Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem dospělosti. Cesta k nim vedla přes fascinující práci s energií a automatickou kresbu, několik kamarádek a pár kurzů o tom, jak karty vykládat.

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad
Zobrazit fotografii v galerii

Poznala jsem, že v těch barevných obrázcích lze najít mnohé. A pokud si ještě výklad propojím s čísly, většinou se mi podaří dostat se k jádru problému a zodpovědět položenou otázku.


Karty jako přátelé

Dnes karty nejenom vykládám, ale i sbírám. Vlastním několik sad různých výkladových karet, Andělskými počínaje a zcela unikátními Psycards konče. Mou nejoblíbenější sadou ovšem zůstává Tarot, ačkoli u svých výkladů často kombinuji. Nechám se vést pocity a tak se stane, že občas sáhnu i po docela jiném balíčku.


Je to jako s přáteli. Máte jednoho či dva nejbližší, ale rádi se potkáte i s dalšími. A občas vám ti druzí sdělí překvapivé informace, které vám rozkryjí zcela nové obzory.


Karty jako zrcadlo

S kartami si můžete hrát, povídat si a naslouchat jim. Ony k vám budou rády promlouvat, jen je třeba jejich řeči porozumět. Není to tak těžké, jak by se zpočátku mohlo zdát. Mnohem náročnější je ztišit mysl, vypnout rozum a připustit, že to, co v kartách tušíte, je skutečné sdělení mající svou váhu.


Karty jsou štědré na informace, jste-li připraveni je slyšet. Mluví pravdu, kterou jen těžko obejdete. Zeptáte-li se jinak na totéž, většinou dostanete podobnou odpověď. Dokonce to funguje i u různých balíčků a odlišných výkladových systémů. Karty se navzájem doplňují a jeden výklad podporuje druhý.


Karty jako nástroj k pochopení sebe sama

Karty jsou skvělým pomocníkem, umí nasměrovat, pomohou pochopit. Nastíní situaci budoucí nebo naznačí možné varianty. Většinou potvrdí vaše vlastní pocity, kterým je někdy zatěžko uvěřit. Co ale karty neumějí, anebo spíš nemohou udělat, je rozhodnutí. Rozhodnout se totiž vždycky musíte jen vy sami.


Od karet nelze čekat ani přesné termíny. Nedá se na ně „tlačit“; potřebují svobodu. Je třeba brát je jako rovnocenného partnera, diskutovat s nimi, klást otázky a také umět přijmout odpovědi – i když se vám třeba nelíbí.


Karty trochu jinak

Můj pohled na karty se možná v mnohém liší od „klasických“ kartářek. Nemyslím si, že výklad jednoznačně určuje budoucnost a co karty řeknou, to se splní. Není to o nedůvěře, ale o přesvědčení, že přestože je náš osud nějakým způsobem daný, stále máme možnost pohybovat se v poměrně širokém prostoru volby ano – ne.


Karty vám zkrátka umí dobře poradit v dané situaci, ale ve skutečnosti jen odkrývají váš vnitřní svět. Potvrzují to, co už víte, dávají zapravdu vašim pocitům.


Každý výklad je „dobrý“ výklad, i když sděluje nepříjemné věci. Dává vám možnost se situací pracovat a vylepšit ji – v rámci možností – k obrazu vašemu.


Lea Raif

Foto: soukromý archiv

DISKUZE K ČLÁNKU

3

Já bych se asi bála, co mi ta kartářka řekne. Nenechala jsem si nikdy byložit karty a určitě ani nenechám.

ODPOVĚDĚT

2

vyložit, ne byložit

ODPOVĚDĚT

3

také nefandím kartám,asi se bojím co by mi předpověděly

ODPOVĚDĚT

4

Nikdy jsem si karty vyloži nenechala, nechci osud pokoušet...co mě čeká, stejně mě nemine, lepší je to nevědět...

ODPOVĚDĚT

4

už bych si nikdy nenechala vykládat karty...jednou a naposled..mimo jiné mě bylo řečeno že mě zemře syn /38/ a opravdu se stalo už nechci pokoušet osud...

ODPOVĚDĚT

6

to je mi líto, opravdu je někdy lepší nevědět.... jsou věci nevyhnutelné, ale není dobré o nich vědět dopředu

ODPOVĚDĚT

3

Nechala jsem si vyložit, když jsem byla ještě svobodná a mladá. Zapsala jsem si, co všechno mi řekla a prakticky všechno se za 50 let vyplnilo. Jen jedna věc se nevyplnila asi proto, že jsem na ni byla upozorněná a dala jsem si pozor. Teď už bych žádnou věštbu slyšet nechtěla, už toho asi moc dobrého nečeká.

ODPOVĚDĚT

2

karty nelžou

ODPOVĚDĚT

7

s kartami je to podobné jako s horoskopy, taky neříkají co se stane a kdy se stane, ale co by se mohlo stát, a je na každém jedinci, kterou cestou se na křižovatce života vydá, jestli využije svou příležitost, a podle toho se naplní osud buď přímo nebo oklikou

ODPOVĚDĚT

5

kartám moc nevěřím,lidé by si s tím neměli zahrávat...osud je osud

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (10 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz