Klimatizace účinně ničí alergeny i bakterie

Otevřené okno nemusí být vždy cestou k čistému vzduchu, ale spíše naopak. Ve městech jsme ohroženi částicemi polétavého prachu z výfukových plynů, které se usazují přímo v dýchacích cestách, jinde jsou to zase pylové částice a jiné, např. zvířecí alergeny, které vyvolávají různé obranné reakce organismu. Trvalé a účinné řešení pro skutečně čistý vzduch může přinést klimatizace, která kromě čistoty zajišťuje také optimální vlhkost a teplotu vzduchu.

Zobrazit fotografii v galerii

Alergické reakce vidíme v současné době téměř na každém kroku. Své k tomu říká i doc. MUDr. Petr Čáp, PhD. z Centra alergologie a klinické imunologie Nemocnice Na Homolce: „Výskyt alergií v České republice má stoupající tendenci. Prevalence alergické rýmy je 15-20 %, tedy každý pátý trpí, navíc až 30 % těchto pacientů má současně průduškové astma. Astmatiků je v ČR dle statistického odhadu kolem 8 % populace, tedy 800 tisíc lidí.“

Řada výrobců proto klimatizace vylepšuje právě tak, aby měli nejen funkci optimalizace teploty a vlhkosti, ale také funkci preventivní. V tom vynikají klimatizace Samsung, které využívají systémy Virus Doctor a Easy Filter, kdy vzduch, který klimatizace nasává, zbavuje prachu, nebezpečných znečišťujících látek a alergenů, stejně jako bakterií a virů včetně chřipkového viru A a koronavirů. Mechanismus funguje tak, že filtr nejprve zachytí prachové částice a alergeny, následně systém Virus Doctor účinně zasáhne proti virům včetně podtypu H1N1 a baktériím. Perličkou je pak iontová technologie S-Plasma, která zaplavuje místnost atomy vodíku a ionty kyslíku. Tyto částice jsou neškodné pro lidi i domácí zvířata, ale smrtelné pro chřipkové viry, houby, bakterie, alergeny a další nečistoty.


Klimatizace jsou lidmi často vnímány pouze jako zařízení pro regulaci teploty vzduchu. Nad jeho kvalitou se mnoho lidí v souvislosti s klimatizacemi nezamýšlí, což bychom chtěli změnit. Naše klimatizace jsou vyvíjeny s důrazem na kvalitu, účinnost a vytváření zdravého prostředí v domácnostech,“ vysvětluje Martin Kohout, obchodní manažer společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.


Jednoduchý a čistý vzhled

Klimatizace Samsung má trojúhelníkový tvar, což umožnuje použití většího ventilátoru a větší plochy sání. Díky tomu je klimatizace tišší a má větší dosah proudění vzduchu. Filtrovaný chladný vzduch se tak dostane do každého koutu místnosti. Díky digitálnímu invertorovému motoru jsou také energeticky šetrné a také se snadno čistí. Easy Filter klimatizace se nachází na vnější horní části zařízení a je možné ho snadno vyjmout, vyčistit a vložit zpět, aniž by bylo nutné otevírat kryt.

Klimatizace Samsung

Klimatizace Samsung

 

A pro maximální pohodlí už zbývá dodat pouze možnost ovládání prostřednictvím chytrého telefonu, který se s klimatizací jednoduše propojí díky Wi-Fi.

Více informací najdete na www.samsung.cz.

 

Připravila: KP
Foto: Samsung
4. 6. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Tak hlavně sejde i na tom jakou klimatizaci a hlavně od koho. Třeba my jsme si nedávno pořídili, dle nás docela novou technologii multi split klimatizace a je to něco, co nám určitě chybělo doma. Je to klimatizace, která chladí, ale nefouká, takže velké plus!

ODPOVĚDĚT

0

Vidíte, tak to jsem ani nevěděla. Nedávno jsme si přesně tuto klimatizaci objednávali z https://www.m-klima.cz/ , ale této zajímavé funkce jsem si tedy rozhodně nevšimla. Jsem ráda, že takovou funkci klimatizace má, syn je totiž alergický, takže to v naší domácnosti rozhodně dává smysl.

ODPOVĚDĚT

3

My doma používáme mobilní klimatizaci https://www.vzdusin.cz/mobilni-klimatizace/Mobilni-klimatizace-Olimpia-Splendid-Dolceclima-Nano , jinak bychom měli v bytě hrozné vedro. Máme podkrovní byt a v létě se v něm nedalo vydržet. Klimatizace je tichá, takže ji máme zapnutou dokud nám byt nevychladí, aby se v něm dalo existovat.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vlastní byt znamená jistotu ve stáří

Vlastní byt znamená jistotu ve stáří

Podle statistik ČSÚ bydlí ve vlastní nemovitosti přibližně dvě třetiny rodin. V rodinném domě žije...

5 tipů, jak zútulnit vaši ložnici podle moderních trendů

5 tipů, jak zútulnit vaši ložnici podle moderních trendů

Probouzíte se unavení, podráždění, bez energie, a to i po dlouhých hodinách spánku? Pak je...

Titulka pro: Veletrhy nábytku, bydlení a zahrady už od zítřka!

Veletrhy nábytku, bydlení a zahrady už od zítřka!

Řešíte stavbu nebo rekonstrukci? Nábytek do bytu? Zajímáte se o zahradu? Pak si nenechte ujít...

Titulka pro: Vzorový dům? Takhle můžete bydlet i vy

Vzorový dům? Takhle můžete bydlet i vy

Pokud uvažujete o novém bydlení a poohlížíte se po řadové výstavbě, určitě si také kladete...

Kdy vylétne z hnízda? Nedělejte si z bytu mama hotel!

Zatímco někteří potomci se snaží vylétnout z hnízda co nejdříve, poznat svět a osamostatnit se,...

Nový start do života v pronájmu bytu v Praze

Nový start do života v pronájmu bytu v Praze

Rozešla jste se s partnerem a nyní hledáte nový pronájem bytu v Praha?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BATOH NA OBJEDNÁNÍ

Zdravím, poradíte prosím na jakém e-shopu vybrat batoh do ...

CVIČENÍ DOMA U TV

Ahoj snažíte se někdo doma cvičit u tv?

VÝBAVA NA ZIMNÍ SPORTY

Ahoj kde bych si mohla koupit něco na zimní sporty.Ráda bych ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz