Zdraví

Horko a oteklé nohy, co s tím?

Sbírání kytiček

Příčin proč nám v horkých dnech otékají nohy, může být více. Teplé počasí jde ruku v ruce s větší zátěží organismu, při dlouhodobém sezení či stání se hromadí v nohou krev a my v nich cítíme tíhu a bolest. Mezi nejčastější příčiny oteklých nohou řadíme špatnou obuv či špatný životní styl, ale může signalizovat také závažnější onemocnění jako špatnou funkci ledvin a jater či srdeční onemocnění.

Co můžeme pro své nohy udělat?

Pro své nohy toho můžete udělat hodně. Proti otokům se doporučuje pravidelně se hýbat, projet se na kole, omezit dlouhé stání, střídat při koupeli teplou a studenou vodu či každý den položit své nohy na vyvýšené místo, a tím jim ulevit. Nelze opomenout volbu vhodné obuvi, každodenní nošení nevhodné obuvi nám může pěkně zavařit. Rozhodující při výběru boty je jak materiál, z kterého je obuv vyrobena, tak typ boty. Některé boty jsou pro nohy se sklonem k výrazném otokům tabu. Naštěstí lze na českém trhu sehnat boty s patentem, který pomáhá nohám dýchat a tím jim i sobě můžete značně ulevit.

Boty se musí příjemně nosit a především dýchat

Obuv, o které je řeč, je perforovaná v místech, kde se nachází většina potních žláz na chodidle. Revoluční technologie v podobě aktivní membrány zabraňuje pronikat vodě dovnitř obuvi, jelikož podešev obsahuje speciální membránu s mikropóry, které podporují proudění vzduchu dovnitř boty. Pot ve formě sražené páry poté proniká z obuvi ven skrz podešev, aktivní membrána ale nedovolí projít vodě dovnitř, tudíž jsou nohy pěkně v suchu. To, že bota oplývá skvělými vlastnostmi, neznamená, že bude pokulhávat její vzhled. Co si vyrazit v krásných světlých mokasínách značky Geox? Dobré je zamyslet se také nad tím, jaké boty volit v práci, v té přece trávíme většinu svého času. I pantofle mohou vypadat skvěle a dopřát našim nohám potřebné pohodlí, které potřebují v době, kdy se věnujeme práci.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock, Rejnok Obuv
6. 8. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků