Tipy

Kniha Václava Lásky „ADVOKÁT“

Jste milovníci knih, které částečně vycházejí i ze skutečných příběhů? Rádi si počtete, jak to asi chodí u policie a zda jsou advokáti úplatní? Tak právě pro vás tu máme jeden horký tip.

Jste milovníci knih, které částečně vycházejí i ze skutečných příběhů? Rádi si počtete, jak to asi chodí u policie a zda jsou advokáti úplatní? Tak právě pro vás tu máme jeden horký tip. Knihu Václava Lásky Advokát.

 

Příběhy, nad kterými se vám zatají dech

Každý jste si v životě asi jednou řekl, že policie nedělá to co má a advokáti zase dostanou tučné „držhubné“, jen aby pomohli gaunerům před vězením. Teď konečně můžete nahlédout do tohoto prostředí, zda jste měli pravdu či ne, a to díky bývalému policejnímu vyšetřovateli a nynějšímu advokátovi Václavu Láskovi.

Václav Láska, advokát nebo spisovatel?

„Jako osmnáctiletý jsem zatoužil postavit se na své nohy, a tak jsem se po dokončení gymnázia rozhodl přerušit studia a chránit spravedlnost jako policista. Během jedenácti let služby jsem se dostal z pochůzkáře obvodního oddělení až na republikového vyšetřovatele a vedl týmy vyšetřující krach IPB či vytunelování Harvardských fondů Viktora Koženého. Rozhodl jsem se od Policie odejít. Nabyl jsem totiž dojmu, že Policie v roce 2003 není schopna efektivně a objektivně odhalovat ty nejzávažnější hospodářské kauzy. A nežli tu práci dělat špatně, tak raději vůbec. Po knize Jak se zavírají tuneláři, která odhalovala práci policistů, jsme vydal román Advokát. Popsal jsem v něm kriticky prostředí české advokacie, což mi má dodnes za zlé vedení České advokátní komory i část advokátní obce.“

Nové vyhlídky ve spravedlnost

„Po sedmi letech koncipování jsem složil advokátní zkoušky a našel odvahu založit vlastní advokátní kancelář. Asi 20 % svého času věnuji jako advokát kauzám pro bono. Často se jedná o zastupování klientů proti vyděračským věřitelům (lichvářům, nesmyslným smlouvám s rozhodčí doložkou ad hoc a podobně). Zdarma zastupuji také whisteblowery (oznamovatele korupce). To jsou případy, kdy byli lidé vyhozeni z práce čidokonce trestně perzekuováni za to, že upozornili na korupční jednání. V těchto případech jsme dosud ani jednou neprohráli a všechny whisteblowery ochránili.“

Kniha Advokát je příběhem bývalého policisty Tomáše Krásy, který po konfliktu se svými nadřízenými odchází od policie a stává se advokátem. Poznává nejen podvodné praktiky některých advokátů, ale rozkrývá i rozsáhlou korupci v řadách policie, kterou si jako policista nepřipouštěl.

Komerční prezentace
Foto: www.vaclavlaska.cz
8. 10. 2014


Diskuze: příspěvků