Ilona Maňasová: jaká hudba je jejímu srdci nejbližší

Bývalá členka dívčí sestavy AquaBabes, která se vydala na sólovou dráhu zpěvačky nyní působí také v muzikálu Srdcový král.

Ilona Maňasova
Zobrazit fotografii v galerii

Srdcový král je Tvým prvním muzikálem na prknech Divadla Kalich. Už ses v novém prostředí stihla zabydlet? 

Velmi mě překvapilo, že se pro mě Divadlo Kalich okamžitě stalo tak příjemným a domáckým prostředím. Nikde jsem se dosud nesetkala s takovými muzikálovými profesionály. Všichni na sobě neustále pracují, což je pro mě hnací motor a skvělá motivace. Jsem vděčná, že jsem dostala příležitost být součástí tohoto divadla. 


V muzikálu hraješ matku šestnáctileté dívky. Jaké bylo vypořádat se ve Tvých šestadvaceti letech s takovou rolí? 

Trvalo mi přes dva měsíce, než jsem pochopila, že jako Sylvie nemusím mluvit hlubokým hlasem a nemusím ji nijak „postaršovat“. Je to zkrátka mladá matka, která měla dceru velmi brzy. Uvědomila jsem si, že i já už bych v podstatě mohla mít dceru v pubertálním věku. To mi pomohlo v tom, abych mohla roli pojmout po svém, a nedělala z ní takovou semetriku. I přesto je to díky scénáři a textům písní přísná a pragmatická žena. 


Srdcový král je plný největších hitů Elvise Presleyho. Byla Ti jeho hudba vždy blízká, nebo jsi s ní přišla do užšího kontaktu až při zkouškách? 

U nás doma se Elvis Presley nikdy neposlouchal. Myslím, že jsem k němu přišla až prostřednictvím hudební televize, kde dávali jeho hit A Little Less Conversation s Junkie XL. Ten klip se mi hrozně líbil. Na střední jsme zpívali ve sboru Can't Help Falling In Love. A protože miluji animované pohádky, tak nemohu zapomenout na film Lilo&Stitch, ve kterém je použitá Presleyho hudba. Nicméně přiznávám, že písně, které v muzikálu zpívám - There's Always Me a That's All Right - jsem neznala. 


Kromě hraní v divadle také vystupuješ na koncertech, a to jak sólově, tak s kapelou Bändy. Na svých stránkách trochu neobvykle uvádíte, že se jedná o souhrnný název pro všechny vaše kapely. Prozradíš nám o tom něco víc? 

Je to jistě matoucí, ale mám neskutečně ráda alternativní divadlo a černý humor, a přesně proto vznikla tato kapela. Má spoustu „podkapel“, například Bibiny, Hanebnice, Retrošky, Ukulečnice. Každá z nich se věnuje jinému žánru, má jiné kostýmy a používá jiné nástroje. Je to vlastně má nejvtipnější aktivita, ve které se můžu projevit i autorsky, a to mě na tom baví nejvíc. 


Jaká hudba je tedy tvému srdci nejbližší? 

Vždy mě hudebně lákali umělci, kteří si dovedou vytvářet hudbu zcela sami. Mezi mé nejoblíbenější zpěvačky patří Imogen Heap, Nellie McKay a Kina Grannis. Mezi zpěváky vede Alexander Ebert alias Edward Sharpe & The Magnetic Zeros. Nejoblíbenější kapelou je Ylvis. Všichni tito tvůrci mě inspiruji i při skládání mých autorských písní. 


V minulém roce jsi byla členkou skupiny AquaBabes. Jak zpětně hodnotíš účast v tomto projektu? 

Byla to nezapomenutelná zkušenost. Náš ročník vydal píseň Čistá jako láska. Klip se natáčel dva dny s obrovským štábem lidí. Zároveň se na místě dělaly fyzikální pokusy s vodou, a opravdu se o nás rozbíjely vodní balónky. Mnoho lidí netuší, že nejde o montáž. Také jsme fotily se Standou Merhoutem a vystoupily na Staroměstském náměstí s hvězdami české scény. To se každému jen tak nepoštěstí. 


Co bys poradila dívkám, které by se chtěly stát příští AquaBabe? 

Doporučuji si to zkusit. Universal se o vás skvěle postará, udělá vám písničku, reklamu, zajistí kadeřníky, vstup na Českého slavíka, apod. Bohužel to vše trvá jen rok. Pak je důležité hlavně nezahálet, protože za vás nikdo nic neudělá. Je třeba být stále aktivní, učit se novým věcem a především tvořit. 


Vypadá to, že máš pořádně nabitý program. Dá se to všechno vůbec stíhat? Máš někdy čas také na odpočinek? 

Jsem velmi aktivní člověk. Když mám volno, naplním ho prací. Naštěstí je pro mě práce zároveň koníčkem. Třeba v létě jsem koupila exotickou dovolenou, ale pak mi přišla škoda nic tam nenatočit. Tak jsem rychle před odjezdem složila píseň As Pure As Me. Nakonec jsme polovinu dovolené věnovali natáčení videoklipu a přemlouvali tamní lidi, aby nám v něm pózovali. Výsledek ale myslím stojí za to. 


Když se tedy někdy najde volná chvíle, jakým způsobem nejraději relaxuješ? 

Velmi ráda čtu. Mou nejoblíbenější knihou je Plechový bubínek, ale jinak mám nejradši knihy z prostředí koncentračních táborů. Ráda také chodím do divadla nebo sleduji filmy. Nejlépe si však odpočinu malováním replik obrazů Egona Schieleho. 


Máš teď za sebou dvě muzikálové premiéry, co dalšího tě v blízké době čeká? 

Musím uznat, že poslední období bylo poněkud náročné, takže jsem se věnovala naplno jen divadlu. Zároveň se Srdcovým králem jsem nazkoušela vcelku náročnou roli vypravěčky v muzikálu Adéla ještě nevečeřela. Další zkoušení se rýsuje až na začátek příštího roku, a do té doby se budu naplno věnovat hudbě a tvorbě videoklipů. Na dokončení čeká jazzová autorská píseň Until The End, a také bych chtěla sestavit koncert z francouzských chansonů Édith Piaf, kterým se již několik let věnuji. Práce se najde vždycky. 


Připravila: Katka
Foto: Divadlo Kalich

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Hudba je skvělá. My jsme doma všichni hudebně založení, takže si to bez ní nedokážu představit. Alespoň tak máme doma veselo :-) . Všichni hrajeme na kytaru a já ještě na klavír :-) . Na internetu se dají jednoduše nalézt akordy na různé písničky, takže si hrajeme ty naše oblíbené :-) .

ODPOVĚDĚT

0

To já nejradši poslouchám operu. Jsem se v tom žánru tak našla… už ani nevím jak jsem k tomu došla. Možná to bude tím, že můj tatínek byl filharmonik a celkově jsem byla k hudbě vychovávána. V topmuzika.cz jsme byli skoro každý den a já jsem se na e-shopy s hudbou koukala i před spaním. Jen těch peněz co hudba stojí.. Děs běs.

ODPOVĚDĚT

2

talentovaná šikovná a pěkná herečka držím palečky

ODPOVĚDĚT

2

Pěkný rozhovor

ODPOVĚDĚT

4

Šikovná, mladá perspektivní... přeji hodně úspěchů...

ODPOVĚDĚT

4

Je skvělá.Reklama se jí opravdu povedla

ODPOVĚDĚT

3

Držím palce do příštích dnů,jsi moc šikovná hodně úspěchů do dalších rolí.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (7 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

Rozhovor s Ivanou Gottovou: nejen o nové knize Má cesta za štěstím Foto: Lenka Hatašová

Rozhovor s Ivanou Gottovou: nejen o nové knize Má cesta za štěstím

Byla Karlu Gottovi ze všech lidí nejblíž. Porodila mu dvě dcery a byla po jeho...

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

Titulka pro: Libor Bouček: workoholik s jasným cílem

Libor Bouček: workoholik s jasným cílem

V současné době patří Libor Bouček (32) mezi velmi populární televizní i rozhlasové moderátory. Je...

Rozhovor s mentální koučkou Petrou Lekešovou Krajčinovič

MgA. Petra Lekešová Krajčinovič – akreditovaný profesionální koučka a terapeutka mentální aktivity, kterou milují naše...

Titulka pro: Březnový OK! magazine

Březnový OK! magazine

Na novinových stáncích je právě velký společenský měsíčník OK! Magazine.

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz