Jak vybrat školní batoh? Tady je 5 pravidel, které musí splňovat!

Vybíráte nový školní batoh pro své dítko? Pak už máte možná nastudované desítky článků a díky tomu hlavu jako pátrací balon. Pravidel pro nákup školní aktovky jsou desítky, nicméně my jsme se rozhodli shrnout je do pěti základních bodů. Jak by tedy měl vypadat ideální školní batoh?

Jak vybrat školní batoh? Tady je 5 pravidel, které musí splňovat!
Zobrazit fotografii v galerii

Stěžuje si váš školák na bolavá záda, časté bolesti hlavy, ale třeba i kolen? Zkontrolujte stav jeho školní aktovky, i to, jak ji nosí. Právě nevhodný školní batoh je častým důvodem zdravotních potíží. Vyberte tedy ten správný!


B jako Bezpečnost

Školák s batohem bez reflexních prvků je v první řadě neviditelný školák, v té druhé řadě pak často autem sražený a zraněný školák. Míru a množství reflexních prvků proto dokonce upravuje evropská i česká legislativa. Základní pravidlo pak zní jasně: Dítě s batohem na zádech musí být vidět ze všech úhlů a výšek. Perfektně a na dostatečnou vzdálenost.


Při nákupu školní brašny se zaměřte na to, zda jsou reflexní prvky z materiálu, jež je odolný proti UV záření. A zajímejte se i o to, zda je překrývá průhledná folie. Pokud ano, opotřebí se výrazně později.A jako Anatomický tvar

Školní batoh by měl být vždy ergonomický a anatomicky tvarovaný. Co to znamená v praxi? Zádová část musí být pevná a uzpůsobená dětské páteři. Správně tvarovaná zádová část navíc „donutí“ dítě chodit rovně a nehrbit se.


A popruhy? Minimálně čtyři centimetry široké, neškrtící a snadno nastavitelné. Jinou délku totiž budou mít v létě na tričku, jinou v zimě, až na sobě bude mít zimní bundu. Popruhy je pak vhodné doplnit hrudní páskou, nebudou klouzat dolů.


T jako Trendy

Pokud nemá být školní taška dárkem, nechte dítě, ať si samo vybere, jaký školní batoh se mu líbí. Zároveň ale myslete na to, že vhodnějším řešením jsou nadčasové abstraktní vzory. Buzz Rakeťák nebo princezna Elsa totiž mohou být módní dneska, ale příští týden může potomek přijít s tím, že „ten trapnej batoh“ už na záda nevezme. A hádejte se s ním každé ráno před odchodem do školy.


O jako Odlehčení

Velikost a váha batohu má být přiměřená výšce a váze dítěte. Ale co to znamená „přiměřená“? Odborníci mluví o tom, že váha školní aktovky i s obsahem by neměla přesáhnout 12 procent hmotnosti dítěte. Samotná aktovka by pak měla mít maximálně 1200 gramů, pokud je jejím nositelem školáček z prvního stupně, respektive 1400 gramů, jestliže ji nosí školák na druhém stupni základní školy.


Pozor dejte také na to, aby dítě ve školní brašně nenosilo zbytečnosti. Typicky jde o učebnice a školní sešity i na předměty, které v daný den ve škole nemá, hračky, staré svačiny, ale třeba i lahev s vodou, kterou by si dítě mohlo natočit z kohoutku ve škole.


H jako hodně přihrádek a kapes

Proč mít aktovku členěnou na několik menších přihrádek a kapsiček? V první řadě v ní dítě snáze udrží pořádek – pokud se tedy společně domluvíte, že přihrádka na sešity bude skutečně obsahovat jen sešity a že ve „svačinové“ kapsičce nenajde útočiště oblíbená hračka.


Druhým pádným argumentem pro přihrádky a kapsy je správné rozmístění zátěže ve školním batohu. Těžké věci by měly být co nejblíž k páteři, ty lehčí mohou být ve vzdálenějších přihrádkách.


Školní batoh vybírejte pečlivě a nešetřete

V časech, kdy spousta rodin počítá každou korunu, může znít rada „Na školní tašce nešetřete!“ jako provokace, nákup kvalitní školní brašny byste ale měli brát především jako investici do zdraví vašich dětí.


Komerční prezentace
Foto: Topgal

 

DISKUZE K ČLÁNKU

0

no moc pěkný článek pro někoho, kdo vůbec neví jakou aktovku vybrat pro prvňáčka, protže mám syna s odstupam 15 let od ostatníchdětí a žádný můj vrstwvník v dnešní době šestileté dítko nemá, takže mi nemá moc kdo poradit, jak vybírat. Ano je mi 42 a mám 6letédítě. Pořídila jsem si ho s svým druhým manželem ! A je to náš brouk! zatím se nám zamlouvá kompletní edice od stilu řada Racing! Je to kompromis cena versus kvalita a i desing je takový příjemný nadčasový a myslím, že se mu ani za rok neokouká! Narozeniny má v dubnu tak doufám že mu uděláme dárkem radost, protože do školy se moc těší!

ODPOVĚDĚT

2

Je pravda, že jsem se řídila prakticky podle stejných bodů, jako jsou vypsané v tomto článku. Synova aktovka má reflexní prvky, aby byl dobře vidět, aktovka má anatomicky tvarované záda, takže mu dobře sedí na zádech a ty si zbytečně neničí a taky je taška lehká, takže nenosí zbytečně nic navíc. Nevybírala jsem nejlevnější, ale ani ty nejdražší aktovky. Takže jsme nakonec vybrali aktovku od Stilu - syn si vybral jakou aktovku chce. Na internetu jsem našla i dobré recenze a dva tisíce za aktovku, penál, pytlík na přezůvky, peněženku a složky na sešity mi přišlo jako dobrý kup:)

ODPOVĚDĚT

2

jj myslím že jsi dobře pořídila...To jsi určitě kupovala ten kompletní set co Stil nabízí, já kdybych na něj narazila dřív tak taky neváhám, bohužel mi o tom kamarádka řekla chvilku po tom co jsem investovala zbytečně moc peněz za jinou aktovku bez "příslušenství", ale zase musím uznat že je kvalitní. Dneska už skoro každá lepší značka splňuje tyto parametry co jsou v článku, pak už jen záleží kolik do toho kdo chce investovat no....

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vykup to

Vykup to

Většina z vás už určitě slyšela o hromadném nakupování na slevových serverech. Někteří z vás...

Koronákupy: Jak nakupovat bezpečně a hygienicky nejen během epidemie? Foto: Tesco

Koronákupy: Jak nakupovat bezpečně a hygienicky nejen během epidemie?

Koronavirus změnil naše zaběhnuté nákupní zvyky v průběhu několika dnů. Kromě omezení toulek po obchodech...

Titulka pro: Módní trendy: Který pár bot na každodenní nošení zvolit letos na podzim?

Módní trendy: Který pár bot na každodenní nošení zvolit letos na podzim?

Radostné a teplé léto plné sluníčka končí, ale vy rozhodně nemusíte smutnit! Máme pro vás...

Pár novinek, díky kterým si nákupy v Globusu ještě více užijete Foto: Globus

Pár novinek, díky kterým si nákupy v Globusu ještě více užijete

Hypermarket Globus v pražských Čakovicích právě prochází rozsáhlou rekonstrukcí, jejíž výsledek již brzy poskytne zákazníkům...

Titulka pro: Nákupy na internetu

Nákupy na internetu

Je to pohodlné – stačí si sednout k počítači třeba o půlnoci a vybrat si...

Proč (ne)nakupovat zásnubní prstýnek společně

Vybrat ideální zásnubní prstýnek, který každou ženu naprosto uchvátí, je pěkný oříšek, obzvlášť pokud se...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz