Inspirují vás ženy sportovkyně, které něčeho dosáhly?

Osm českých triatlonistek se rozhodlo nafotit kalendář a ukázat světu, že triatlon není jen doménou mužů.

Inspirují vás ženy sportovkyně, které něčeho dosáhly?
Další 2 fotografie v galerii

Znáte vůbec nějaké české triatlonistky? Tak se podívejte, kdo všechno se tomuto náročnému sportu věnuje a co všechno už české sportovkyně dokázaly.
 

Kde se zrodil nápad nafotit triatlonový kalendář?

Celý projekt vznikl na základě ženské triatlonové skupiny Triguns. Jsme přední české triatletky v čele s mistryní světa v terénním a zimním triatlonu Helenou Erbenovou.


Proč to děláte a co od toho očekáváte?

Chtěly bychom prosadit ženy v triatlonu, být v triatlonové veřejnosti vidět. Za finance získané prodejem kalendářů se chceme zúčastnit mezinárodních triatlonových závodů, a tím pozvednout úroveň ženského triatlonu v očích české veřejnosti. Podpořit a motivovat ženy v tomto náročném sportu, aby se triatlonu nebály a samy závodily.


Říkáte osm. Prozraďte nám, které triatletky v kalendáři uvidíme?

Jsme převážně česká špička triatlonistek z každé věkové kategorie i odvětví triatlonu. Mistryně světa v terénním triatlonu a zimním triatlonu Helena Erbenová, Ironmanka a extrémní triatlonistka Dáša Svěráková, Hanka Kolářová a Jitka Šimáková jako medailistky z Elitních ČP, Eva Hašková jako zástupkyně kategorie masters, Petra Vachulková - závodnice do 23 let a medailistky z ČP mládežnických kategorií- dorostenka Veronika Vlčková a juniorka Veronika Šmejkalová.


Kdo na projektu spolupracoval?

Nejprve jsme udělaly výběrové řízení na fotografa. Oslovili nás desítky fotografů, mezi nimi i zkušený profík, fotograf i umělec Martin Dandar. Martin vytváří umělecké fotky pro módní návrháře, světové módní značky a časopisy a podle toho i naše fotky vypadají. Je to skutečně profesionální. Na celém konceptu se z velké části podílela hlavně slavná módní návrkářka a stylistka Kamila Vodochodská, působící jak v ČR, tak i v zahraničí. Kamila skvěle zakomponovala vkusnou módu, představující naši ženskost, se sportovním vybavením od sponzorů a zajímavým prostorem focení. Lázně, kde jsme fotily, již desítek let chátrají, byly centrem bezdomovců a feťáků. Nyní je objekt ve vlastnictví paintballové společnosti. Objekt je tedy už více méně uklizený, zato řádně barevný.

 

Máte na výrobu kalendáře nějaké sponzory?

Potěšilo mě nadšení a podpora České triatlonové asociace, která se na vzniku kalendáře z velké části podílí. Dále spolupracujeme s firmou Royal Bay (kompresní podkolenky), Werso (spodní prádlo), Hannah (outdorové oblečení), Kellys (kola), Septima (tiskárna), módní návrhářkou Kamilou Vodochodskou, fotografem Martinem Dandárem a grafikem Pavlem Fingrem. Všem za podporu moc děkujeme. Velmi si toho vážíme.

Kalendář triatlonistek

Kalendář triatlonistek

 

Kdy bude kalendář hotový a kdy a kde bude představen?

Byl představen 9. listopadu na vyhlášení výsledků Českého poháru v Brně. Hotový bude cca za 2 týdny. Koupit si ho můžete v určených obchodech v Plzni, Praze a dalších později zveřejněných městech. 


Jak focení probíhalo?

Fotilo se od 7 ráno do 22 do noci. Bylo to pro všechny náročné. Moc si vážím toho, že jsme to všichni zvládli a po celou dobu focení makali a usmívali se.


Máte nějaké netradiční zážitky?

Celé focení bylo pro všechny velkým zážitkem. Jak pro fotografa, návrhářku, stylistku, vizážistku, kameramana, tak i nás závodnice. Největším problémem se ukázala rozlehlost celého objektu. Často jsme se v celém areálu vzájemně hledali a bloudili. Díky paintballu jsou některé původní průchody zavřené, jinde jsou zase díry ve zdech, kudy se do místností vchází, a podobně. Po zemi jsou painballové kuličky a stačí jeden nekontrolovaný došlap a hned vám nohu osprchne svítivě žlutá či oranžová barva. Takže rada při cestě z šaten na scénu byla "jdi za hlasy a nedupej".

Při připravování jarní scény jsme musely vlézt na střechu a nasbírat mech, nebo natlouct suché nahnilé větve na zeď při aranžování podzimu. Vtipná byla i scéna, kde Helča přecházela tenký můstek mezi bazénky ve vysokých podpatcích, připomínalo to chůzi na laně, ale ustála to. Největším šokem byl asi objev zapadlého pokojíku některého z bezdomovců s rozpitým kafem. Pán ho asi ani nestihl vypít a odešel. O tomto objevu jsem ale holkám radši neřekla a celou dobu se bála sama.


Jak se vám fotky líbí? Co čekáte od veřejnosti?

Samy jsme z fotek nadšené, není to žádná laciná sprosťárna, ale krásné, vkusné umělecké fotky. Věříme, že i veřejnost bude nadšená a styl kalendáře jim bude sympatický. Nejsme jen holky od sportu, na druhou stranu ani modelky, jsme silné krásné ženy, které dělají triatlon.

Připravila: Katka
Foto: archiv Trigun
13. 11. 2013

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Proč vybrat dětem nějaký sport?

Proč vybrat dětem nějaký sport?

Na začátku školního roku mnozí rodiče zvažují, jak naložit s volným časem svých potomků. Jednu...

Ria tampóny SPORT

Soutěž o speciální tampóny vhodné pro sportovní aktivity

Značka Ria jako první přichází s inovací, která nabídne komfort všem aktivním ženám, i když...

Ugly sneakers! Seznamte se!

Ugly sneakers! Seznamte se!

Ugly znamená v českém překladu ošklivý.

Preventan Sport

Preventan® sport

Preventan®, česká řada doplňků stravy na podporu imunitního systému, přichází s novinkou Preventan® Sport pro...

Titulka pro: Ideální sport = zumba

Ideální sport = zumba

K nejoblíbenějším sportům patří v poslední době zumba snad proto, že je plná hudby, tance...

Titulka pro: Módní trendy jara

Módní trendy jara

Jaro se už pozvolna blíží a obchody už nabízejí své jarní kolekce. Podívejte se, co...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

SEXSHOP

Holky, koukala jsem se na net a hodně se mi líbí tento erotic ...

CVIČENÍ

Ahoj holky, jaké cvičení preferujete? Doma nebo chodíte ven ...

TEST OTCOVSTVÍ

Holky, prosím o rady... ASAP... řešila jste některá test ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz