Jak správně pečovat o pleť v době karantény?

Pod roušky si dávejte hydratační krém a nezapomínejte na vhodné doplňky stravy.

Jak správně pečovat o pleť v době karantény?
Zobrazit fotografii v galerii

Současné dny jsou velkou změnou pro každého. Mění se nám denní režim, trávíme většinu času doma. Jak toto všechno může ovlivnit stav naší pleti? Dermatolog MUDr. Jan Kučera z Perfect Clinic radí, jak nejlépe v těchto dnes pečovat o pokožku. 


Stres se může projevit na pleti 

Většina lidí musela omezit rekreační pobyt venku. A ten je často spojen s relaxací nebo sportem. Výpadek těchto aktivit se může vlivem narůstajícího stresu odrazit na pokožce. Je proto důležité nepřestat o pleť pečovat, i když nemusíme ráno vyrazit do práce, a zachovat si stejnou rutinu, jako kdybychom měli normální režim. „Může to působit jako zbytečnost, když jsme celý den jen v rodinném kruhu a pracujeme z domova, ale opak je pravdou, zejména v tomto stresovém období je potřeba větší péče, poněvadž stres se velmi brzo může projevit na kůži. I pro psychiku je dobré nepolevit ze zavedených zvyků a dále se chovat tak, jako bychom se ráno chystali do práce. Současně je velmi důležité dostatečně a kvalitně spát a dle možností si zachovat pestrou stravu bohatou na čerstvé ovoce a zeleninu. To všechno je důležité pro náš imunitní systém, ale také pro naši pleť. 


Pod roušky aplikujte hydratační krém

V dnešní době nelze vyjít ven bez zakrytí spodní části obličeje. Může dojít k podráždění pokožky? „Roušky bývají naštěstí poměrně vzdušné a nedráždivé. Vzácně by mohlo dojít k mírnému podráždění kůže v místě tření nebo k jejímu zapaření. Kůži můžeme chránit aplikací hydratačních krémů, případně si během dně několikrát „pouze“ opláchnout obličej vlažnou vodou a znovu nanést hydratační krém,“ říká MUDr. Jan Kučera. 


Volte vhodné doplňky stravy 

V současné době je důležité udržet v jídelníčku pestrou stravu bohatou na ovoce a zeleninu. Známá středomořská dieta je obecně velmi prospěšná. Ovoce a zelenina navíc obsahují řadu karotenoidů z nichž neznámější je beta-karoten. Tyto antioxidanty mají při pravidelné konzumaci blahodárný vliv na pleť, a mimochodem dokonce jí mohou dodat slabě zlatavý nádech. Z doplňků stravy je určitě vhodný vitamin C a případně i již zmíněný beta-karoten. 


Co dělat, když nám dojde krém? 

V současné době mohou nastat situace, že nám dojde krém, který neseženeme v lékárně ani drogérii. Jak nejlépe postupovat, aby lidé, kteří mají například velmi citlivou pokožku příliš nepocítili změnu? Nejlepší je samozřejmě zůstat věrný již vyzkoušenému produktu a například si ho zkusit objednat přes internet. „Jinak v principu změna krému nemusí pleti vadit, ale u citlivé kůže je častokrát obtížné najít vhodné přípravky, které jsou dobře snášeny. Proto bych při nákupu nějakého nového produktu na přechodné období určitě radil nový přípravek nejprve otestovat, než se bude aplikovat na obličej. Ideální je nanášet testovaný přípravek na vnitřní plochu předloktí 2x denně po dobu 2 až 3 dnů. A pokud se neobjeví žádné podráždění, tak by mělo být bezpečné přípravek aplikovat na obličej, říká deramatolog MUDr. Jan Kučera. 


Koukáte hodně do počítače? 

Používejte krémy s minerálním filtrem V posledních dnech lidé koukají na monitory telefonů či počítačů více než jindy. Přeci jenom je to v současnosti nejlepší způsob, jak komunikovat s okolím. Mnoho lidí, ale má obavu, že modré světlo obrazovek může mít negativní vliv na pleť. „Je pravda, že v poslední době se objevuje řada studií, které prokázaly, že modré světlo z obrazovek může mít podobný vliv na stárnutí pokožky, jako má UV záření. V této oblasti se intenzivně bádá a zatím nemáme úplně jednoznačné závěry, ale je pravděpodobné, že v budoucnu se budeme před intenzivním modrým světlem z obrazovek více chránit. Krémy, které se nyní používají jako ochrana před sluncem nás většinou před modrým světlem příliš nechrání a specifické krémy proti modrému světlu jsou teprve ve fázi vývoje. Opalovací krémy, které dokáží chránit před modrým světlem, jsou přípravky s minerálním UV filtrem, někdy také označované jako anorganické filtry. Ty se používají hlavně u dětí, protože prakticky nevytváří alergické reakce. Jenomže dospělí je někdy nechtějí používat, protože mohou zanechávat mírně bělavé zabarvení na kůži. Případně lze také použít make-up nebo BB krém s minerálním UV filtrem,“ dodává dermatolog MUDr. Jan Kučera.


Zdroj Perfect Clinic
Foto: archiv redakce

DISKUZE K ČLÁNKU

4

jsem doma a na zahradu to nepotřebuji,sousedi nemám,mám problém s brýlemi,ty se zamlžují,když přijede pošta roušku a rukavice si nasadím

ODPOVĚDĚT

5

Já mám problém, že se mi zamlžují brýle.

ODPOVĚDĚT

4

Chodím přes pole na zahrádku a brýle mám také zamlžené. Je to nepříjemné

ODPOVĚDĚT

7

v této době krém neřeším,dbám hlavně na zdraví

ODPOVĚDĚT

6

Souhlasím. Pleť mám suchou, používám hydratační krémy a zatím mi vystačí.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (5 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hydratace je základem letní péče o pleť: Vyzkoušejte jednorázové přírodní masky 7th Heaven Foto: 7th Heaven

Hydratace je základem letní péče o pleť: Vyzkoušejte jednorázové přírodní masky 7th Heaven

Dostatečná hydratace je v letních měsících pro pleť klíčová, jinak pleť ztrácí svoji pružnost, hrubne,...

Titulka pro: Střídavá péče pod pokličkou

Střídavá péče pod pokličkou

Téma střídavá péče začíná být populární. Tento pojem i jeho realizace pozvolna proniká do našeho...

Titulka pro: Péče o pleť na konci zimy

Péče o pleť na konci zimy

Každoročně svou pleť během zimního období chráníme jako drahocenný poklad před nepříznivými vnějšími vlivy jako...

Titulka pro: AQUALIA THERMAL DYNAMIC HYDRATION

AQUALIA THERMAL DYNAMIC HYDRATION

První péče, která na základě revolučních znalostí cirkulace vody v pleti zabezpečuje rovnoměrné rozmístění a...

Titulka pro: Přírodní péče pro vaši pokožku

Přírodní péče pro vaši pokožku

Vyzkoušejte jemnou, čistě přírodní kosmetiku Bio Marionnaud. Obsahuje cenné přírodní složky - tropickou třešeň Acerolu,...

Péče o pleť na konci zimy: co dělat, abyste přivítali jaro s rozzářenou a svěží pletí Foto: Pexels

Péče o pleť na konci zimy: co dělat, abyste přivítali jaro s rozzářenou a svěží pletí

Během zimy může naše pleť trpět nepříznivými vnějšími vlivy jako je mráz, vítr a častými...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz