Populární polská filmová režisérka a scénáristka Agnieszka Holland právě dnešním dnem představuje filmovým fanouškům svůj nový snímek, který nejen podle názvu určitě nenechá nikoho chladným.

Žánr: Drama

Režie: Agnieszka Holland

Hrají: Tatiana Pauhofová, Jaroslava Pokorná, Petr Strach, Jan Budař, Ivan Trojan, Martin Huba, Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Adrian Jastraban, Patrik Děrgel, Emma Smetana, Jenovéfa Boková, Taťjána Medvecká a další

Scénář: Štěpán Hulík

Hudba: Antoni Komasa-Lazarkiewicz

Kamera: Martin Štrba

Dramatické dílo vám připomene reálné historické události doby nedávno minulé, ale také mravní statečnost či naopak její devastaci.


Film vycházející z třídílného dramatu z produkce HBO zobrazuje následky upálení studenta Jana Palacha na protest proti sovětské okupaci a počátky takzvané normalizace v posrpnové ČSSR.


Hlavní postavou tohoto snímku je reálně existující advokátka Dagmar Burešová (ztvárňuje ji Tatiana Pauhofová), která zastupovala Palachovu matku Libuši (Jaroslava Pokorná) a bratra Jiřího (Petr Stach) ve zdánlivě beznadějné soudní kauze. Důvodem žaloby blízkých mrtvého studenta totiž bylo skandální nařčení poslance Viléma Nového (Martin Huba). Ten Palachův čin zlehčoval na stranickém mítinku v České Lípě lživým prohlášením o takzvaném studeném ohni a spiknutí, do něhož byl důvěřivý student údajně nevědomky vmanipulovaný.

Připravila: redakce
Foto: Falcon
12. 9. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků