Co (ne)dělat, když během jednoho večera urazíte budoucí nevěstu, zničíte její svatební šaty, přeženete to s pitím a skončíte v posteli s někým, koho skoro neznáte? Holky na tahu vám bohužel moc dobře neporadí.

Žánr: Komedie


Režie: Lesley Headland


Hrají: Isla Fisher, Kirsten Dunst, James Marsden, Lizzy Caplan, Adam Scott, Rebel Wilson, Hayes MacArthur


Hudba: Andrew Feltenstein, John Nau

Tři dlouholeté kamarádky, Regan (Kirsten Dunst), Gena (Lizzy Caplan) a Katie (Isla Fisher), jsou naprosto šokovány, když je pozve na svatbu za družičky jejich spolužačka ze střední školy. Na tom by ještě nebylo nic divného, kdyby ovšem nevěsta Becky (Rebel Wilson) neoplývala silnou nadváhou a tuctovým obličejem. Trojlístek štíhlých, pohledných a stále svobodných slečen odjíždí na svatbu s velmi smíšenými pocity, mezi kterými převládá zášť a nepřejícnost. V předvečer svatby se jim několikrát povede urazit Becky, a tak skončí samy na pokoji ve společnosti alkoholu a omamných látek. Veškerá legrace ale končí, když roztrhnou nevěstiny svatební šaty, které tak musejí během noci nechat sešít. Začíná hon za švadlenou, během něhož se družičky připletou i do ženichovy rozlučky se svobodou.


Svatba je sama o sobě významnou událostí, během které se obvykle vyskytnou nejrůznější zmatky a nedorozumění. A proto se také stává oblíbeným námětem především amerických filmařů (např. Svatba mého nejlepšího přítele, Ženy sobě, Válka nevěst). Holky na tahu, režírované debutantkou Lesley Headland, nám ovšem svatební maléry servírují velmi průměrným způsobem. Na komedii se zasmějeme pohříchu málo, minimum dramatických prvků pro změnu nedovoluje řádně vystavět kvalitní příběh.
Největším záporem snímku jsou ale hlavní hrdinky. Jak se má divák ztotožnit s někým, kdo nepřeje štěstí své kamarádce, posmívá se jí a zkazí, co může? Ne, takovým postavám prostě nechceme fandit. I když se pokoušejí chybu napravit, dělají to hlavně proto, aby samy neměly problém; na hladkém průběhu Beckyiny vysněné svatby jim nezáleží. A aby nám už vůbec nebyly sympatické, musejí přetékat protivností a egoismem. Prostě kamarádky k pohledání… Mužské postavy jsou oproti nim velmi nevýrazné, jen jako kulisy do počtu, které je nutné s někým spárovat.
Jediným štěstím tvůrců je tak milosrdně krátká stopáž a relativně přehledný příběh. Bez nich by celý snímek nejspíše zabředl do beznadějných hlubin podprůměru. Škoda jinak dobrých herců, zasloužily by jistě lepší scénář. Snad se propříště režisérka poučí a nabídne nám něco zajímavějšího. Tentokrát se však musíme spokojit s nijak příjemnou svatební kocovinou.
Hodnocení: 5/10


Autor: Veronika
Foto: EEAP Film Distribution CZ

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků