Nezařazené

Knižní novinka: Ivica Ďuricová – Cizinec z papíru

Může platonická láska z dopisů přerůst v opravdový vztah?

Liana je krásná mladá žena. Má skvělou smysluplnou práci, nemůže si stěžovat na nezájem opačného pohlaví. Nedávno ztratila velkou lásku, ale snaží se jít dál.

Pracovní povinnosti ji na rok nutí trávit všední dny v Bratislavě, takže do milovaného Trenčína se vrací jenom na víkendy. Rozhodne se svůj trenčínský byt na pracovní dny pronajmout. V jejím krásném bytě se tak zabydlí cizí člověk. Nikdy se s ním nepotkala, protože se míjejí. A zpočátku ani nemá v plánu to měnit. Ale stačí, aby si zanechali pár vzkazů, které se napřed týkají jenom organizačních pravidel v bytě, a cizinec vzbudí její zájem. Začnou si vyměňovat čím dál osobnější vzkazy. Sdílejí si poznatky z oblíbených knih a seriálů. Zjišťují, že mají mnoho společných zálib.

V Lianině životě se objevují zajímaví muži a pomalu přestává myslet na bolestivou ztrátu. Žádný muž ji ale nezaujme tak, jako cizinec, jehož vůni a dopisy nachází po každém návratu domů. Má se nechat zlákat a sejít se s ním tváří v tvář?

Rok se s rokem sejde a Liana se musí rozhodnout, jestli cizinec z papíru zůstane dál v jejím životě.

Příjemný oddechový román slovenské autorky vás nechá zapomenout na všední dny a dovolí vám snít. Originální námět a čtivý styl potěší všechny romantické duše.

Hezké dny a příjemné čtení, milí čtenáři!

Autor recenze: Jitka Králová

Zdroj informací: Albatros Media
Zdroj fotografií: Jitka Králová

Diskuze: příspěvků