Jak na zářivý a zdravý chrup

Úsměv jako dvě řady bílých perel se dnes stává samozřejmostí. Nejen oči jsou branou do našeho nitra, ale v přeneseném slova smyslu také naše zuby prozrazují mnohé z toho, co se děje uvnitř našeho těla.

Jak na zářivý a zdravý chrup
Další 2 fotografie v galerii

K tomu, abyste okouzlovali dokonalým úsměvem, není hned nutné podstupovat drahé kosmetické zákroky či navštěvovat ortodoncii a pořizovat si rovnátka. Jako u všeho platí, že přirozenost a jednoduchost je mnohokrát více než přílišná dokonalost, až umělost. S péčí o zdravý chrup byste proto měli začít doma v koupelně, neboť jste možná netušili, že zubní kaz patří mezi civilizační onemocnění! 


Zbytky potravy ulpívající na zubech po jídle v kombinaci s bakteriemi vytvářejí zubní plak. Cukerné části potravy jsou pak fermentovány činností bakterií za vzniku organických kyselin, které doslova rozleptávají zubní sklovinu, odvápňují ji a vytvářejí v ní mikroštěrbiny. Ty se pak vyplňují dalšími zbytky potravy a dalšími bakteriemi a pokračující fermentační činností mikrobů se zubní kaz šíří hlouběji sklovinou, později zubovinou a nakonec neléčený proniká až do zubní dřeně,“ vysvětluje gastroenterolog a odborný konzultant společnosti LR Health & Beauty MUDr. Pavel Hanzelka. 


Zuby tedy velmi často napovídají mnohé nejen o naší ústní hygieně, ale také o celkovém životním stylu. Na barvě skloviny se velkou měrou podílí i potraviny a nápoje, které denně konzumujeme. Jenže zažloutlé zuby a zubní kámen mohou předznamenávat dokonce mnohem vážnější onemocnění. „Vysráží-li se do zubního plaku vápník ze slin, vzniká zubní kámen. Ten může mechanicky i chemicky dráždit dáseň, která pak krvácí, zmenšuje se a odchlipuje od zubů. Do takto vznikajících ‚chobotů’ pak pronikají bakterie ze zubního plaku a svou činností postupně uvolňují závěsný aparát zubů, které se pak začnou viklat a nakonec mohou úplně vypadnout,“ popisuje vznik paradentózy MUDr. Pavel Hanzelka. Nejúčinnější obranou je prevence a důkladná ústní hygiena, třeba se zubní pastou z řady Microsilver společnosti LR Health & Beauty


Na rozdíl od řady jiných zubních past má zcela unikátní složení, protože obsahuje: 


tzv. mikrostříbro – má velmi silné antimikrobiální účinky, čímž se výrazně redukuje mikrobiální osídlení v okolí zubů a dásní, a snižuje se tak významně riziko vzniku zubního kazu i paradentózy. 


dexpantenol – působí protizánětlivě a regeneračně, čímž umožňuje dobré a rychlé hojení mikrotraumat v dutině ústní a má zklidňující účinek na dásně. 


zinek – má protizánětlivé a antioxidační účinky.


hydroxyapatit a fluorid sodný – umožňují „zalepit“ vápníkem již vzniklé drobné defekty ve sklovině a výrazně tak snížit vznik již „velkého“ makroskopicky viditelného a zjistitelného zubního kazu. 


Zubní pasta z řady Microsilver zajišťuje díky pravidelnému čištění zubů klasickým i mezizubním kartáčkem prevenci zubního kazu a paradentózy. Prostřednictvím masáže dásní prováděné speciálním kartáčkem s nanesenou vrstvičkou pasty je možné posílit rovněž dásně.“ Říká MUDr. Pavel Hanzelka z LR Health & Beauty a dodává: „Velmi výhodné je kombinovat zubní pastu se žvýkačkou Microsilver, která má podobné složení (s výjimkou hydroxyapatitu a fluoridu sodného). Je určena pro situace, kdy nemůžeme po jídle použít zubní kartáček.“ Řada Microsilver vám dokáže zajistit komplexní péči o váš chrup, a tím pádem i zářivý a neodolatelný úsměv. 


Text vznikl ve spolupráci s MUDr. Pavlem Hanzelkou, gastroenterologem a odborným konzultantem společnosti LR Health & Beauty.


Komerční prezentace
Foto: iStock, LR Health & Beauty

DISKUZE K ČLÁNKU

1

Zuby vybělí zcela jednoduchá směs bio kokosového oleje a jedlé sody, stačí zamíchat a uchovávat v lednici. Jinak se mi osvědčily také přírodní zubní pasty s aktivním uhlím. Ostatní bělící přípravky jenom dráždí sliznici a sklovinu.

ODPOVĚDĚT

3

zuby jsou také rodové a pak se s tím nic nenadělá

ODPOVĚDĚT

3

souhlasím

ODPOVĚDĚT

3

Souhlasím. Starala jsem se o zuby celý život a jak jsem dopadla?
A mohlo by to o mě vypovídat leccos, co není pravda.

ODPOVĚDĚT

2

péče o chrup je důležitá, a také o člověku leccos vypovídá...

ODPOVĚDĚT

5

pokud máte dědičný sklon ke křehké zubní sklovině nebo paradentoze, máte malou šanci uchovat si chrup do pokročilého věku

ODPOVĚDĚT

3

Máte pravdu. I když mi je přes 70let, chodím pravidelně na hygienu. Mám náběh na paradentozu, ale zubařka mne chválí, jak se o zuby starám a zatím mám zuby všechny v pořádku. Chyba byla, že celá léta jsem měla zubaře, který se mnou nic nedělal. Nyní jsem spokojená a byla bych ráda, kdyby mi to ještě chvilku vydrželo.

ODPOVĚDĚT

5

no já mám někdy pocit, že zubní hygiena taky není vždycky nutná tak často, jak se nám snaží vnutit na hygieně, občas ano, ale pravidelně každý měsíc je dost zátěž na sklovinu

ODPOVĚDĚT

6

ani drahá zubní pasta není zárukou krásných bílých zubů

ODPOVĚDĚT

4

To je pravda, záleží i na jiných faktorech...

ODPOVĚDĚT

4

reklama na pasty...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Pro pejskaře

Pro pejskaře

Mít čtyřnohého kamaráda je skvělé – dělá vám společnost, když není nikdo doma, užijete si...

Titulka pro: Co trápí náš chrup

Co trápí náš chrup

Zuby jsou naší vizitkou. Správnou péčí a dodržováním hygienických návyků totiž můžeme přecházet mnoha zdravotním...

Titulka pro: Vademecum s vitaminy

Vademecum s vitaminy

Krásně bílé a zdravé zuby jsou naší vizitkou. Abyste se za svůj chrup nemuseli stydět,...

Pozor na skřípání zubů. Opotřebovává a oslabuje chrup.

Pozor na skřípání zubů. Opotřebovává a oslabuje chrup.

Stres, napětí, úzkosti, nebo i špatná protéza mohou být spouštěčem tzv. bruxismu – skřípání a...

Titulka pro: Dentální hygiena: Víte, proč je tak důležitá?

Dentální hygiena: Víte, proč je tak důležitá?

Dnes již víme, že mít zdravé zuby a dásně není jen o určité prestiži, ale...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz