Inspirují vás ženy sportovkyně, které něčeho dosáhly?

Osm českých triatlonistek se rozhodlo nafotit kalendář a ukázat světu, že triatlon není jen doménou mužů.

Inspirují vás ženy sportovkyně, které něčeho dosáhly?
Další 2 fotografie v galerii

Znáte vůbec nějaké české triatlonistky? Tak se podívejte, kdo všechno se tomuto náročnému sportu věnuje a co všechno už české sportovkyně dokázaly.
 

Kde se zrodil nápad nafotit triatlonový kalendář?

Celý projekt vznikl na základě ženské triatlonové skupiny Triguns. Jsme přední české triatletky v čele s mistryní světa v terénním a zimním triatlonu Helenou Erbenovou.


Proč to děláte a co od toho očekáváte?

Chtěly bychom prosadit ženy v triatlonu, být v triatlonové veřejnosti vidět. Za finance získané prodejem kalendářů se chceme zúčastnit mezinárodních triatlonových závodů, a tím pozvednout úroveň ženského triatlonu v očích české veřejnosti. Podpořit a motivovat ženy v tomto náročném sportu, aby se triatlonu nebály a samy závodily.


Říkáte osm. Prozraďte nám, které triatletky v kalendáři uvidíme?

Jsme převážně česká špička triatlonistek z každé věkové kategorie i odvětví triatlonu. Mistryně světa v terénním triatlonu a zimním triatlonu Helena Erbenová, Ironmanka a extrémní triatlonistka Dáša Svěráková, Hanka Kolářová a Jitka Šimáková jako medailistky z Elitních ČP, Eva Hašková jako zástupkyně kategorie masters, Petra Vachulková - závodnice do 23 let a medailistky z ČP mládežnických kategorií- dorostenka Veronika Vlčková a juniorka Veronika Šmejkalová.


Kdo na projektu spolupracoval?

Nejprve jsme udělaly výběrové řízení na fotografa. Oslovili nás desítky fotografů, mezi nimi i zkušený profík, fotograf i umělec Martin Dandar. Martin vytváří umělecké fotky pro módní návrháře, světové módní značky a časopisy a podle toho i naše fotky vypadají. Je to skutečně profesionální. Na celém konceptu se z velké části podílela hlavně slavná módní návrkářka a stylistka Kamila Vodochodská, působící jak v ČR, tak i v zahraničí. Kamila skvěle zakomponovala vkusnou módu, představující naši ženskost, se sportovním vybavením od sponzorů a zajímavým prostorem focení. Lázně, kde jsme fotily, již desítek let chátrají, byly centrem bezdomovců a feťáků. Nyní je objekt ve vlastnictví paintballové společnosti. Objekt je tedy už více méně uklizený, zato řádně barevný.

 

Máte na výrobu kalendáře nějaké sponzory?

Potěšilo mě nadšení a podpora České triatlonové asociace, která se na vzniku kalendáře z velké části podílí. Dále spolupracujeme s firmou Royal Bay (kompresní podkolenky), Werso (spodní prádlo), Hannah (outdorové oblečení), Kellys (kola), Septima (tiskárna), módní návrhářkou Kamilou Vodochodskou, fotografem Martinem Dandárem a grafikem Pavlem Fingrem. Všem za podporu moc děkujeme. Velmi si toho vážíme.

Kalendář triatlonistek

Kalendář triatlonistek

 

Kdy bude kalendář hotový a kdy a kde bude představen?

Byl představen 9. listopadu na vyhlášení výsledků Českého poháru v Brně. Hotový bude cca za 2 týdny. Koupit si ho můžete v určených obchodech v Plzni, Praze a dalších později zveřejněných městech. 


Jak focení probíhalo?

Fotilo se od 7 ráno do 22 do noci. Bylo to pro všechny náročné. Moc si vážím toho, že jsme to všichni zvládli a po celou dobu focení makali a usmívali se.


Máte nějaké netradiční zážitky?

Celé focení bylo pro všechny velkým zážitkem. Jak pro fotografa, návrhářku, stylistku, vizážistku, kameramana, tak i nás závodnice. Největším problémem se ukázala rozlehlost celého objektu. Často jsme se v celém areálu vzájemně hledali a bloudili. Díky paintballu jsou některé původní průchody zavřené, jinde jsou zase díry ve zdech, kudy se do místností vchází, a podobně. Po zemi jsou painballové kuličky a stačí jeden nekontrolovaný došlap a hned vám nohu osprchne svítivě žlutá či oranžová barva. Takže rada při cestě z šaten na scénu byla "jdi za hlasy a nedupej".

Při připravování jarní scény jsme musely vlézt na střechu a nasbírat mech, nebo natlouct suché nahnilé větve na zeď při aranžování podzimu. Vtipná byla i scéna, kde Helča přecházela tenký můstek mezi bazénky ve vysokých podpatcích, připomínalo to chůzi na laně, ale ustála to. Největším šokem byl asi objev zapadlého pokojíku některého z bezdomovců s rozpitým kafem. Pán ho asi ani nestihl vypít a odešel. O tomto objevu jsem ale holkám radši neřekla a celou dobu se bála sama.


Jak se vám fotky líbí? Co čekáte od veřejnosti?

Samy jsme z fotek nadšené, není to žádná laciná sprosťárna, ale krásné, vkusné umělecké fotky. Věříme, že i veřejnost bude nadšená a styl kalendáře jim bude sympatický. Nejsme jen holky od sportu, na druhou stranu ani modelky, jsme silné krásné ženy, které dělají triatlon.

Připravila: Katka
Foto: archiv Trigun
13. 11. 2013

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Proč vybrat dětem nějaký sport?

Proč vybrat dětem nějaký sport?

Na začátku školního roku mnozí rodiče zvažují, jak naložit s volným časem svých potomků. Jednu...

Ria tampóny SPORT

Soutěž o speciální tampóny vhodné pro sportovní aktivity

Značka Ria jako první přichází s inovací, která nabídne komfort všem aktivním ženám, i když...

Ugly sneakers! Seznamte se!

Ugly sneakers! Seznamte se!

Ugly znamená v českém překladu ošklivý.

Preventan Sport

Preventan® sport

Preventan®, česká řada doplňků stravy na podporu imunitního systému, přichází s novinkou Preventan® Sport pro...

Titulka pro: Ideální sport = zumba

Ideální sport = zumba

K nejoblíbenějším sportům patří v poslední době zumba snad proto, že je plná hudby, tance...

Titulka pro: Módní trendy jara

Módní trendy jara

Jaro se už pozvolna blíží a obchody už nabízejí své jarní kolekce. Podívejte se, co...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

DEKORACE ONLINE

Dobrý večer, poradíte prosím, kde mají na internetu hezké ...

JAKÉ KOUPIT OŘÍŠKOVÉ MÁSLO?

Dobrý den, nemáte prosím doporučení na kvalitní ...

DOPLŇKY STRAVY

Dobrý večer, poradíte prosím jaké doplňky užívat pro ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz