážně a budete chodit pravidelně, máte šanci potkávat stejné lidi. Od úvodní konverzace pak získáte možnost posunout se někam dál. Pokud nejste sportovní typ, nelamte věci přes koleno a věnujte se tomu, co vás baví. Zkuste se zapsat do kurzu angličtiny, vyšívání nebo fotografování – zkrátka tam, kde máte šanci potkat lidi se stejným zaměřením.

 

Zapátrejte v paměti

Vylovte staré diáře, projeďte internet, připojte se na sociální sítě, třeba populární Facebook, ale i Twitter, Skype, ICQ, LinkedIn, Spolužáci a další. Dnes není tak těžké někoho vypátrat. Třeba jste si kdysi rozuměla s nějakou kolegyní v bývalé práci, ale pak se vaše cesty rozešly. Zkuste ji oslovit a připomenout se. Když jste si tenkrát rozuměly, třeba budete mít kde navázat.

 

Nestyďte se

Zkuste oslovit lidi, kteří vás nějakým způsobem zaujmou. Může to být třeba v čekárně u lékaře, ve vlaku nebo třeba ve fitku na cvičení. Zkuste prohodit cosi o počasí, nebo pochvalte kabát či kabelku. Odvážnému štěstí přeje, tak se nestyďte, vždyť přeci o nic nejde. V nejhorším se setkáte s nezájmem.

 

Pořiďte si psa

Nejlépe nějaké milé roztomilé plemeno, co moc neštěká a nekouše. Zvířátko vám bude dělat společnost, ale hlavně vám umožní dostat se do početné „pejskařské“ komunity lidí, kteří se pravidelně schází při venčení.

 

Nevzdávejte to 

I když se vám zdá, že na světě už žádná spřízněná duše není, snažte se neuzavírat se před okolím. Buďte otevřeni novým příležitostem. Využijte každé možnosti dostat se „mezi lidi“.

 

Text: Zuzana
Foto: iStock
13. 1. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Pořiďte si psa? To už je trochu přitažené za vlasy, nemyslíte? A dost sobecké. Chybí vám kamarádka, pořiďte si psa. To už tam rovnou mohlo být napsáno. Chybí Vám láska? Pořiďte si dítě. Taky mi chybí kamarádky, ale tohle je moc. Myslím si, že je dobré zapsat se například do nějakého zájmového kroužku, ale určitě si nebudu pořizovat psa jen proto, abych se seznámila s pejskaři :(

ODPOVĚDĚT

0

Dobrý den všem, najít kamarádku, či snad někoho kolem sebe, to je jako hledat jehlu v kupce sena. A já ji našla. Zcela náhodou, na jiném portále, jen tak. Před Vánocemi, snad ji ji Bůh seslal. Nejsem věřící, přesto věřím v dobro. Potkaly jsme se náhodou. Máme společné zájmy. Ty nás spřátelily. Váš portál je jen o bohapustém soutěžení, o tom, jak z lidí dostat názor (to tu možná někdo někdy napíše), nicméně odtažitý. Máte vůbec zájem o názor lidí, dovedete si toho vážit. Dovedete to ocenit, nejen těmi soutěžemi? Chcete ty lidi oslovit?

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyvětrejte si v rodině

Vyvětrejte si v rodině

Jarní energie v březnu přinášejí jarní svěží vánek. Jeho úkolem je přinést nové a zdravé...

Titulka pro: FENG SHUI a harmonie vztahu

FENG SHUI a harmonie vztahu

Většina z nás už ví, že Feng Shui se využívá při zařizování domovů. Víte, kam...

Rok 2016 podle čínského kalendáře: rok Ohnivé Opice a letící hvězdy 2.

Pořád se mluví o tom, které zvíře vládne danému roku. Víte, že každému roku vládne...

Titulka pro: Jaké máte vztahy se svými Ex? Čtenářky se svěřují.

Jaké máte vztahy se svými Ex? Čtenářky se svěřují.

Potkat v mládí člověka, s nímž strávíme celý život, je výhra. Ne každé z nás...

Opice

Pořád se mluví o tom, které zvíře vládne danému roku. Víte, že každému roku vládne...

Vztahy v dubnu podle Feng shui: Rozvíjejte svůj společný život

Vztahy v dubnu podle Feng shui: Rozvíjejte svůj společný život

Vztahy jsou velmi důležitou součástí vašeho života.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

DEKORACE ONLINE

Dobrý večer, poradíte prosím, kde mají na internetu hezké ...

JAKÉ KOUPIT OŘÍŠKOVÉ MÁSLO?

Dobrý den, nemáte prosím doporučení na kvalitní ...

DOPLŇKY STRAVY

Dobrý večer, poradíte prosím jaké doplňky užívat pro ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz