Jak být šťastný? Naučte se být vděční

Jak je to možné? Lidé si vytvoří svůj sen, tvrdě pracují na jeho realizaci a pak, když ho dosáhnou, tak je stejně pořád něco špatně. Copak už ani splněné sny nestačí? Zkazila chamtivost moderní doby již úplně všechno? Je snad štěstí jen iluzí a ať děláme, co děláme, stejně ho nedosáhneme?

Titulka pro: Jak být šťastný? Naučte se být vděční
Zobrazit fotografii v galerii

Musím říct, že štěstí nebylo zničeno a snad ani nikdy nebude. Ani chamtivost, ani sobeckost, ani ego ho nemohou zničit. Šlapat si po něm ale může každý. I štěstí (jako vše) se řídí nějakými pravidly. Pokud je nebudete dodržovat, nebude pro vás štěstí dosažitelné, ani když se vám bude dařit plnit si všechny sny, o kterých jste kdy snili.
 

Jedno ze zásadních pravidel šťastného života je VDĚČNOST.

Je to obrovská síla, kterou když se naučíte využívat a ovládat, změní váš dosavadní život neuvěřitelným způsobem. Ani nemusíte právě prožívat svůj sen a přesto můžete zažívat štěstí. A to právě díky umění vděčnosti. Naše rychlá a neustále na něco nového zaměřená doba nás ovládá tím nepříjemným a obtěžujícím „VÍC“. Pořád chceme to, co nemáme.


I když dosáhneme nějaké úrovně, už nám to nestačí a ženeme se za další metou. Dostali jsme v práci přidáno a už zase máme málo, získali jsme lásku svého života a už na ní vidíme chyby. Tato doba nutí všechny dívat se stále dopředu. Přestali jsme v nímat realitu přítomného okamžiku a téměř úplně jsme zapomněli na minulost. A přesto cesta člověka zahrnuje jak minulost, přítomnost tak i budoucnost. Tyto tři „úseky“ tvoří to, čemu Feng Shui říká „Osa člověka“. Ta nám radí, abychom stavěli na minulosti v přítomnosti a tím budovali budoucnost.


Ale abychom mohli něco dělat v přítomnosti, musíme umět v přítomnosti být. Proto se naučte zastavit a plně si svoji přítomnost uvědomit. Co právě prožívám, kde jsem, s kým jsem, kdo mě drží za ruku, na co se dívám, co to slyším, na čem to sedím, kde bydlím, kde pracuji, v jakém autě se to vezu, jak krásné děti mám, jak dobré jídlo jím, jak krásné teplo cítím za slunečního svitu, jak hebkou srst má můj čtyřnohý miláček, jak dobré víno popíjím, jak krásně se směji s přáteli, jak úspěšnou firmu jsem vybudoval.
Zastavte se a uvědomte si, jaké štěstí v životě máte. Buďte vděční za všechno, co vám život daroval a co všechno si můžete opravdu užívat. Buďte zato vše vděční a poděkujte. Vše si plně uvědomte a vězte, že máte v životě více těch krásných lidí a věcí, než těch ošklivých a nepříjemných. Když to uděláte opravdu poctivě, uvidíte, že máte v životě více štěstí, než jste si možná mysleli.


Cvičení vděčnosti na každý den

Každodenní cvičení vděčnosti vám zlepší kvalitu života. Již po pár dnech tohoto cvičení se začnete cítit v životě daleko lépe, pozitivněji a pocit štěstí začne sílit. Pozitivně se to též odrazí na zlepšené psychice. Zaznamenáte také zlepšení po fyzické stránce.


Jak na to:

  • Každý den si vyčleňte dvakrát 10 –20 min (10 je minimum), kdy budete sami se sebou. Nejlepší je provádět cvičení hned po probuzení a před usnutím.
  • Uvědomte si 5 věcí, činností, lidí, za které jste vděčni, že je máte ve svém životě.
  • Vědomě prociťte vděčnost a poděkujte za ně


Toto cvičení provádějte každý den. Není to nijak náročné, ani si na to nemusíte vyhradit nějaký speciální čas či místo. De facto ho můžete provádět i Není to nijak náročné, ani si na to nemusíte vyhradit nějaký speciální čas či místo. De facto ho můžete provádět i v metru či autobusu.


Autor: Jiří Čerňák, cernakinteriordesign.webs.com
Foto: iStock
5. 4. 2016
 

 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyvětrejte si v rodině

Vyvětrejte si v rodině

Jarní energie v březnu přinášejí jarní svěží vánek. Jeho úkolem je přinést nové a zdravé...

Titulka pro: FENG SHUI a harmonie vztahu

FENG SHUI a harmonie vztahu

Většina z nás už ví, že Feng Shui se využívá při zařizování domovů. Víte, kam...

Rok 2016 podle čínského kalendáře: rok Ohnivé Opice a letící hvězdy 2.

Pořád se mluví o tom, které zvíře vládne danému roku. Víte, že každému roku vládne...

Titulka pro: Jaké máte vztahy se svými Ex? Čtenářky se svěřují.

Jaké máte vztahy se svými Ex? Čtenářky se svěřují.

Potkat v mládí člověka, s nímž strávíme celý život, je výhra. Ne každé z nás...

Opice

Pořád se mluví o tom, které zvíře vládne danému roku. Víte, že každému roku vládne...

Vztahy v dubnu podle Feng shui: Rozvíjejte svůj společný život

Vztahy v dubnu podle Feng shui: Rozvíjejte svůj společný život

Vztahy jsou velmi důležitou součástí vašeho života.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

FREESTYLE KOLOBĚŽKA

Zdravím, nemáte prosím doporučení, kde objednat ...

DETOX ORGANISMU

Jakým způsobem podstupujete detox organismu ? Hrozně ráda ...

TINKTURA

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz