Jaké faktory ovlivňují vaše hubnutí

Snažíte se zhubnout nějaké to kilo? S výživovým specialistou NUTRENDU Michalem Tůčkem jsme se podívali na faktory, které ovlivňují schopnost organismu uchovávat či odstraňovat přebytečné tuky.

Titulka pro: Jaké faktory ovlivňují vaše hubnutí
Zobrazit fotografii v galerii

1. Nevhodně stanovený energetický příjem

Energetický příjem je velmi důležitým faktorem, který rozhoduje o tom, zda vaše snaha o redukci hmotnosti bude úspěšná či nikoliv.
Nadměrného energetického příjmu lze v dnešní době dosáhnout poměrně lehce. Dálkové ovladače či dopravní prostředky vám sice zvyšují pohodlí, ale současně jsou i nepřítelem vaší vysněné postavy, protože díky nim dochází k minimalizaci energetického výdeje.

Na druhé straně je hrozbou i nízký energetický příjem či absolutně nevhodný poměr živin. Není vhodné trápit a stresovat váš organismus nedostatečným příjmem živin, jelikož by vaše tělo na to mohlo zareagovat zvýšenou únavou a apatií. Při takové únavě tělo nespolupracuje.


2. Vysoký glykemický index

Dalším faktorem je hrozba „samovýroby“ podkožního tuku vaším tělem z potravin, které ani tuk neobsahují. Jedná se o cukr a všechny potraviny, jejichž cukr si vaše tělo rychle vstřebá do krevního oběhu. O vhodnosti potravin vás informuje jejich glykemický index.

Všeobecně platí, že čím vyšší má potravina glykemický index, tím je pro tělo větším stresovým faktorem. Cukru se z takové potraviny do těla uvolní najednou příliš velké množství a tělo se tuto vysokou hladinu snaží potlačit. Pokud jsme vyčerpaní fyzickou aktivitou, dokáže tělo využít tuto energii na doplnění zásob glykogenu, který jsme ztratili právě vlivem zmíněné náročné aktivity. Co když jsme ale žádnou náročnou aktivitu neprodělali a větší množství potraviny s vysokým glykemickým indexem jsme právě snědli? Tělo si nadměrný cukr v krevním řečišti rozloží za pomoci hormonů na tolik nechtěný tuk!

V dnešní době si můžete dohledat tabulky s obsahem glykemického indexu v potravinách, které znázorňují, jak problémové by mohlo být zakomponování většího množství dané potraviny do vašeho jídelníčku. Zpravidla platí, že čím vyšší má potravina glykemický index, tím je pro vaše tělo větším stresovým faktorem.


3. Hormonální vlivy a věk

Hormonální vlivy jsou hůře ovlivnitelné a pro člověka s genetickou nepřízní je redukce hmotnosti obtížnější, ale ne nemožná. Lidé s nadváhou musí změnit své myšlení a platí zde jedno důležité pravidlo. Mám-li chuť na něco sladkého, potom si něco dobrého dopřeji, ale nebude to sladkost. Může to být například ovoce či zelenina. Pokud se vám podaří během dne přijímat například tři potraviny s vyšším obsahem ovoce a stejný počet potravin s vyšším obsahem zeleniny, tak své prokletí s nepříznivým genetickým potenciálem můžete zlomit.

Vlivem věku se zpomaluje metabolismus. Čím je člověk starší, tím menší množství potraviny by měl přijímat. Tělo již nepotřebuje takové množství energie a s výjimkou fyzicky aktivních jedinců si s větším množstvím energie nedokáže poradit. S přibývajícím věkem si lze uhlídat štíhlou linii pouze dvěma způsoby, snižovat množství přijímané potravy či přidávat sportovní aktivitu, která zapracuje na zrychlení tělesného metabolismu.


4. Sportovní aktivita je alfou i omegou zdraví a spokojenosti

Díky sportovní aktivitě probíhá v těle lepší látková výměna, při vhodné volbě fyzické aktivity a její náročnosti dochází k vnitřnímu uspokojení vlivem vyplavení hormonů, ale hlavně dochází k urychlení metabolismu a tolik žádané redukci tukové tkáně. Nechte stranou vaši pohodlnost a najděte v sobě radost z pohybu.

S redukcí hmotnosti za pomocí sportovní aktivity vám pomohou suplementy připravené odborníky společnosti Nutrend, kteří se již dlouhodobě věnují pomoci sportovcům vrcholovým i kondičním. Jejich dlouholeté zkušenosti z oboru sportovní aktivity a jejího vlivu na organismus pomohly vyvinout prvotřídní „spalovače“ tuků. Vyzkoušet můžete Carnitine, Carniform, Compress Fever a při výkonu Carnitine Activity Drink. Dále pro vás mají stimulanty výkonu a urychlení metabolismu.


Pro zlepšení srdeční a mozkové činnosti, společně s redukci tukové tkáně, jsou vhodné přípravky s obsahem L-carnitinu a L-argininu. Pro zrychlení metabolismu bych naopak doporučil přípravek Tyrosine a Taurine.


Na správné složení stravy se podíváme příště.

Komerční prezentace
Foto: iStock
20. 5. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Jak už jsem zmínil minule, pro začátek je velmi důležité vytvořit si reálný plán zdravého...

Olga Šípková odpovídá na nejčastější dotazy o hubnutí

Po novém roce se to všude hemží zaručenými návody na hubnutí. Vybrat z nich jeden...

Jak se projíst k sexy tělu

Jak se projíst k sexy tělu

Toužíte po sexy postavě a dodržujete zdravý životní styl, ale stále se vám nedaří obléknout...

Titulka pro: Soutěž o balíček produktů od Nutrendu

Soutěž o balíček produktů od Nutrendu

Pustili jste se do hubnutí.

Mám hubnout s odborníky nebo na vlastní pěst?

Potřebujete zhubnout, nejlépe ihned a nevíte si rady. Je lepší se do hubnutí pouštět na...

Titulka pro: Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Léto láká k vodě a to nás, zástupkyně ženského pohlaví pomalu bez ohledu na věk,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

DEKORACE ONLINE

Dobrý večer, poradíte prosím, kde mají na internetu hezké ...

JAKÉ KOUPIT OŘÍŠKOVÉ MÁSLO?

Dobrý den, nemáte prosím doporučení na kvalitní ...

DOPLŇKY STRAVY

Dobrý večer, poradíte prosím jaké doplňky užívat pro ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz