Jak změnit zaměstnání po rodičovské

Staráte se celý den o děti, domácnost na vás padá, tchýně vám radí ostošest a vy nevíte, kde vám hlava stojí. Přesto byste měla najít výhody. Třeba to, že nemusíte chodit do práce. Možná už se do ní ani nechcete vrátit, nejraději byste dělala něco jiného. Pak máte několik let, abyste na sobě zapracovala a budoucnost radikálně změnila.

Zobrazit fotografii v galerii

Všechno si důkladně naplánujte. Krůček po krůčku. Najděte svůj cíl a zaměřte se na něj. Nic neponechejte náhodě. Pokud k vašemu vysněnému zaměstnání potřebujete speciální vzdělání, směle do toho. Prohlubujte své znalosti, čtěte odbornou literaturu a přihlaste se na školu. Pokud vám manžel, rodiče nebo přátelé jen trochu pomohou, určitě to zvládnete. Bude to náročné, ale všechno jde, když se chce.

Jestli víte, že jazyky jsou vaší slabou stránkou, využijte dobu na rodičovské dovolené k jejich studiu. Pořiďte si učebnici angličtiny, francouzštiny nebo i ruštiny, pokud je vám blízká. Když se budete učit každý den pár minut, uvidíte, jaké zázraky přijdou po třech letech! Nebo si rovnou zaplaťte soukromé hodiny. Sice je to finančně náročnější, ale sáhněte si do svědomí: skutečně vaše dítě potřebuje stále nové hračky? Pokud budete mít štěstí, najdete na doučování nějakou studentku, která bude levnější.


Pusťte se do vlastního projektu. Máte nápad na vlastní podnikání? Rodičovská dovolená je ideální, když chcete něco začít. Pomalu se rozjedete, rozhodíte sítě a seženete klientelu. Nečekejte s podnikáním zbytečně, až vám skončí rodičovská dovolená. Počítejte totiž s tím, že v začátcích nebudete mít žádný příjem, možná své podnikání budete muset dotovat, tak si vše dobře promyslete.

Získejte praxi. Ano, i s dětmi se dá pracovat. Třeba jen na pár hodin týdně, ale rozhodně to funguje, práce vám vylepší životopis, přesvědčí vašeho budoucího zaměstnavatele, že jste si doma během výchovy svých ratolestí nehověla v křesle s nohama na stole při sledování romantické telenovely (taková je představa nejen bezdětných mužů). Práce vám dodá sebevědomí, nové znalosti a v neposlední řadě taky vylepší rodinný rozpočet.

Cestujte a poznávejte nové lidi, protože ti vám mohou přinést nové příležitosti. Choďte i s dětmi na nová místa, neomezujte se jen na hřiště před domem. Knihovna je prospěšná i pro dvouleté batole, galerie už taky nabízí zajímavé programy pro děti. Občas se setkáte s lidmi, co mají na jazyku větu: „Kam se s těmi dětmi cpe?“ Ale určitě se kvůli takovým neomezujte.

Myslete pozitivně a uvidíte, že se brzy dostaví výsledky.

 

Komerční prezentace
Foto: Thinkstock
4. 6. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Taky jsem se po mateřské vydala na cestu podnikatelky a můžu říct, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy učinila. Už na mateřské mě napadlo, že bych mohla zkusit prodávat nějaké věci pro děti, tak jsem si založila eshop. Zatím se mu daří, ale je pravda, že bych ho ráda nechala nějak zpropagovat, aby se o něm dozvědělo více lidí. Podle toho, co jsem četla na internetu by bylo nejlepší si nechat napsat několik PR článků. Koukala jsem, že o toto i následnou publikaci v různých magazínech se dokáží postarat například https://kvalitneseo.cz/copywriting/ takže to svěřím do rukou nejspíš právě jim.

ODPOVĚDĚT

0

Já jsem změnila po mateřské svůj život o 180°. Na mateřské jsme měla hodně času urovnat si, co chci v životě dělat a tak jsem se rozhodla, že začnu podnikat. Samozřejmě jsem měla podporu manžela, který do toho šel se mnou. Založili jsme si offshore společnost https://www.ioffshore.cz/ a zatím se nám daří.

ODPOVĚDĚT

0

Dajú sa robiť naozaj rôzne veci, napríklad aj táto: http://www.mothersinprague.cz/2014/08/jak-napsat-ebook-za-14-dni-v-praxi.html

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Zajímá vás, jaký máte horoskop na týden od 22. dubna?

Titulka pro: Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Sháníte práci, už jste odpověděli na desítky inzerátů, a výsledek nikde? Možná děláte chybu už...

Titulka pro: Feng Shui - lepší místo k bydlení

Feng Shui - lepší místo k bydlení

Lidé stále více kladou důraz na kvalitu svého života. Tu určují věci a lidé kolem...

Titulka pro: Tajemství Bobbi Brown

Tajemství Bobbi Brown

V roce 1991 způsobila Bobbi revoluci v oblasti líčení s několika rtěnkami a prostou filozofií,...

Titulka pro: Horoskop na týden od 21. do 27. 1. 2013

Horoskop na týden od 21. do 27. 1. 2013

Zajímá vás váš horoskop na tento týden?

Titulka pro: Horoskop na týden od 10.-17. března 2013

Horoskop na týden od 10.-17. března 2013

Přečtěte si svůj horoskop na tento týden.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

DETOX

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat... co berete na detox ...

KVALITNÍ BOTY

Ahoj maminky :) Potřebuju poradit. Děti mi vyrostly z bot a ...

CO JE DOBRÉ PROTI PADÁNÍ VLASŮ

Dobrý den, nemáte prosím zkušenost s nějakým ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz