Jak si vybrat vhodnou učebnici němčiny

I když se může zdát, že angličtina patří mezi nejčastěji vyučovaný cizí jazyk na českých školách, nutno zmínit, že poslední dobou začíná němčina opět přibývat na váze a mnoho studentů dává přednost při výběru cizího jazyka právě němčině.

Titulka pro: Jak si vybrat vhodnou učebnici němčiny
Další 3 fotografie v galerii

Důvod je jasný – angličtinu umí každý druhý člověk, a tak využití německého jazyka se stává stále více poptávané. Zejména v pracovní sféře se začíná klást velký důraz na znalost němčiny, konkrétně v západní části naší republiky. Mnoho firem západních Čech totiž spolupracuje s německými společnostmi a dodavateli a poté se není čemu divit, když po vás u pohovoru vyžadují německý místo všudypřítomného anglického jazyka.

V porovnání s angličtinou je sice německý jazyk gramaticky složitější, má stejně jako český jazyk 7 pádů, ale na druhou stranu většinou s výslovností problém není. Možná proto se většina učebnic pro střední školy s německým jazykem zaměřuje na méně záživnou gramatiku, kterou je potřeba si osvojit, pokud chcete plně ovládat tento jazyk.

Mnoho studentů má však s německým jazykem problémy. Důvodem mohou být také stále se zvyšující nároky na studium jazyků. Nutno však říci, že velkým pozitivem je to, že se nyní školy snaží přenést teoretickou výuku do praxe, a to nejen v případě jazyků.
 

Němčina pro jazykové školy

Němčina pro jazykové školy

Nyní si můžeme vybrat z velkého množství učebnic němčiny, které obsahují vedle gramatiky také nejrůznější testy, cvičení a praktické poznatky, které jsou pro studenty velkým přínosem. Mohou si tak sami zhodnotit, zda stanovenému tématu rozumí a na co si dát pozor. Téměř samozřejmostí je poté česko-německý slovník, který se nachází na konci většiny učebnic němčiny. Vhodné je také vybrat takovou učebnici, která je psaná i v českém jazyce, zejména pokud příliš německý jazyk neovládáte.
 

Prima němčina

Prima němčina

Navíc součástí jazykových učebnic jsou často multimediální CD či DVD, které jsou velmi nápomocné při tvorbě slovní zásoby, pochopení problému, tvorbě přízvuku, porozumění mluvenému slovu a umožňují seznámit se s celkovým stylem projevu.

Na výběr je samozřejmě i nepřeberné množství učebnic psaných zábavnou formou, doplněných obrázky a fotkami. To zajisté nejvíce ocení děti a žáci základních škol, pro které se může stát škola hrou. Ne vždy tak musí být učení spojené s nepříjemnou povinností.

Poslední dobou se také můžeme setkat s tzv. moderní učebnicí němčiny, kterou uvítají zejména samoukové. Je psána velmi stručně, přehledně a srozumitelně. Obsahuje vedle slovíček a mluvnice také konverzační obraty, cvičení ke slovní zásobě a mnoho dalšího.

Samozřejmě při výběru správné učebnice němčiny záleží na úrovni jazyka, kterou vy nebo vaše dítě disponuje. Naštěstí vzhledem k velké nabídce takovýchto titulů si můžete vybrat takovou učebnici, která by nejvíce vyhovovala vašim individuálním požadavkům a potřebám.

Komerční prezentace
Foto: levneucebnice.cz
2. 10. 2013

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

INTIMNÍ HYGIENA

Dobrý večer, doporučíte mi prosím přípravek na intimní ...

OŘÍŠKOVÁ MÁSLA

Dobrý večer, chtěla bych ochutnat oříšková másla, ...

OBLEČENÍ ONLINE

Kde kupujete pánské oblečení online? Mám pocit, že teď ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz