Když žena dělá z domu domov

Jistě znáte to rčení: Cokoliv ženě dáte, ona z toho udělá víc, dejte jí dům a vytvoří vám domov, dejte jí potraviny a udělá vám jídlo, dejte jí úsměv a ona vám dá srdce. Jen samy ženy ví, co je pro takový domov důležité.

Když žena dělá z domu domov
Zobrazit fotografii v galerii

Žena dbá na doplňky 

V dnešní době lidé tíhnou k minimalismu a není se čemu divit, když žijeme v době obrovského konzumu a plýtvání. Je však naprosto jisté, že pro vytvoření příjemného domova je nutná nějaká ta maličkost.


Jestli doma nechcete pouhé „lapače prachu“, spojte příjemné s užitečným. Pořiďte si například vonné tyčinky nebo svíčky s hřejivou vůní. Praktičtí můžete být i v kuchyni, co takhle nějaké pěkné dózy na potraviny nebo smaltované hrnce? Zejména ty v retro stylu vypadají skvěle.


Žena má vše připravené 

Možná je to jeden z důvodů, proč se děti z maminčina hnízdečka příliš nehrnou. Ten báječný "full servis", vždy vypráno, vyžehleno a navařeno. Jak to ty matky společně s prací stíhají? Pokud se musíte ptát stejně, prozradíme vám tajemství.


Používají totiž ty správné věci, které jsou rychlé a ekonomické. V přípravě pokrmů jsou to třeba tlakové hrnce a u praní je to mnohdy praktický pomocník – sušička. Můžeme jen poděkovat za nové technologie, protože ženy ze středověku dodnes upřímně obdivujeme.


Vždy je vlídná, pomůže, pochová 

A to je asi ten nejdůležitější faktor toho všeho. Správná žena – matka má pochopení a vždy otevřenou náruč, aby se mohlo vyplakat i to nejstarší dítě. Někdy i manžel. Matky jsou prostě nepostradatelné. 


Ať už se jedná o kompletní organizaci ledničky a chybějícího jídla, připomínání domácích úkolů, krásně uklizenou domácnost nebo vyvenčeného psa. Hlavní esencí pravého domova jsou však vřelá maminčina slova útěchy a pochopení. Proto je třeba si ženy hýčkat a jejich lásku jim opětovat, souhlasíte?


KP

Foto: Pixabay

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Krásný přspěvek, moc díky :) U nás je žena hlavně ta, co uvaří a jak se říká, láska prochází žaludkem. Dřív mě to rozčilovalo, ale teď už mi to tolik nevadí, co mám parádní nové hrnce, které jsem našla díky online recenzím :) Už bych při nákupu nepostupovala jinak :)

ODPOVĚDĚT

0

Já jsem teď v takové fázi, že si vůbec jako ta pravá žena v domácnosti nepřijdu, protože mám práce tolik nad hlavu, že vůbec nevím kam dřív skočit... Nedávno jsem si na svůj eshop nechávala udělat SEO a reklamy od jedné paní a vůbec nestíhám nic... Takže snad ještě přijdou ty časy, kdy budu zase ta pravá paní :)

ODPOVĚDĚT

0

Já už se také těším, až budu moct udělat náš domov :-) . Zatím nemáme ještě ani dům :-D . S manželem jsme se vloni na jaře pustili do stavby domu, ale stihli jsme udělat hrubou stavbu a teď přes zimu jsme vybírali různé věci, jako plastová okna a dveře z Pramos, dlažbu imitace dřeva, krbová kamna s výměníkem, atd. Máme toho ještě na vybírání víc než dost :-D .

ODPOVĚDĚT

5

přesně napsané, žena dělá všechno, všichni na ni spoléhají, přád po ni něco chtějí, čas pro sebe si musí ukrást... myslím, že můj taťka by byl bez mamky docela bezmocný

ODPOVĚDĚT

3

U nás je to také tak, přesně napsáno.

ODPOVĚDĚT

3

s manželem jsme si domov vytvořili podle svého

ODPOVĚDĚT

5

Jj, u maminky je vždycky nejlíp :o) Bohužel to oceníme, až když máme "vlastní dospělé" starosti...

ODPOVĚDĚT

5

jo, u maminky je dobře, ale u nás si na ni dělá nárok táta tak jsme s bráchou doma nezůstavali ani chvilku "přes čas", s ním je to složité a mamky je mi líto

ODPOVĚDĚT

1

Používám tlakové hrnce moc ráda a plno let, ušetří hodně času. Domov jsem asi taky vytvořila pěkný, i když občas slyším od dcer, že je to u nás jako v muzeu. Neradi se loučíme s věcmi, na které máme hezké vzpomínky a já zase musím mít kolem sebe plno květin a na to už dnešní mladí nejsou, tam stačí super mobil, selfíčka a počítač.

ODPOVĚDĚT

5

Myslím si že hodně záleží na ženě jak si domov udělá

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (10 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Naše veselá rodina

Naše veselá rodina

Ovládají vaše děti alespoň základní anglická slovíčka a fráze? Chtěli byste, aby si zdokonalily své...

Titulka pro: Horoskop na týden od 8. do 14. dubna 2013

Horoskop na týden od 8. do 14. dubna 2013

Zajímá vás váš horoskop? Přečtěte si, co vás čeká v týdnu od 8. dubna.

Titulka pro: Znáte pravidla štědrovečerní tabule?

Znáte pravidla štědrovečerní tabule?

Jednou ze základních tradičních hodnot, kterou Vánoce umocňují je pospolitost, soudržnost a síla rodiny. Proto...

Titulka pro: Rodina je základ státu

Rodina je základ státu

Ve čtvrtek 13. října vstoupí do kin nový film Roberta Sedláčka s názvem Rodina je...

Titulka pro: Lucie Bílá pomáhá. Pomůžete také?

Lucie Bílá pomáhá. Pomůžete také?

Příběh jedenáctiletého bubeníka Andreje Kampfa, účastníka soutěže Česko Slovensko má talent, oslovil hodně lidí. Včetně...

Děti milují vodu – bazény s konstrukcí ocení ale celá rodina

Děti milují vodu – bazény s konstrukcí ocení ale celá rodina

Letošní léto bylo podle vědců nejteplejší od dob, co se začalo v 19. století zaznamenávat...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

NEJLEPŠÍ KOSMETIKA NA VRÁSKY

Ahoj všem, co se vám nejvíc osvědčilo na vrásky? Moc díky ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz