Jak nás ovlivňuje Měsíc: Poznejte vliv jednotlivých fází na lidský organismus

Pozítří, tedy 7. prosince, nás čeká novoluní ve Střelci. Víte, jak nás jednotlivé měsíční fáze ovlivňují?

Jak nás ovlivňuje Měsíc: Poznejte vliv jednotlivých fází na lidský organismus
Zobrazit fotografii v galerii

Novoluní 

Měsíc je k Zemi natočen svou neosvětlenou stranou a nachází se v největší vzdálenosti od Země. Jde o situaci, kdy se Měsíc dostává do pozice mezi Zemi a Slunce, je se Sluncem v jedné linii. Nejsme proto schopni jej pozorovat. Jde o počátek, zrození, novou a pomalu se rozvíjející energii. 


Samotný den se nám může jevit nevesele, naši psychiku ovlivňuje tato měsíční fáze spíše směrem ke smutnější náladě, pesimismu, pocitu osamění a zmatku. Energie jakoby náhle ubylo, vše se zdá těžší, úkoly náročnější. Metabolismus pracuje rychleji než jindy, nemoci mají tendenci se zhoršovat, imunita je v oslabení. Častější jsou úrazy a havárie. 


Ovšem na druhé straně je novoluní vhodné k novým rozhodnutím, otevírá prostor svěžím myšlenkám, podporuje nové projekty. V tento den se často prováděly (a stále provádí) nejrůznější magické rituály, zaměřené především na růst a záležitosti v počátcích. Přání vyslovená při novoluní mají vysoký potenciál vyplnit se. Pokud jde o podporu zdraví, vhodný je půst, případně odlehčený den s vyloučením tučné, živočišné a tepelně upravované stravy. Měli bychom se vyhnout pití kávy, černého čaje a alkoholu. Doporučuje se příliš tělo nezatěžovat, vnitřně se zklidnit, meditovat. Je to den vhodný pro zbavení se strachů, odražení od pomyslného dna a překročení vlastního stínu. 


Přibývající Měsíc

Každým následujícím dnem po novoluní pozorujeme narůstání Měsíce směrem zleva doprava (tvar písmene „D“). Tato fáze Měsíce trvá 6 – 8 dní. Následuje další, končící samotným úplňkem. Přibývající Měsíc nás má naučit správně hospodařit s vlastní energií. Tělo mívá tendenci ukládat, vitamíny a léky mají vysoký efekt. Naopak hůř hubneme a snadněji přibíráme nežádoucí kilogramy. Potrápit nás může i větší zadržování vody. Operační zákroky nejsou v té době ideální, hůř se hojí rány. Čím blíže úplňku, tím méně žádoucí vliv. V takové měsíční fázi bychom se měli více šetřit, odpočívat.


Úplněk 

Jde pravděpodobně o nejmagičtější a nejsilnější měsíční fázi. Měsíc je na půli cesty kolem Země a jeho přivrácená strana je jasně pozorovatelná. Vystupuje jako velký světelný kotouč na tmavé noční obloze a je s ním spojováno mnohé. Býváme citlivější, náladovější, se sklonem k romantice a sentimentu. Přímo nás vyzývá k vyznání lásky, odpuštění či usmíření. 


Citlivější jedinci špatně spí, případně bývají náměsíční. Nemoci mají tendenci se horšit, rány se špatně hojí. Přibývá kriminality, infarktů a dalších zdravotních komplikací. Rodí se nejvíce dětí. Máme větší sklon k úzkostem, psychika celkově není příliš v pohodě. I zvířata na úplněk silně reagují, častěji se mění počasí. 


Tělo má tendence hromadit tekutiny, často si pak připadáme oteklí, nafouklí. Podobně jako při novoluní, také za úplňku je vhodné držet půst, případně alespoň odlehčit stravu. Za úplňku je vhodné provádět nejrůznější magické rituály; důležitá je i správná formulace našeho přání s přihlédnutím na probíhající měsíční fázi. Je žádoucí nechat volně proudit vlastní intuici, ponořit se do sebe. Se zvýšenou citlivostí jde ruku v ruce také výraznější vnímání jemnohmotného světa, máme tak šanci nahlédnout tam, kam se běžně nedíváme. 


Ubývající Měsíc

Jde o fázi, kdy Měsíc couvá (pozorujeme tvar písmene „C“). Ideální doba pro hubnutí, tělo se snáze zbavuje všeho nežádoucího, tedy nejenom přebytečných kilogramů, ale například zlozvyků a jiných nevhodných záležitostí. Jedná se o ideální dobu k detoxikaci organismu. Operace v této době jsou vhodnější než v jiných měsíčních fázích, rány se dobře hojí, jizvy nebývají tak velké. Celkově se dá říct, že se při couvajícím Měsíci snadněji zbavujeme nežádoucího či zatěžujícího, ať už jde o stránku fyzickou nebo duševní. 


Autorka: Lea Raif

Foto: Pixabay

DISKUZE K ČLÁNKU

4

poučné čtení

ODPOVĚDĚT

5

je to zajímavý článek

ODPOVĚDĚT

3

Článek se mi také líbí, je velice zajímavý.

ODPOVĚDĚT

4

Tohle jsem nevěděla.

ODPOVĚDĚT

4

Zajímavý článek...

ODPOVĚDĚT

5

zajímavé ,to se máme na co těšit

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (6 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Když spíme

Když spíme

Během spánku čerpá naše tělo sílu a energii do dalšího dne. Bez něj bychom přežili...

Přirozený vývoj: Ukázka z připravované knížky Lei Raif

Přirozený vývoj: Ukázka z připravované knížky Lei Raif

Autorka příběhů na nejrůznější témata, numeroložka a příležitostná kartářka Lea Raif nám dnes nechá nahlédnout...

7 tipů, jak poznat kvalitní seznamku na internetu a bránit se proti těm podvodným

Česko drží primát v počtu seznamek na internetu, působí jich zde necelých 50. Některé jsou...

Hele, to nepomůže!

Hele, to nepomůže!

Věříme, že jste si oblíbili krátké tematické příběhy, které pro vás čas od času připravuje...

Miladin příběh: Svůj život jsem darovala matce

Miladin příběh: Svůj život jsem darovala matce

Vztahy jsou zapeklitá věc, zvláště ty rodinné. A jde-li o vztah matka - dcera, bývá...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

DESINFEKCE

Zdravím, prosím dá se ještě někde sehnat nějaká ...

KOSMETIKA

Ahojky, máte nějakou pozitivní zkušenost s pleťovou ...

KABELKA

Ahojky, chci si koupit pěknou kabelku. Se mnou je to ale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz