Kde tráví léto Martin Zounar

Oblíbený herec a moderátor žije se svou partnerkou Simonou a dcerkou Claudií v pražské čtvrti, na kterou nedá dopustit. Stejně tak ovšem nedá dopustit na „prodloužený obývák“. Chcete vědět proč?

Titulka pro: Kde tráví léto Martin Zounar
Zobrazit fotografii v galerii

Přestože ne vše, co provázelo stavbu rodinného domu na klíč, by od Martina dostalo jedničku, se svým bydlením na Praze 5 je spokojený. A prý navýsost. Co tu nejvíc oceňuje? Právě danou lokalitu.

Doma jako v divadle

Jak sám říká, Prahu 5 považuje za srdeční záležitost. „Když přijdete poprvé na čtenou zkoušku, vezmete si text a sednete si na nějaké místo. A po dobu celé té hry, co zkoušíte, každé ráno přijdete na ten svůj flek, a podvědomě ani kolegy nenapadne, že by si tam měli sednout oni. Podvědomě si vybíráte určité místo v místnosti, které je vám oblíbené. A dá se říct, že nás dva se Símou by nikdy nenapadlo hledat byt nebo dům někde jinde. Prostě mi vždycky připadalo, že k té pětce patřím,“ uvádí.

Nefalšovaná pohoda

Rodinný dům, ve kterém žijí, Martin už fakticky považuje za svůj domov, a to zejména díky své partnerce a dceři Claudii: „Já si i myslím, že chlap by měl vždycky tvořit domov jako takový. Ten pravý domov tady nyní stoprocentně je a je krásné, že ho budujeme společně. Je přívětivý, útulný, teplý, není to designová věc, kov, zrcadla, sklo…“

K domu patří terasa

Před lety se Martin rozhodl pro realizaci zastřešené terasy. „Je to v podstatě od května do konce září prostor, který neustále obýváme. Vybudovali jsme si posezení, máme tu televizi, pingpongový stůl, naše malá tady blbne. A i když prší, tak můžete posedět, dát si doutník. Je to příjemné.“

Původně byla terasa ze dřeva, jenže časem se začaly objevovat problémy. A tak dřevo nahradil materiál zvaný WPC (dřevoplast). Po několika letech užívání Martin prohlašuje: „Zjistil jsem, že je tady věc, která vypadá dobře, lehce se udržuje, je absolutně funkční, nekroutí se, nesesychá, drží tvar i barvu.“

Když jedna nestačí

Terasa se v rodině natolik osvědčila, že se letos Martin rozhodl i pro zbudování bazénu s dalším odpočinkovým prostorem ve druhé části zahrady. I tentokrát se terasa řešila z osvědčených WPC prken.
Stejně jako mnozí další, také oblíbený herec tady rád griluje a setkává se s přáteli. „Nejsme vyloženě lidi, kteří by každý den seděli – to ani nejde, ale fakt je, že návštěvy nás baví. Takže Síma má občas takzvanou holčičárnu a já občas chlapčičárnu. Ale většinou přijdou kamarádi, kteří mají stejně staré děti, takže to tak nějak skloubíme dohromady.“

Co si dát dobrého

Martin svého času moderoval pořad o vaření, také podnikal v gastronomii a vůbec se o něm ví, že ocení dobré jídlo. Co myslíte, vaří „od oka“, nebo podle receptů? „Mám sbírku kuchařek, kterými si listuji a vybírám si, co bych chtěl. Naházet do jídla, co vás zrovna napadne, to není vaření. Nejraději si dávám brynzové halušky, a pak českou kuchyni. Tak jednou měsíčně vaříme guláš nebo španělské ptáčky. A potom máme opravdu strašně rádi italskou kuchyni, tedy těstoviny a k tomu nakyslý rajčatovo-okurkovo-ledový salát.“ Nedáte si také?


Připravila: redakce
Foto: WPC –Woodplastic
24. 7. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Hlavně když je spokojený. Já nejradši trávím léto u nás na zahradě. Máme tam velký bazén a terasu a nic víc nepotřebuji. Terasu jsme letos dodělali, tak jsme si ji celé léto naplno užívali. Byla to taková pohoda. Použili jsme na ni přírodní kámen obklady z https://www.kamenyprirodni.cz/OBKLADOVE-KAMENY-c1_0_1.htm , díky kterému je na terase příjemný chládek. Po čase se sice i kámen ohřeje, ale stejně od něho není takové teplo, jako od jiných materiálů.

ODPOVĚDĚT

0

V Praze se žije blaze. Ač moje babička Vltavou křtěná, po válce přestěhovala se do pohraničí. Sever republiky, třebaže není báječný, máme chalupu po manželových předcích na Vysočině. A tady trávíme v pohodě volno. Bez bazénu, bez veškerých vymožeností. Topíme v kamnech, ohříváme vodu na mytí.Ptactvo nás dnes a denně ráno vítá, přes den prozpěvuje.V 10 večer vyleze ropucha, samozřejmě, že slimáci a jiná havěť. Pod střechou hnízdí kosice, ve štítu máme čermáčky. Co nám chybí. Nic.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Zábava, která rozvíjí vaše děti

Zábava, která rozvíjí vaše děti

Projekt zábava domů pomáhá rodičům a dětem od 3 do 8 let. Více nám prozradila...

Titulka pro: Vyhrajte zábavu domů

Vyhrajte zábavu domů

Projekt Zábava domů pomáhá rodičům a dětem od 3 do 8 let. Více nám prozradila...

Titulka pro: Hledáte tip na víkend? Zajeďte na čtyřkolky do Cítova!

Hledáte tip na víkend? Zajeďte na čtyřkolky do Cítova!

Zábava pro celou rodinu, skvělá muzika a jedinečné závody! To je další ze závodů seriálu...

Vztahy v srpnu podle Feng shui: podporujte veselou a hravou náladu

Vztahy v srpnu podle Feng shui: podporujte veselou a hravou náladu

Zatím co v červenci jste si měli s partnery užívat pohodu, krásu a romantiku, v...

Titulka pro: Vyhrajte stavebnice LEGO®

Vyhrajte stavebnice LEGO®

Naučte své děti se hrou nejen bavit, ale také rozvíjet své dovednosti. K tomu jsou...

Titulka pro: Finální závod čtyřkolek HandyCup startuje již tuto sobotu!

Finální závod čtyřkolek HandyCup startuje již tuto sobotu!

Zábava pro celou rodinu, skvělá muzika a jedinečné závody! To je finální závod seriálu čtyřkolkových...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

FREESTYLE KOLOBĚŽKA

Zdravím, nemáte prosím doporučení, kde objednat ...

DETOX ORGANISMU

Jakým způsobem podstupujete detox organismu ? Hrozně ráda ...

TINKTURA

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz