Soutěže

Hydratační superstar

V každém věku, v kterémkoli období roku může dojít k dehydrataci pokožky. Poznáte to snadno: je nepříjemně napnutá, na dotek drsnější, křehčí, postrádá obvyklý jas a objevují se na ní drobné vrásky.

Jak kůže degeneruje vlivem stárnutí a vystavování různým škodlivým vlivům, přestává produkovat dostatečné množství přirozeného tuku. Následně ztrácí i schopnost udržet si vodu. Objevují se vrásky, suchost a drsný povrch. Tento efekt může způsobit předčasné stárnutí pleti. Jelikož je kůže trvale vystavena zevním vlivům, ztrácí vodu neustále.

Venkovní aktivity a některé sporty, například plavání, mohou způsobit velký nedostatek hydratace. Příčinou dehydratované pokožky jsou vedle vrozených dispozic i psychické problémy, hormonální poruchy a pochopitelně přirozený proces stárnutí. Zatímco děti mají v buňkách nejvíce vody, s postupujícím věkem její obsah v těle klesá a ve stáří se dostává zhruba na polovinu. Ženy po šedesátce mají vody v těle už jen 46 procent!

Pleť má „žízeň“ celý rok
„Pokud vám make-up zmizí za pár hodin po aplikaci nebo drhne, když si jej nanášíte, znamená to, že kůže pravděpodobně potřebuje více hydratace. Hydratace je jednou ze základních součástí celoroční péče o každý typ pleti. Ať už je pokožka suchá, mastná, normální nebo citlivá, vodu, kterou potřebuje k udržení své přirozené rovnováhy, nedokáže sama v hlubších vrstvách tvořit, ani ji udržet na svém povrchu. Proto ji musíte pomoci – jak zevnitř, tak zvenčí. A v každém ročním období.

Obsah vody v kůži závisí především na správném pitném režimu. Vždyť tělo vydá denně průměrně dva a půl litru vody. Pokud nedostatečně zásobujete tělo vodou, žádný kosmetický přípravek vám obsah vody v kůži nepomůže zvýšit ani dlouhodobě udržet: „Pokud pociťujete žízeň, znamená to, že ztráta vody v organismu již dosáhla jednoho procenta tělesné hmotnosti a je třeba ji nahradit. Proto byste měli pít průběžně a v ideálním případě každou hodinu „do sebe dostat“ dvě deci tekutiny. Dobře hydratovaná pokožka zlehčuje i nanášení make-upu.

Bezprostředně po vyčištění pleti naneste přípravek se schopností vázat velké množství vody, fixovat ji uvnitř buněk a v mezibuněčném prostoru a zabraňovat jejímu odpařování. Pak teprve použijte pleťový krém, který na pokožce vytvoří ochrannou bariéru a zamezí vysoušení. Nakonec naneste make-up.
 

 Hydroceutical

Hydroceutical

Hydratační „superstar“

Skutečnou superstar mezi hydratačními přípravky je biotechnologická emulze Hydroceutical. Čtyřiadvacet hodin zabezpečuje intenzivní hloubkovou hydrataci buněk, podporuje přirozenou tvorbu kolagenu a zlepšuje vitalitu pokožky. Pleť je po aplikaci zářivá, svěží a dokonale vyživená. Při pravidelném používání přináší dlouhodobý efekt. Biotechnologický hydroregulační komplex látek je totiž obohacený o minerály z Mrtvého moře a unikátní kombinaci peptidů a proteinů. Kyselina hyaluronová v lipozomové formě zajišťuje pevnost a pružnost pokožky. Její mimořádnou schopnost vázat na sebe v kůži vodu podtrhují takzvané osmolyty, které proces proudění vody regulují. Přitahují do buněk vodu a udržují její optimální obsah, čímž chrání buňky proti vysušování i při vysokém stupni UV záření.

Tento koktejl aktivních složek pokožku stimuluje a revitalizuje tak, že i nejvíce dehydrovaná pleť je po aplikaci emulze nasycena vodou. Výsledkem je hladká, pružná a zářivá pleť bez vrásek. Mimořádně jemná emulze Hydroceutical je určena pro ženy i muže. Aplikujte se každý den ráno a večer na obličej a krk. Je natolik šetrná, že ji můžete nanášet i do okolí očí.

Tři z vás nyní mají možnost vyhrát biotechnologickou emulzi Hydroceutical.

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete http://www.f-cos.com

Soutěž trvá od 28. března do 3. dubna 2011.

Foto: Fytofontána

Výherci:

jasmina
aston
nunik

 


Diskuze: příspěvků