Jste na mateřské a potřebujete půjčku? Poradíme vám, jak na to!

Kromě lidí bez pravidelných příjmů nebo se záznamem v registru dlužníků patří do rizikové skupiny žadatelů o půjčky také matky, které pobírají mateřský příspěvek.

Jste na mateřské a potřebujete půjčku? Poradíme vám, jak na to!
Zobrazit fotografii v galerii

Nejde o to, že by nebyly dostatečně zodpovědné na to, aby dostály svým závazkům. Všichni ale víme, že příspěvky od státu nejsou nijak zvlášť vysoké, což by splácení jejich úvěru mohlo podstatně zkomplikovat. Neznamená to však, že ženy na mateřské půjčku nedostanou, jen je třeba vědět, kde hledat. 


Nejprve zkuste najít jiné řešení 

Banky a nebankovní společnosti se skrze schvalovací procesy nesnaží chránit jen sebe, ale také vás jako potenciálního dlužníka. S příchodem nového člena rodiny se dosavadní měsíční rozpočet podstatně změní. Nejenže částečně vypadne příjem jednoho z rodičů, ale také se podstatně zvednou měsíční náklady. V důsledku je pak obtížné předpokládat, zda budete schopni plnit ještě další závazek, a tak se neuváženým zadlužováním můžete dostat do velkých potíží. 


Pokud si nevyberete nějakou krátkodobou půjčku zdarma, tak musíte počítat s tím, že kromě vypůjčené částky zaplatíte i úroky a další poplatky, které jsou s úvěrem spojené. Je tedy lepší se s prosbou o finanční pomoc nejprve obrátit na rodinu a blízké, ti po vás totiž žádné peníze navíc pravděpodobně chtít nebudou a při zpoždění s domluvenou splátkou na vás nebudou příliš tlačit. V případě, že u blízkých nepochodíte, si zjistěte, zda nemáte nárok na další příspěvky od státu, které by vám mohly pomoci. 


Dejte pozor na to, jakou půjčku si vyberete 

Jestliže jste vyčerpali všechny ostatní možnosti a stojíte si za tím, že vám pomůže jedině půjčka, pak samozřejmě existují jisté možnosti. Mezi úvěrovými produkty, které jsou na českém trhu dostupné, najdete i speciální půjčky pro ženy na mateřské dovolené. Zpravidla je poskytují nebankovní společnosti a často se na první pohled zdá, že nabízejí velmi výhodné podmínky splácení, avšak není všechno zlato, co se třpytí. 


Abyste měli jistotu, že jste narazili na skutečně výhodnou nabídku, vždy nejprve proveďte řádné srovnání nebankovních půjček a hlavně důkladně čtěte smlouvu nebo předsmluvní formulář, o který můžete poskytovatele dopředu požádat. Obzvlášť velkou pozornost věnujte výši sankčních poplatků a také tomu, zda budete mít možnost splátky odložit nebo celý úvěr předčasně splatit. Pochopitelně byste si také měli předem spočítat, jak velkou splátku budete schopni každý měsíc uhradit, abyste si svá na bedra nenaložili více, než dokážete unést. 


Kromě informací, které jsme tu uvedli, je třeba mít na paměti také to, že v případě žen na mateřské je každá žádost o půjčku naprosto individuální, což znamená, že se celá situace bude odvíjet zcela odlišně. I když splníte všechny kroky, může se stát, že stejně nebudete mít na splátku. Pokud k tomu dojde, máme pro vás jedinou radu - okamžitě kontaktujte poskytovatele a domluvte se s ním na vhodném náhradním řešení.


KP 

Foto: Shutterstock

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Nikdy si hlavně nepůjčujte tolik peněz, kolik nedokážete v následujících 5 letech splatit. To mi jednou říkal můj finanční poradce a musím s ním bohužel souhlasit. Ukázal mi insolvenční rejstřík a říkal, ať se podívám na své kamarády, jestli náhodou někomu něco nedluží. Je to hrozné jak je dnešní společnost nevzdělaná.

ODPOVĚDĚT

1

Zdravím, já jsem na těchto stránkách zde našla jak by si měli lidé, kteří jsou v insolvenci půjčit peníze. Ono je to totiž docela dost složité, protože takovým lidem skoro nikdo nechce půjčit a když už ano, tak je to lichva, která člověka dovede ještě k větším problémům... Takový lidé to nemají jednoduché...

ODPOVĚDĚT

2

Já jsem také na mateřské a půjčku jsem si sjednala vloni na jaře. Ne kvůli tomu, že bych potřebovala peníze na jídlo, než mi přijde mateřská, ale potřebovala jsem je na rozjezd podnikání :-) . Nechtěla jsem si půjčovat od kamarádů nebo od rodiny. Radši jsem si našla výhodný nebankovní úvěr na podnikání a každý měsíc si akorát hlídám, abych poslala včas splátku.

ODPOVĚDĚT

2

to je rada o ničem, samé nebankovní půjčky, které likvidují lidi.

ODPOVĚDĚT

3

už nikdy ,také nejsem mladá

ODPOVĚDĚT

5

Na mateřské nejsem a půjčku raději ne...

ODPOVĚDĚT

4

půjčovat si na mateřské dnes není dobrá rada

ODPOVĚDĚT

3

Ježíš, jen ne půjčovat si. I když vláda slibuje dlužníkům oddlužení, tak proč ne. Jak k tomu příjdou ti, co umějí s penezi hospodařit?

ODPOVĚDĚT

4

souhlasím s vámi

ODPOVĚDĚT

6

tak to jde mimo mě

ODPOVĚDĚT

5

Me se to také netýká

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nečekaný výdaj, na který nemáte peníze? Půjčky na cokoliv

Nečekaný výdaj, na který nemáte peníze? Půjčky na cokoliv

Půjčit si peníze je dnes snadné. Informace o půjčkách jsou všude, kam se vydáte. Už...

4 nezbytné kroky při výběru hotovostní půjčky

4 nezbytné kroky při výběru hotovostní půjčky

Hotovostní půjčky jsou takzvané neúčelové půjčky, což znamená, že je můžete využít na financování čehokoliv....

Titulka pro: Vypůjčené Vánoce

Vypůjčené Vánoce

Také si lámete hlavu, jak letos finančně zvládnete Vánoce? Děti už mají ve svých přáních...

Jak si vybrat krátkodobou půjčku, kterou zvládnete splácet

Jak si vybrat krátkodobou půjčku, kterou zvládnete splácet

Krátkodobé půjčky jsou řešením nepříznivé finanční situace, kdy přesto chcete zaplatit výdaje. V ideálním případě...

Uvažujete o půjčce? Víme, na co si musíte dát pozor, abyste se nespálili

Uvažujete o půjčce? Víme, na co si musíte dát pozor, abyste se nespálili

Vzít si půjčku, není jen tak. Jistě, získat půjčku je stále snazší a rychlejší. Odmítne...

Až 30 tisíc do několika minut? S půjčkou ihned to jde!

Až 30 tisíc do několika minut? S půjčkou ihned to jde!

Potřebujete peníze? Bez odkladů a zbytečného čekání? Zvažte půjčku ihned. Slibuje to, co má ve...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz