Klidná dovolená s dětmi? Řecko je tou správnou volbou

Najít pohodovou destinaci, kam budete moci vyjet na dovolenou s celou rodinou, a přitom se neobávat žádných problémů, nemusí být snadné. Pokud si ale vyberete Řecko, litovat rozhodně nebudete. Tato země je k dětem opravdu přátelská a nabídne jim široké možnosti rozptýlení a vám vytoužení odpočinek.

Klidná dovolená s dětmi? Řecko je tou správnou volbou
Další 2 fotografie v galerii

Respektujte záliby dětí 

Jak ale vlastně dovolenou s dětmi vybírat? Čím se řídit, když ve hře je tolik protichůdných požadavků? Snažte se upřednostnit záliby vašich dětí a trochu je také na budoucí pobyt připravit. Patří-li mezi vášnivé posluchače tajemných příběhů, není lepší lákadlo, než jim dopředu přečíst některé z řeckých bájí. Když jim potom vysvětlíte, že na vlastní oči uvidí místa, kde se ty úžasné pohádky odehrály, určitě je to nadchne. 


Naprostá většina dětí také miluje vodní radovánky. V Řecku je spousta aquaparků s pěknými vodními atrakcemi a jejich návštěva stojí za to. Děti se tak budou moci báječně vyřádit. Užijete si i dostatek hrátek na řeckých plážích. Řada z nich má pozvolný vstup do moře a jsou tak jako stvořené i pro úplně malé děti, které se budou třeba jenom cachtat, nebo stavět hrady z písku. 


Klidná dovolená s dětmi? Řecko je tou správnou volbou

Klidná dovolená s dětmi? Řecko je tou správnou volbou


V letadle to zvládnete hladce 

Pohodlná je i doprava, protože let do Řecka netrvá déle než 2-3 hodiny. Naprostá většina dětí včetně těch malých tak zvládne cestu bez potíží. Můžete využít i toho, že rodiny s dětmi se na letištích odbavují přednostně. Drobnou nevýhodou je, že dítě do dvou let sice neplatí za letenku, ale zároveň tím pádem nemá nárok na obsazení místa, tento problém ale určitě zvládnete. Jednoduše posadíte svého potomka na klín. 


Pro malinké děti vezměte dudlík nebo lahev s dudlíkem, pro větší bonbony na cucání, tím jednoduše předejdete zaléhání uší při vzletu a přistávání. Vyplatí se mít na cestu i něco, čím dítě zabavíte, třeba malou knížku. Další otázkou jsou transfery z letiště. Pokud máte opravdu malé dítě, které nemůže být během transferu bez autosedačky, nezapomeňte na to upozornit už při objednávání zájezdu. 


Hotely nabízejí i dietní stravovací programy

Od května do října máte v Řecku jistotu, že tu bude krásně a slunečno. Můžeme potvrdit, že v řeckých hotelích mají vynikající podmínky pro pobyt dětí. Problémem není třeba ani bezlepková strava nebo další diety, pokud je vaše ratolest potřebuje. Stravování pro děti je velmi pestré, k dispozici je třeba Tasty Corner, kde se pro děti od 3 do 12 let od 11.00 do 17.00 hodin nabízí zdarma např. ovoce, jogurty, zmrzlina, sušenky, voda, čaj, mléko a džusy. 


Aby vás ale během pobytu nepotkala nějaká nečekaná nepříjemnost, sjednejte si připojištění zahrnující třeba i ztrátu zavazadel. Investice pár korun navíc se vyplatí - nic vás nezaskočí. Zároveň neškodí, když si přibalíte i malou lékárničku se základní výbavou, třeba léky proti horečce, bolestmi, kašli. Nezapomenout na léky, pokud dítě nějaké užívá, je samozřejmostí.


Dokonalý servis i pro malé děti

Nejlepší zázemí pro dovolené s dětmi mívají hotely sítě Grecotel, ve kterých nechybí rodinné pokoje, brouzdaliště, bazény pro děti, dětská hřiště. K dispozici je i tým profesionálů, který zajišťuje bezpečný provoz těchto zařízení a dozor nad dětmi přímo v průběhu her. Hotely mají i servis pro děti do 3 let, a to v poskytnutí nejenom kočárků, dětských postýlek a židliček, ale i spousty dalších nezbytných pomůcek od sterilizátorů, přes přebalovací podložky, WC redukce, nočníky a další. Nemusíte tak vozit spoustu věcí s sebou. Je také možné zajistit zábradlí k lůžku pro větší děti spící na dospělácké posteli. Musíte ale při objednávání zájezdu vybrat takový hotel, který dokáže všechny tyto požadavky splnit. 


KP

DISKUZE K ČLÁNKU

2

Na Řecko máme již řadu let své specialisty v Dlouhé ulici na Praze 1. Mají skvělou nabídku a zmiňované Grecotel hotely jsou skvělou volbou, servis je vynikající a pro děti mají vše na co si vzpomenete a navíc, nevím, jak to dělají ale ve všech neuvěřitelně vaří, prostě to nemá chybu. Řecko je nádherné, každý ostrov je jiný a má své kouzlo.

ODPOVĚDĚT

2

Do Řecka jezdíme moc rádi. Dokonce jsem jednou byli i v Grecotelu na Korfu to bylo. Můžu potvrdit, že pro děti je to tam opravdu úžasné.

ODPOVĚDĚT

3

Do Řecka jezdíme nejraději na Olympskou riviéru pro dlouhou písečnou pláž a pozvolný vstup do moře, což vždy uvítáme :-) Máme naši oblíbenou cestovku, která se na tuto oblast zaměřuje.

ODPOVĚDĚT

4

do Řecka bych se chtěla podívat

ODPOVĚDĚT

4

V Řecku jsme byli ale bez dětí.

ODPOVĚDĚT

5

v ŘECKU JSEM NEBYLA

ODPOVĚDĚT

4

V Řecku jsem byla dvakrát s žáky z naší základní školy. Moc se nám tam všem líbilo a všichni jsme si to užili.

ODPOVĚDĚT

4

Řecko je nádherné, určitě vhodné pro děti...

ODPOVĚDĚT

4

mě se zdá, že Španělsko je taky vhodné pro děti, tam se mi moc líbí, a je jedno jestli na pevnině nebo na ostrovech, a netlačí se tam uprchlíci

ODPOVĚDĚT

4

V Řecku jsem byla a skutečně jetam nádherně.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (10 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak přežít cestování s dětmi?

Jak přežít cestování s dětmi?

Těšíte se na prázdniny? Sluníčko, pohoda a trochu toho odpočinku. Ale víte, že občas je...

Bulharsko pláže

Ideální rodinnou dovolenou s malými dětmi si užijete na Slunečném pobřeží

Dovolená u Černého moře je vhodná pro rodiny s dětmi. Ceny za ubytování, jídlo a dopravu...

Titulka pro: Ověřeno: maminky preferují na rodinné dovolené dětské kluby

Ověřeno: maminky preferují na rodinné dovolené dětské kluby

Aby vaše dovolená byla skutečně odpočinková, je ideální, aby si ji každý člen rodiny užil...

S Albertem na výlet za neobjevenými památkami

Letní prázdniny jsou v plném proudu a to je vždy ideální čas vyrazit někam na...

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz