Jak ulevit od alergie bez chemie

Jestliže patříte mezi 2,5 milionu českých alergiků, pravděpodobně vám letos dělají příznaky pylových alergií ještě větší starosti, než v letech minulých.

Jak ulevit od alergie bez chemie
Zobrazit fotografii v galerii

Mnoho lidí si také stěžuje, že jim jejich běžné léky nezabírají, různě je kombinují a vystavují se tak riziku otravy. Toxikologové již letos řešili skoro 130 podezření na otravu ze špatného užívání léků! Protialergické léky s účinnou látkou ze skupiny antihistaminik však mohou působit výrazné vedlejší účinky i v případě, že jsou užity správně.


Každé třetí české dítě má diagnostikován nějaký typ alergie a výskyt astmatu u dospívajících nadále mírně stoupá, proto většina rodičů přemýšlí nad nejlepšími možnými cestami, jak obtíže svých dětí zmírnit.


Přečtěte si několik užitečných tipů. Pokud vám nebo vašemu dítěti předepsal alergolog některý z léků, rozhodně je nevysazujte bez konzultace. Na druhou stranu užíváte-li volně prodejné pilulky, možná budete moci jejich užívání omezit jen na nejexponovanější období, nebo je vysadit zcela.


Posilte obranyschopnost pomocí probiotik 

Výzkum vedený na univerzitě v Ósace prokázal, že některá probiotika jsou účinná při léčbě projevů alergií v oblasti nosní sliznice a dutin. Studie, kterou publikoval odborný časopis International Archives of Allergy and Immunology, uvádí jako účinné tyto kmeny bakterií: Lactobacilli casei, Lactobacillus paracasei, L. acidophilus, and Bifidobacterium longum.


Pijte více alkalické vody 

Denně byste měli vypít nejméně 6-8 skleniček čisté vody pro podporu přírodních čisticích procesů v těle. Myslete ale na to, že není voda jako voda. Většina vody z kohoutku nebo PET lahví má kyselé PH a právě kyselost bývá spojována se silnějšími projevy alergií. Vyzkoušet můžete živou vodu. U tési můžete nejen nastavit PH, ale je zároveň fitrovaná, okysličená a má záporné ORP.


Pijte zelený čaj 

Ač se to může zdát jako ohraná písnička, stále více lidí považuje zelený čaj za všelék. V poslední době se mnoho jeho pozitivních zdravotních účinků přisuzuje tomu, že je doslova nabitý fytonutrientem zvaným epigalokatechin galát, který blokuje histamin a imunoglobin E. To jsou látky vyráběné naším tělem, které jsou zodpovědné za nepříjemné projevy alergií. Že vám zelený čaj nechutná? Zkuste práškový zvaný matcha, který se dá přidat třeba do ovocného smoothie nebo ovesné kaše.


Využívejte HEPA filtry v domácnosti 

Většina alergenů v domácnosti je usazená na površích – kobercích, nábytku a čalounění. Důležitý je tedy pravidelný úklid kvalitním vysavačem s HEPA filtrem. Vybírejte modely s certifikací Service Allergie Suisse, což je nejuznávanější instituce testující vysavače v evropských podmínkách. 


HEPA filtr vyžadujte také při výběru čističky vzduchu, která vás zbaví nejdrobnějších polétavých alergenů v místnosti, především pylových zrnek. Existují dokonce pokročilé skleněné HEPA filtry jejichž struktura je schopná zachytit částečky od 0,1 mikrometru, tedy i plyny, kouř a pachy. Mezi nejlépe hodnocené přístroje s takovým filtrem patří například čističky britské značky Dyson.


Proplachujte si nos

Aby mohla proběhnout alergická reakce na sliznici vašich dýchacích cest, musí se na ní usadit alergii vyvolávající částečky. Pokud však najdete cestu, jak sliznici očistit, omezíte i nepříjemné příznaky. Tělo má své vlastní mechanismy a v případě nosní sliznice jde o produkci hlenu, který vysmrkáme. My mu však můžeme pomoci, a to propláchnutím nosních dýchacích cest mírně slanou a vlažnou vodou, k čemuž slouží konvička zvaná néti, vynález indických jogínů. Konvičky jsou už dnes k dostání v mnoha lékárnách a e-shopech. 


Omezte cukr 

Cukr působí v organismu silně okyselujícím způsobem a zvyšuje zahlenění, což zhoršuje příznaky alergie. Během nejsilnější alergické sezóny omezte proto příjem cukrů na minimum. Nenahrazujte je však umělými sladidly a nezapomeňte na to, že velké množství cukru je obsaženo také v mnoha druzích ovoce. Vybírejte si plody s nízkým glykemickým indexem, jako jsou třešně, meruňky, lesní plody nebo grapefruity.


Připravila: red.

Foto: Pixabay


DISKUZE K ČLÁNKU

1

mívám problém při větru, slzí mi oči

ODPOVĚDĚT

1

Mě hodně pomohlo si nechat byt vyčistit ozónem http://www.ozonovani.cz/ Nejen že mi to ulevilo od alergií, ale také mě to zbavilo různých pachů domácnosti. Jinak pomáhá klasicky časté praní, větrání a vysávání. Jím zdravě, nějaké vitamíny si občas dám, hlavně pak kolagen. Ten beru pravidelně, ale homeopatikům moc nevěřím. Zatím se mi nijak neosvědčily

ODPOVĚDĚT

2

u nás není problém

ODPOVĚDĚT

2

můj vnuk má veliký problém

ODPOVĚDĚT

6

naštěstí nemám žádné alergie, zatím, mám ráda zelený čaj snad působí i preventivně. Mám kamarádky, které jsou alergické a je mi jich moc líto, jaké mají trápení

ODPOVĚDĚT

4

Ani já, ano nikdo z mých blízkých alergií bohudík netrpí...

ODPOVĚDĚT

2

nejsem alergik, ale ve větru a v zimě mi slzí oči a teče mi z nosu... alergie to asi nebude, jen nesnáším chlad

ODPOVĚDĚT

1

problém mají moje vnoučata,děláme maximum,aby tolik netrpěly

ODPOVĚDĚT

1

Tenhle problém naštěstí nemám a proč je tam fotka s řepkou, která za to může nejmíň, to nechápu, asi v redakci nemají rádi Babiše.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svět zdraví - plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Svět zdraví - plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Stejně tak jako máme každý jiný otisk prstu, máme i jiný metabolismus. Proto neexistuje dieta...

Svět zdraví – plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Svět zdraví – plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Stejně tak jako máme každý jiný otisk prstu, máme i jiný metabolismus. Proto neexistuje dieta...

10 rad pro otěhotnění

10 rad pro otěhotnění

Snažíte se otěhotnět? Někomu se to podaří hned, někdo každý měsíc netrpělivě čeká, až se...

Zdraví souvisí s psychikou. Myslete na sebe jako na celek.

Zdraví souvisí s psychikou. Myslete na sebe jako na celek.

Že jsou tělo a duše spojené nádoby není nic nového. Všichni to víme, ale stejně...

9 nejlepších potravin pro podzimní kuchyni

9 nejlepších potravin pro podzimní kuchyni

Všichni je známe. Jsou obyčejné a přesto v sobě skrývají tajemství, o kterých se vám...

Titulka pro: Znáte Reiki?

Znáte Reiki?

Reiki je japonský výraz, kterým je označována univerzální životní energie. Rei znamená v překladu univerzální...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ SLEVY ONA DNES 18.-24.10.2021

Nyní přichází největší slevový nákupní týden v ...

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz