Děti

Jak fungují dětské GPS hodinky?

Každé dítě chce hodinky. Nechce se odlišovat od svých vrstevníků. Když se to tak vezme, je to pozitivní zpráva.

Chvíli to totiž vypadalo, jako kdyby se na ně zapomnělo, skrývaly se ve stínu mobilních telefonů. A to by byla škoda. Jsou nejen módním doplňkem, ale také velkým pomocníkem. 

Hodinky jsou důležité pro vývoj dítěte. Každé by totiž mělo umět číst hodiny, ať už ručičkové, tak digitální. Dětské GPS hodinky ale ocení spíše dospělí. A tatínkové obzvlášť. Je to přeci technika. 

Jak dětské GPS hodinky fungují? 

Disponují vestavěným čipem GPS, který vám umožní sledovat pohyb svého potomka. Můžete ho sledovat, zatelefonovat mu nebo napsat zprávu. Vždy budete přesně vědět, kde se nachází. V dnešní době hodně důležitá věc. 

Vyberte si ty nejlepší dětské GPS hodinky, které vaše dítě budou pečlivě hlídat 

Jaké jsou jejich přednosti? 

Přesná lokace 

Kromě GPS by hodinky měly využívat i dalších lokalizačních technologií. Jen pomocí jejich kombinace je lokace velmi přesná, a to i v místech, kde není GPS signál. Oproti přístrojům, které k lokalizaci využívají jen GPS signál, jsou ve velké výhodě. 

SOS tlačítko 

Dítě ho najde velmi snadno. Stačí jen jedno stisknutí delší než tři sekundy. Tím dojde k aktivaci nouzového režimu – tzn. k opakovanému volání na 3 přednastavená telefonní čísla a odeslání aktuální polohy do aplikace ve vašem chytrém telefonu. 

Jednoduché ovládání 

Stiskem jednoho tlačítka přepnete mezi analogovým a digitálním ciferníkem. Je snadné z hodinek zavolat rodičům nebo přijmout hovor. Je také možné posílat hlasové zprávy. 

Fungují i v zahraničí 

Stačí simka s aktivním roamingem nebo sim karta země, ve které se právě nacházíte. Aplikace Gator nainstalovaná v telefonu funguje bez ohledu na to, kde se nacházíte. Stačí nastavit APN kód dané země. 

Aplikace je v češtině a ZDARMA 

Mobilní aplikace Gator je dostupná v češtině a zdarma pro Android i iOS. Pozor, aplikace nefunguje na zařízeních značky Asus a Blackberry. 

Jedny hodinky můžete sledovat na více mobilních telefonech. Hodinky jednoduše spárujete s účtem, který si na jednom zařízení vytvoříte (budete správce) a další budou používat stejný účet. 

V jedné aplikaci také můžete mít přiřazených více hodinek. Můžete tak sledovat více dětí. To určitě potěší hlavně rodiče dvou a více dětí. 

Výdrž baterie 

Důležitý parametr. Určitě není žádoucí, aby se hodinky po pár hodinách používání vybily. Jedno nabití trvá kolem tří hodin, a hodinky vydrží klidně 3-4 dny – podle síly signálu v místě pohybu a jejich aktivního používání. 

Safezones 

Vytvořte virtuální okruhy, kde se dítě může pohybovat. Kolem domu, školy, chalupy, kamaráda, … Když tuto zónu opustí, hodinky odešlou upozornění na telefon rodiče.

KP
Foto: Cleverstore


Diskuze: příspěvků