Jak se chránit proti infekcím i koronaviru: posilujte imunitní systém

Každoroční chřipkovou epidemii zastínila epidemie koronavirů děsící celý svět. V obou případech se jedná o virové choroby schopné zabíjet.

Jak se chránit proti infekcím i koronaviru: posilujte imunitní systém
Zobrazit fotografii v galerii

Týmy expertů v mnoha zemích usilovně pracují na vakcíně, která by se podle optimistických odhadů mohla objevit již za několik měsíců. Přes veškerou snahu odborníků je jasné, že toho o léčbě této nové virové infekce zatím příliš mnoho nevíme, a proto bychom se měli zaměřit především na prevenci


Při snaze o minimalizaci rizika nakažení je důležité postupovat tak, jako při klasickém respiračním onemocnění či v chřipkovém období. Ideální je tedy vyhýbat se nemocným lidem, dodržovat základní hygienická pravidla, používat desinfekci a nezdržovat se v místech s vyšším počtem lidí. 


Samotné roušky nestačí 

Ve strachu z nákazy nakupují lidé ve velkém textilní roušky, málokdo ale ví, že ty chrání jen proti bakteriím, nikoliv proti virům, které skrze ně projdou. Roušky navíc chrání primárně směrem ven, proto jsou vhodné především pro nemocné, aby nemoc nešířili dál. Jak se ukazuje, samotné roušky nás od nákazy koronavirem neochrání. Alfou a omegou je v takovýchto situacích vždy především naše imunita, tedy obranyschopnost organizmu, kterou je nutné posilovat průběžně, a ne pouze v době, kdy potřebujeme, aby pracovala na plné obrátky. 


Správnou funkci imunitního systému lze podpořit pravidelným pohybem, otužováním, a hlavně pomocí vhodného a pestrého jídelníčku plného ovoce a zeleniny. Kromě vitaminů ale existují i další látky, které mohou tělu pomoci. Patří sem nejrůznější přírodní přípravky, kterých najdeme na trhu desítky jenže laik jen těžko pozná, který je ten nejlepší. Srovnání účinků jednotlivých přírodních látek a jejich vlivu na imunitu se věnoval prof. Václav Větvička z univerzity Louisville (Kentucky, USA), který své závěry prezentuje v nové knize „Choosing a Natural Immunomodulator (A scientific approach)“. Jeho výzkum prokázal, že betaglukan jednoznačně vítězí mezi rostlinnými přípravky na podporu imunity, kam patří například echinacea, chlorella, ženšen nebo různé esenciální oleje.


„Betaglukany jsou přírodní imunomodulátory, které aktivují makrofágy, buňky tvořící první obrannou linii organismu. Takto vybavené organismy následně vykazují mnohem silnější schopnost odolávat bakteriím a cizorodým látkám,“ upřesňuje profesor Václav Větvička, prezident Mezinárodní společnosti pro výzkum glukanu. 


Při výběru betaglukanu dbejte na jeho původ a čistotu

Zdrojem těchto přírodních polysacharidů jsou například kvasinky, obilniny, jako je ječmen nebo oves, houby či mořské řasy. Ovesná kaše ke snídani je tedy rozhodně dobrý nápad, ale nestačí to. Porovnávací testy ukázaly, že kvasničné betaglukany jsou účinnější nežli betaglukany izolované z hub. „Určitě se vyplatí pořádně si prostudovat obal daného výrobku. Vhodný bude pouze ten výrobek, který bude jasně informovat o tom, kdo glukan vyrábí, z čeho je izolován a jaká je jeho čistota. Hotový přípravek by měl mít čistotu alespoň 80 %,“ upřesňuje profesor Větvička. 


Betaglukany se mohou užívat preventivně celoročně. V období zvýšené zátěže, kdy potřebuje náš imunitní systém naši pomoc, můžeme krátkodobě dávku betaglukanu zvýšit. Velkou výhodou betaglukanů je, že u nich nejsou známé žádné vedlejší účinky a nelze se jimi předávkovat. „Pro dospělou osobu obvykle postačí 200 mg betaglukanů denně, v případě důkladné prevence před koronavirem doporučují odborníci zvýšit dávku až na 1000 mg denně,“ doplňuje profesor Větvička. 


Virová onemocnění, a to platí i o koronavirech, napadají zejména lidi s oslabenou imunitou. Betaglukan sice není přímý lék, ale výrazně může zvýšit šanci na to, že se nám virová infekce vyhne nebo bude mít alespoň mnohem mírnější průběh. 


Náš tip: Velmi kvalitní zdroj betaglukanů představuje doplněk stravy Betaglukan IMU. Každá tobolka obsahuje 200 mg čistého betaglukanu získaného z kvasnic a inulin – rozpustnou vlákninu, jejímž úkolem je vytvářet ve střevě příznivé prostředí pro prospěšné probiotické bakterie. Přípravek Betaglukan IMU je vhodný pro dlouhodobé užívání, denní dávku pokryje jediná tobolka.


Zdroj: Apotex
Foto: Pixabay

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Téda, velice děkuji moc za suprové informace... My se snažíme docela dost hodně otužovat a to hlavně i na základě tohoto článku, který mi doporučila má známá, která se s manželem už otužuje několik x let :-) Je to velice zajímavá metoda na to, jak se udržet fit a zdravý :-)

ODPOVĚDĚT

3

uvidíme jak to dopadne je to novodobý mor

ODPOVĚDĚT

4

Je to hodně spatné, ale musíme doufat, že se nás to nebude týkat a pokud ano tak jen v mírném průběhu. Zatím jsem neslyšela, že by se někdo vyléčil. Necháme to osudu a budeme dále posilovat imunitu.

ODPOVĚDĚT

3

máte pravdu hodně lidí se bojí,ale jsou i tací co je jim to fuk

ODPOVĚDĚT

3

Imunitu posiluji celou zimu.

ODPOVĚDĚT

5

Je to hodně diskutované a velice nebezpečné

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (6 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Řízená detoxikace: řeší zdravotní problémy z celostního pohledu

Už nějaký čas se věnujeme řízené detoxikaci. Zjistili jsme, že jde o systém velmi komplexní...

Titulka pro: Jak na vaginální infekce

Jak na vaginální infekce

Až pětinu žen občas potrápí vaginální infekce. V dnešní době máme výhodu, že nemusíme jít...

Než vyrazíte  s pejskem na dovolenou

Než vyrazíte s pejskem na dovolenou

Kromě nezbytného mikročipu, vakcinace proti vzteklině a pasu byste měli svému pejskovi před cestou na...

Titulka pro: Týká se vás rakovina děložního čípku?

Týká se vás rakovina děložního čípku?

Rakovina děložního čípku je zhoubný nádor. Každý rok v České republice nově onemocní 1000 žen....

Titulka pro: Zatočte s podzimními neduhy

Zatočte s podzimními neduhy

Rtuť teploměru se pomalu ale jistě sune k nule, a tak je čas vytáhnout svetry...

Titulka pro: Zajděte na „včeličku“

Zajděte na „včeličku“

Injekce není zrovna nic příjemného, ale není na škodu si občas nějakou dobrovolně nechat píchnout....

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz