Kniha Václava Lásky "ADVOKÁT"

Jste milovníci knih, které částečně vycházejí i ze skutečných příběhů? Rádi si počtete, jak to asi chodí u policie a zda jsou advokáti úplatní? Tak právě pro vás tu máme jeden horký tip.

Titulka pro: Kniha Václava Lásky

Jste milovníci knih, které částečně vycházejí i ze skutečných příběhů? Rádi si počtete, jak to asi chodí u policie a zda jsou advokáti úplatní? Tak právě pro vás tu máme jeden horký tip. Knihu Václava Lásky Advokát.

 

Příběhy, nad kterými se vám zatají dech

Každý jste si v životě asi jednou řekl, že policie nedělá to co má a advokáti zase dostanou tučné "držhubné", jen aby pomohli gaunerům před vězením. Teď konečně můžete nahlédout do tohoto prostředí, zda jste měli pravdu či ne, a to díky bývalému policejnímu vyšetřovateli a nynějšímu advokátovi Václavu Láskovi.

Václav Láska, advokát nebo spisovatel?

"Jako osmnáctiletý jsem zatoužil postavit se na své nohy, a tak jsem se po dokončení gymnázia rozhodl přerušit studia a chránit spravedlnost jako policista. Během jedenácti let služby jsem se dostal z pochůzkáře obvodního oddělení až na republikového vyšetřovatele a vedl týmy vyšetřující krach IPB či vytunelování Harvardských fondů Viktora Koženého. Rozhodl jsem se od Policie odejít. Nabyl jsem totiž dojmu, že Policie v roce 2003 není schopna efektivně a objektivně odhalovat ty nejzávažnější hospodářské kauzy. A nežli tu práci dělat špatně, tak raději vůbec. Po knize Jak se zavírají tuneláři, která odhalovala práci policistů, jsme vydal román Advokát. Popsal jsem v něm kriticky prostředí české advokacie, což mi má dodnes za zlé vedení České advokátní komory i část advokátní obce."

Nové vyhlídky ve spravedlnost

"Po sedmi letech koncipování jsem složil advokátní zkoušky a našel odvahu založit vlastní advokátní kancelář. Asi 20 % svého času věnuji jako advokát kauzám pro bono. Často se jedná o zastupování klientů proti vyděračským věřitelům (lichvářům, nesmyslným smlouvám s rozhodčí doložkou ad hoc a podobně). Zdarma zastupuji také whisteblowery (oznamovatele korupce). To jsou případy, kdy byli lidé vyhozeni z práce čidokonce trestně perzekuováni za to, že upozornili na korupční jednání. V těchto případech jsme dosud ani jednou neprohráli a všechny whisteblowery ochránili."

Kniha Advokát je příběhem bývalého policisty Tomáše Krásy, který po konfliktu se svými nadřízenými odchází od policie a stává se advokátem. Poznává nejen podvodné praktiky některých advokátů, ale rozkrývá i rozsáhlou korupci v řadách policie, kterou si jako policista nepřipouštěl.

Komerční prezentace
Foto: www.vaclavlaska.cz
8. 10. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Pokusnz gadget

Pokusnz gadget

Vítr skoro nefouká a tak by se na první pohled mohlo zdát, že se balónky...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

KORÁLKY

Ahojky všem :) Měla bych dotaz... Máte někdo prosím ...

SEXSHOP

Holky, koukala jsem se na net a hodně se mi líbí tento erotic ...

CVIČENÍ

Ahoj holky, jaké cvičení preferujete? Doma nebo chodíte ven ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz