Horoskop na květen 2014

Měsíci květnu vládne znamení Býka. Jde o znamení pevné a zemské, které dává člověku sebevědomí a trpělivost, ale také lenost, svéhlavost a sobectví. Má velký vliv na majetek a zisky.

Titulka pro: Horoskop na květen 2014
Zobrazit fotografii v galerii

Beran

Tento měsíc se naplno projeví váš sklon přehánět a být prostořeký. Očekávat můžete i hádky s opačným pohlavím, případně mužským příbuzným. Do vašeho znamení totiž vstupuje Venuše, což by samo o sobě byl velmi příznivý aspekt, ale už 6. května bude v opozici k Marsu. Protože ale platí, že co se škádlívá, rádo se mívá, usmiřování pak bude stát rozhodně za to. Přesvědčíte se o tom už kolem 15. května.

Býk

Zdraví by vás tento měsíc mělo zajímat úplně nejvíc, milí Býci. Slunce totiž prochází vaším znamením a bude převážnou část měsíce v opozici se Saturnem. Může se objevit řada chronických onemocnění, kterých se nebudete moci zbavit. A hrozit vám budou i hmotné ztráty. Dávejte tedy dvakrát větší pozor. Patříte-li mezi ty, kteří pořád někde něco ztrácejí, vyplatí se vám nenosit u sebe drahé věci.

Blíženci

Od 7. května bude vaším znamením procházet Merkur, který způsobí, že budete nad ostatními vynikat svou nápaditostí, výřečností, správným úsudkem a odhodláním vše dotáhnout do konce. Využijte toho v práci a nebojte se říct si o zvýšení platu. Venuše stojí na vaší straně, proto s velkou pravděpodobností budete úspěšní a odměna vás nemine. Jen pozor na závistivé kolegy. Máte jich kolem sebe poměrně dost.

Rak

Nadcházející období pro vás nebude úplně příznivé. Jupiter bude do poloviny května ve špatném postavení k Marsu, proto se rozhodně nevrhejte do nových projektů a snažte se neporušovat žádná pravidla. Víte-li o sobě, že ve vypjatých situacích jednáte impulzivně, raději si ani neplánujte na toto období příliš mnoho schůzek. Od 12. května pocítíte příznivý vliv Saturna, který celou situaci stabilizuje.

Lev

Slunce bude velkou část měsíce v opozici k Saturnu, který před vás bude stavět různé překážky a bude vás řádně testovat. Chcete-li uspět, je potřeba disciplinovanosti a ochoty učit se novým věcem. Od 21. května, kdy Slunce vstoupí do znamení Blíženců, se situace trochu zklidní a místo práce přijde na řadu zábava. Vaším úkolem je tento měsíc najít rovnováhu, zbytečně se nestresovat a nepřeceňovat své síly.

Panna

V tomto roce dostanete mnoho příležitostí plně využít své vnitřní síly a svých schopností. Teď přichází jedna z nich. Merkur je v silném postavení, navíc příznivě aspektován Venuší. Bude se vám dařit ve všech oblastech spojených s učením a komunikací. Pokud už delší dobu uvažujete, že byste si doplnili vzdělání, teď je ta správná doba. Přihlaste se do kurzů, načerpejte nové informace z knih. V další části roku se vám to bude hodit.

Váhy

Pro vás je rok 2014 především rokem změn. Přehodnotíte řadu věcí, a to především těch, týkajících se vztahů. Venuše momentálně prochází znamením Berana a dodává vám sebevědomí. Využijte toho a pořádně se rozhlédněte kolem sebe. Je na čase přestat dělat kompromisy a neustále se druhým přizpůsobovat. Buďte asertivní a udělejte s těmito lidmi krátký proces. Jen tak se vám bude do budoucna dařit.

Štír

Planetární postavení ukazuje na konec jednoho cyklu vašeho života a počátek nové fáze. Saturn, který prochází vaším znamením, bude v květnu v dobrém aspektu s Jupiterem - planetou štěstí. Využijte této doby a snažte se rozpoznat, co vám bere energii a co vám naopak dodává sílu. Pokud se vám to ještě nepovedlo, najděte ve svém životě záchytný bod a v žádném případě se nepouštějte na tenký led. Uran i Mars budou ve špatném postavení.

Střelec

V práci budete v jednom kole, a tak vám unikne, že někdo z vašich blízkých bude potřebovat vaši pomoc. Že něco není v pořádku, zjistíte kolem 15. května, kdy se váš vládce Jupiter dostane do špatného postavení jak s Venuší, tak i Uranem. Co nejrychleji se to pokuste napravit. Přestože jsou dny, kdy se rádi věnujete jen sami sobě, bez přátel a rodiny si neumíte představit život. Byla by škoda o někoho blízkého přijít.

Kozoroh

Ač se vám to možná teď nezdá, stejné opravdu přitahuje stejné. To, jak se chováte k druhým, vám druzí brzy zase vrátí. Momentálně se sice kvůli špatnému aspektu Saturna ke Slunci cítíte trochu sami, možná vám i svět připadá nespravedlivý, ale je to jen ve vaší mysli. Snažte se proto myslet pozitivně a uvidíte, že se situace brzy zlepší. Červen vám přinese nové pracovní nabídky. Bude záležet jen na vás, jak se k nim postavíte.

Vodnář

Situace, která nastane v polovině května, vás bude svádět k tomu, abyste jednali nečestně. Mars bude v opozici k Venuši, a tak je pravděpodobné, že se rádi vrhnete do náruče opačného pohlaví. Jste-li volní, užívejte si. Máte-li ale stálého partnera, připravte se na to, že pokud to odhalí, budete mít opravdu co vysvětlovat. A bude to o to horší, že se celá situace neobejde bez hádek a slz. Stojí vám to za to?

Ryby

Celý půlrok už se nacházíte pod šťastnou hvězdou a ani dál tomu nebude jinak. Nastane ovšem mírný útlum v oblasti myšlení, proto pracujete-li v umělecké oblasti, možná by neškodilo, dát si pár dní volno a načerpat novou energii. Od 7. do 16. května bude Neptun ve špatném postavení s Merkurem. Opustí vás inspirace a zoufale budete hledat nové nápady. Nepouštějte se proto do žádných náročných projektů.

George Clooney - 6. 5. 1961

Dlouho tvrdil, že se do dalšího manželství už nikdy nepohrne. S blížícími se 53. narozeninami ale známý hollywoodský krasavec zřejmě změnil názor a zasnoubil se se svojí přítelkyní, právničkou Amal Alamuddinovou. A to se znají teprve od konce loňského října. Šokoval tak nejen svoje fanoušky, ale i kolegy z Hollywoodu, mezi kterými se mu už hanlivě přezdívá „věčný mládenec“. Hlavním důvodem zasnoubení prý bylo, že je Amal stejně inteligentní jako on, má IQ 127. Dočkáme se i narození „inteligentního“ potomka?

Připravila: Lucie
Foto: iStock
1. 5. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Kurz výkladu Tarotu I.

Kurz výkladu Tarotu I.

V první řadě je nutno říci, že výklad karet není žádná mystická nebo nadpřirozená záležitost....

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na červen

Tarotový výklad na červen

Na červen vám přinášíme výklad z barokního ovčína v Chotíkově. Vesnice Chotíkov byla založena ve...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc duben

Tarotový výklad na měsíc duben

Začal duben a s ním pravé aprílové počasí. Chcete vědět, co vám na duben předpovídají...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc květen

Tarotový výklad na měsíc květen

Chcete vědět, co vám na měsíc květen předpovídají karty?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BELLA HAPPY

Zdravím, nemáte prosím zkušenost s plenkami Bella Happy? ...

VAŘENÍ S HRAŠKOU

Zdravím používáte někdo hrašku?

CO PRO LEPŠÍ EREKCI

Partner má problémy s udržením erekce, jak to řešíte? Co ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz