Jak přežít partnerovu krizi středního věku?

Máte doma muže kolem padesátky? Máte pocit, že se dostává do krize středního věku? Přečtěte si, jak to vidí MUDr. Miroslava Abdulgani.

Titulka pro: Jak přežít partnerovu krizi středního věku?
Zobrazit fotografii v galerii

Někdy to začíná plíživě, najednou zjistíte, že má ve skříni značková trička, (dříve nosil jen jednobarevné tmavé košile), a nejen to: trička mají výrazné nápisy, jsou z elastických materiálů a velmi upnutá.

Pak už to má obvykle rychlý spád.

Koupí si Porsche (Mercedes, BMW, Jaguára….atd) -samozřejmě bez střechy. Frajersky nasadí tmavé brýle, a parkuje tak, aby ho nikdo neviděl nastupovat a vystupovat (obvykle má každý samec v tomto věku nějakou tu operaci kolen, nebo minimálně artrózu kyčlí).


Za všechno může úbytek testosteronu.

Pokud jste manželka, nejspíš to bude všechno vaše vina. Pokud jste milenka a správně to uchopíte, máte šanci to nejen přežít, ale dokonce si to i užít.

Z barevného trička s nápisem trochu neorganizovaně vylézá tuková vrstva na břiše (prostě PUPÍK), svalů jakoby spíše ubylo. Od této chvíle začne kolotoč hubnutí resp. shazování špeků. Pokud po vás bude chtít vegetariánská jídla nebo jiné chuťovky (večeře = syrová zelenina), tak se to prostě naučte vařit a až odejde do fitka, doražte se steakem. Možná se fitko stane z vaší ložnice. Nevadí, spát v obýváku na zemi je fajn.

Mějte trpělivost, pokud se ráno nemůžete dostat do koupelny a uvědomte si, že váš sameček zkoumá počínající pleš ze všech úhlů, stav bicepsů, aspoň třikrát se zváží, patrně vyzkouší vaši kosmetiku, a několikrát se před zrcadlem ubezpečí, že jeho mužská ozdoba je pod tím pupkem ještě pořád vidět.

Další problém je úbytek svalové hmoty. I to můžete otočit ve váš prospěch. Pokud mu řeknete, že existuje vzácná exotická rostlinka, po které svaly narostou, patrně vám okamžitě na zahradě vybuduje skleník (o který jste škemrala marně předchozích několik let).

Jeho činy přestane řídit hlava, a velení převezme geometrický střed těla. A zatímco by ho nikdy nenapadlo mít pochybnosti o tom, jak funguje mozek, geometrický střed těla je neustále hodnocen a monitorován. Takže hurá na nákupy krásných věcí. Samet, krajky, peří. Pokud jste milenka, asi si příštích pár let hezky užijete. Pokud jste manželka, dejte pozor, ať si neužívá někdo jiný.

Další chuťovkou, do které se pustí, jsou rizikové sporty. V tomto věku nastává panika: „co bych ještě všechno chtěl stihnout a jak si dokázat že nejsem starý…“ Pokud jste manželka, buďte v klidu. Nejspíš vás nechá doma. A nevěra na těchto pánských jízdách nehrozí, všichni budou tak servaní, že se sotva doplazí do základního tábora. Pokud jste milenka, nejspíš jednoho dne zjistíte, že visíte na skále nad pětisetmetrovou propastí a očekává se od vás, že s elegancí, s úsměvem na rtech a beze strachu (ten má totiž on), zdoláte nejtěžší horu daného pohoří. Když budete mít štěstí, budou to Alpy, kde funguje horská služba, když smůlu, tak Tatry, kde fungují medvědi.

Nejspíš budete řešit i deprese, a permanentní nespokojenost se sebou samým a se životem, plus jako bonus výrazný úbytek sebevědomí. Je to pochybnost nad životní rolí, ztráta identity, najednou chytne „depku“ z toho, co v životě ještě nestihl. I to může být zábava: objednejte zájezd do deštných pralesů, nebo přechod (po svých) přes jakoukoliv poušť, nebo výlet do Himalájí. Hrábněte mu do jeho fyzických rezerv a dejte mu do těla. Co na tom, že při každé zastávce pod vodopádem usne… (v tomto věku klesá i výkonnost). Pokud to nepomůže a samec je nadále depresivní, zkuste zaříkávání, nebo veškerou energii zaměřte na geometrický střed těla. Na chvíli to pomůže.

Nezapomeňte, že svět už mu netleská, teď tedy musíte vy.

Hypochondrie!!! Všechno ho bolí, a když ne, tak by mohlo. Začne mít hrůzu ze stárnutí a chorob. V domě začne uvažovat o vybudování bezbariérových přístupů, a těžce ho znervózňuje vana, která je 30 cm nad zemí. Fajn, pusťte se do vysněné rekonstrukce. Projde vám všechno.

Nezapomeňte, že jednou ráno vstanete a Váš sameček pronese uklidňující větu:
„Rozhodl jsem se prodat Porsche (Mercedes, BMW, Ferrari…atd)“
„Ale copak, už se nelíbí?“
„Ne, ale dospěl jsem.“

 

Že máte také krizi středního věku, vrásky, depku, celulitidu, špíčky na břiše a pochybnosti o sobě, o svém zdraví? Smůla. Moc podpory od nich nečekejte. Neumí to, nebaví je to, nezvládají to.

Přijďte k nám, do poradny DIPURAMED, se spoustou věcí vám pomůžeme. Od psychosomatiky přes krásu, sebevědomí až po zdraví. Udělejte něco PRO SEBE.
A vezměte svého samečka sebou, vrásky a zdraví řešíme úspěšně i u pánů.

 

Připravila: MUDr. Miroslava Abdulgani
Foto: iStock
11. 11. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyvětrejte si v rodině

Vyvětrejte si v rodině

Jarní energie v březnu přinášejí jarní svěží vánek. Jeho úkolem je přinést nové a zdravé...

Titulka pro: FENG SHUI a harmonie vztahu

FENG SHUI a harmonie vztahu

Většina z nás už ví, že Feng Shui se využívá při zařizování domovů. Víte, kam...

Rok 2016 podle čínského kalendáře: rok Ohnivé Opice a letící hvězdy 2.

Pořád se mluví o tom, které zvíře vládne danému roku. Víte, že každému roku vládne...

Titulka pro: Jaké máte vztahy se svými Ex? Čtenářky se svěřují.

Jaké máte vztahy se svými Ex? Čtenářky se svěřují.

Potkat v mládí člověka, s nímž strávíme celý život, je výhra. Ne každé z nás...

Opice

Pořád se mluví o tom, které zvíře vládne danému roku. Víte, že každému roku vládne...

Vztahy v dubnu podle Feng shui: Rozvíjejte svůj společný život

Vztahy v dubnu podle Feng shui: Rozvíjejte svůj společný život

Vztahy jsou velmi důležitou součástí vašeho života.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

KÁVA

Ahojky, tak nějak by mě zajímalo, jak máte nejraději kávu? ...

CVIČENÍ

Ahoj, ráda bych si koupila nějakou posilovací lavici. Jen ...

PLENKY

Ahojky :) Holky, používáte některá pleny Bambo Nature? Jak ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz