Show Jana Krause – Ewa Farna, Patrik Hartl a Peter Freestone

Zpěvačka Ewa Farna, režisér a spisovatel Patrik Hartl a osobní tajemník Freddieho Mercuryho, Peter Freestone, se představí v Show Jana Krause.

ilustrační obrázek
Zobrazit fotografii v galerii

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 2. listopadu ve 21.35 na Primě. 


Ewa Farna 

Zpěvačka, která odstartovala svou kariéru jako dvanáctiletá holčička s rovnátky, a přestože jí spousta lidí věštila rychlý konec, letos v listopadu oslaví v pražském klubu Forum Karlín deset let na hudební scéně. Půjde o zatím největší koncert v její kariéře. „Bude to opravdu mega hudební oslava plná zajímavých hostů,“ říká Ewa, která má za sebou statisíce prodaných alb, vyprodané koncerty i úspěchy svých písní v rádiích. Mezi českými zpěvačkami má svou výjimečnou pozici. „Slavím letos nejen deset let na hudební scéně, ale vlastně deset let od vydání své prvotiny, a to písničky Měls mě vůbec rád,“ dodává Ewa. Dárek v podobě nového singlu si již nadělila. Singl Na ostří nože i videoklip k němu je pro zpěvačku v mnoha směrech ojedinělý. „Poprvé za celou svoji kariéru jsem do svého videoklipu 'propašovala' tanec. Chtěla jsem jím vyjádřit emoce ve vztahu, a to nejen partnerském, ale také přátelském či profesním. 


Postupem času jsem frázi 'na ostří nože' začala čím dál tím víc používat a uvědomovat si, že nás do takové pozice často staví nejen vztah, ale i okolí či média. Obzvláště v hudebním průmyslu se pojem 'konkurence' používá nějak moc často a dle mého neprávem.“ Ewa tak prý upozorňuje na fakt, že často především média vytvářejí umělé kauzy o rivalitě mezi umělci, která v mnoha případech vůbec neexistuje. Na důkaz, že mezi lidmi v showbusinessu může fungovat i kamarádství, si do klipu pozvala celou řadu svých přátel z branže. Kromě Ewy v klipu tančí zpěváci Tomáš Klus, Adam Mišík, herec Jiří Mádl, moderátor Libor Bouček, zpěvačky Debbi, Klára Vytisková, kapela Madrage a také Ewin největší sportovní vzor – hokejista Jaromír Jágr. 


Patrik Hartl 

Spisovatel, režisér a autor mnoha divadelních komedií, které se staly velkými hity – za všechny například Klára a Bára, Hvězda, Vysavač a 4 sestry. Z pražského divadla Studio DVA, kde působí jako umělecký šéf, vytvořil proslulou divadelní scénu. Věnuje se i televizní a filmové režii. Ve filmu debutoval komedií Taková normální rodinka. Jeho dvě knihy se hned po vydání staly bestsellery, a dá se tedy předpokládat, že mezi žádané tituly se zařadí i jeho nejnovější kniha, která vychází začátkem listopadu. Nový dvojromán Okamžiky štěstí je specifický v tom, že je možné začít číst z kterékoli strany – jak si čtenář vybere. Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma je možné prožívat podle toho, který začátek si člověk zvolí. 


„Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali. Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi,“ říká Patrik. 


Peter Freestone

 

Bývalý přítel a také osobní tajemník Freddieho Mercuryho, frontmana skupiny Queen. S excentrickým lídrem skupiny Queen Freddiem Mercurym strávil dvanáct let svého života: vařil mu, nakupoval, oblékal ho, byl s ním i 24. listopadu 1991, kdy podlehl onemocnění AIDS. Peter žije už řadu let v Čechách, v malé vsi u Pardubic. Před čtyřmi lety o svém příteli napsal knihu Freddie Mercury – Důvěrné vzpomínky člověka, který ho znal nejlépe. Letos v březnu vyšla při příležitosti 25. výročí úmrtí Freddieho M. další Freestonova kniha: Královská kuchařka Freddieho Mercuryho. Kniha je plná oblíbených receptů, doplněných nejen autentickými fotografiemi, ale především různými krátkými příběhy a vzpomínkami Petera Freestona na vaření pro Freddiho Mercuryho. 


Jaký byl Freddie? „Záchvaty vzteku míval často, zpravidla ve chvíli, kdy se věci neodehrávaly přesně podle jeho představ. Na mě ale nikdy naštvaný nebyl. Freddie zkrátka chtěl, aby vždycky bylo po jeho, a záchvaty zuřivosti toho většinou i dosáhl,“ vzpomíná. Večírky této legendy byly prý nezapomenutelné. „Opravdu nešlo o skromné domácí party, někdy bylo v Garden Lodge i dvě stě lidí. Navíc Freddie měl ze všeho nejradši tematické večírky. Pamatuji si na kloboukovou party, kterou připravil společně s návrhářkou Dianou Moseleyovou. Všichni v domě tehdy dostali její bláznivé klobouky. Na večírku po slavném koncertu ve Wembley zase uspořádal party v klubu, jehož všichni zaměstnanci byli úplně nazí, oblečení na sobě měli pouze namalované.“


Připravila: Katka
Foto: Prima

DISKUZE K ČLÁNKU

3

Těším se ,vždy se pobavím

ODPOVĚDĚT

5

Smích pana P. Hartla byl až trapný. . .
Jinak Ewa fajn.

ODPOVĚDĚT

1

Taky jsem si myslela,že si něco zobnul.

ODPOVĚDĚT

4

pobavila jsem se nesklamal

ODPOVĚDĚT

1

Dívat se budu

ODPOVĚDĚT

1

Moc se těším na Patrika Hartla.

ODPOVĚDĚT

3

koukám se pravidelně,minulý pořad byl podle mě podvod, nevysílali vše co se tam dělo

ODPOVĚDĚT

3

Tak jsem zvědavá,jméno Peter Freestone slyším poprvé.

ODPOVĚDĚT

3

Já se naopak na pana Krause už dívat nebudu.

ODPOVĚDĚT

6

Už se velice těším

ODPOVĚDĚT

3

Já také,až adminkám konečně dojde,jak tu povádíte s karmou. Že se nestydíte !!!!

ODPOVĚDĚT

1

Docela trapné,co? Kvůli blbé výhře...

ODPOVĚDĚT

4

Hustý...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (13 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ilustrační obrázek

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče...

ilustrační obrázek

Nákupy z katalogu: první katalogový obchod slaví 50 let

Od zboží pro domácnost, přes dřevěné chaty, hudební nástroje až po nedostatkové zboží, kterým byla...

ilustrační obrázek

Pro zdravý spánek

V posteli trávíme více než třetinu svého života. Je pro nás místem odpočinku, klidu a...

ilustrační obrázek

Vyhrajte dárkový poukaz na služby bytového designera

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat dům či byt? Nebo byste stávající bydlení rádi zmodernizovali? Zasoutěžte...

ilustrační obrázek

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

ilustrační obrázek

Adventní pohoda s HARIBO medvídky

Vánoce se slaví téměř po celém světě, i když rozdílnými způsoby. Spojují je takové symboly,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

PSÍ SPORTOVCI - ODMĚNY

Dobrý den, máme doma fenku sportovkyni a sháním pro ni ...

ZUBNÍ PASTY

Ahoj jakou bělící zubní pastu by jste mi doporučily?

MOČOVÉ CESTY - BRUSINKY

Zdravím, dcera má problém s močovými cestami a sháním ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz