Kouzelná houbička, se kterou uklidíte celou domácnost

Málokterá žena ráda uklízí. Je to sice nutnost, ale ubírá spoustu času, který by bylo možné věnovat rodině, péči o svůj zevnějšek nebo odpočinku. Navíc aby člověk pořád nakupoval další a další čisticí prostředky. Co kdybychom vám ale prozradili, že v 21. století už věci mohou fungovat jinak.

Kouzelná houbička, se kterou uklidíte celou domácnost
Zobrazit fotografii v galerii

Málokdo o tom ví, ale existují i jiné možnosti než drahé chemické přípravky a hadr v ruce. Samo se vám doma neuklidí, tak daleko ještě technologie nepokročily. Doba úklidu se ovšem dá významně zkrátit. Pomohou vám v tom nanotechnologie. 


Neděste se, jde o princip z přírody 

Mnohé ženy vyděsí už samotné slovíčko „nanotechnologie“, zní totiž dost technicky. My vám ho ale vysvětlíme a ukážeme si, že se při jejich využívání během úklidu vychází z přírodního principu. 


Co jsou nanotechnologie? 

Slovem nanotechnologie označujeme oblast, ve které se pracuje s velmi malými částečkami, s tzv. atomy, z nichž se skládají všechny předměty. Z fyziky možná víte, že předpona nano znamená deset na mínus devátou. V rámci nanotechnologií se opravdu pracuje s takto miniaturními rozměry, hýbe se přímo s atomy, a tím pádem jsou odborníci schopní přidat materiálům nejrůznější nové vlastnosti. Třeba odolnost vůči špíně. 


Nanotechnologie se využívají v různých oborech, například v lékařství, strojírenství či chemickém průmyslu. A právě do něj by se daly zařadit i různé čisticí prostředky a pomůcky. Ty obvykle využívají toho, co sama příroda uplatňuje odnepaměti. 


Lotosový květ se čistí sám 

Znáte květ lotosu? Vždycky je krásně čistý, ačkoliv rostlina vzkvétá výhradně v bažinách a stojatých vodách. Lotosový květ má totiž samočisticí schopnost. Na jeho povrchu se nachází drobounké hrbolky vysoké v řádech nanometrů. Jsou vlastně tak malé, že se mezi ně nic nedostane. Špína se zachycuje na těchto hrbolcích, nikdy se nedostane k samotnému povrchu květu, a jakmile přijde déšť, z hrbolků ji smyje. Podobně jednoduše může fungovat samočištění i ve vaší domácnosti. 


Vytvořte doma povrch lotosového květu 

Na českém trhu jsou k dostání přípravky, které vám na umyvadle, dřezu či jiném povrchu vytvoří podobnou ochrannou vrstvu, jaká se nachází na květu lotosu. V e-shopu Nano-concept.cz najdete celou kategorii impregnace, která se dále dělí podle materiálu. Většina přípravků stojí několik stovek korun. Rozhodně jsou dražší než běžné čističe, s těmi je však ani nemůžete srovnávat. Neslouží totiž k jednorázovému úklidu, mají vám pomáhat dlouhodobě. Navíc vás zbaví nejen špíny, ale také vodního kamene či plísní. 


Tip: Samočisticí povrch nemusíte vytvářet pouze doma. Existuje také fasádní barva se samočisticím efektem nebo impregnace betonu a kamene. Všechny přípravky fungují na podobné bázi jako lotosový květ. 


Uklízejte doma jedinou houbičkou 

Asi největším hitem, který nanotechnologie v oblasti úklidu přináší, je ovšem kouzelná čisticí nano houbička. Je vyrobena ze speciálního materiálu, takže nepotřebujete vůbec žádné čisticí prostředky. Stačí ji navlhčit obyčejnou vodou a špína jde dolů sama. Vy tím pádem uspoříte za nákup čisticích prostředků a ušetříte si spoustu času. Utírat povrchy houbičkou je snadné, navíc se dá použít na širokou škálu různých materiálů. 


Vyčistí skvrny, popsané čáry od fixy, inkoust, graffiti, dehtové skvrny, zažloutnutí, ale i klasickou špínu. V domácnosti s ní umyjete parapety, nábytek, sporák, kuchyňskou linku, obklady, umyvadlo, dlažbu, vypínače a skoro všechno, na co si vzpomenete. Používá se ovšem také pro čištění palubní desky, madel na dveřích či plastových prvků v autě. Až si tedy budete houbičku kupovat, můžete vzít jednu rovnou pro vaši drahou polovičku, ať si může vyčistit svého plechového miláčka. 


V e-shopu Nano-concept.cz na na takové situace myslí. Čisticí nano houbičky u nich seženete v sadách po 5 nebo 10 kusech. Pět kusů nejobyčejnější houbičky o rozměrech 136×58×29 mm vás vyjde na 219 korun. Ve finále je tedy uklízení s pomocí kouzelné houbičky nejen šetrnější k přírodě, ale také úspornější. O úspoře času ani nemluvě. A jak dlouho taková houbička vydrží? To je individuální. Pokud s ní čistíte mastný sporák, „vypotřebuje“ se rychle. Materiál totiž postupně mizí. Na druhou stranu při leštění nerezu vydrží opravdu dlouho. 


Lákají vás čisticí nano houbičky? Nejde o drahou záležitost, investovat dvě stovky a zkusit novou technologii určitě stojí za to. Objednejte si své houbičky na webu Nano-concept.cz.


KP
Foto: Pixbay

DISKUZE K ČLÁNKU

5

Nemám s nanotechnologií moc zkušeností. O houbičkách jsem se v diskuzích dočetla, že se musí často měnit. A nanospray jako léčivý prostředek jsem jednou koupila po důkladné předcházející slovní masáži od prodejce, s tím, že pomáhá na bolesti, odřeniny apod. Stříkali jsme pravidelně, roztírali a po čase vzdali. Prostě možná byl účinný, ale ne na bolest ramene, která nakonec skončila operací. Osvědčil se při odřeninách, ale jak se říká, věř a víra tvá tě uzdraví. Nakonec zbytek po skončení trvanlivosi skončil v koši.Zkušenost za více jak 2000,- Kč

ODPOVĚDĚT

3

možná dobré možná drahé vše platíme hlavně reklamu

ODPOVĚDĚT

2

Já teď používám PUR houbičky od Viledy. Jsou výborné.

ODPOVĚDĚT

4

Tohle by se mi líbilo.

ODPOVĚDĚT

3

Zkusit to?uvidím

ODPOVĚDĚT

2

Zajímavý článek.

ODPOVĚDĚT

6

ještě kdyby ta houbička to udělala za mě...

ODPOVĚDĚT

5

to je pravda souhlasím,také by se mě to zamlouvalo...

ODPOVĚDĚT

1

V obchodě člověk neví, co má vybrat a potom stejně musí nastoupit lidská síla.

ODPOVĚDĚT

7

Kastelánko, tak to bych také brala. To by byla teprve ta správná revoluce v ulehčení uklízení. O kouzelných čisticích nano houbičkách už jsem si přečetla spoustu článků. Zatím neznám nikoho kdo by ji měl odzkoušenou a doporučoval ji. Kromě reklam.

ODPOVĚDĚT

3

Já s váma souhlasím. O houbičce jsem četla, ale neznám...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Botox v kelímku

Botox v kelímku

Přichází absolutní kosmetická novinka v oblasti boje proti vráskám. Revoluční přípravek Pretox 20, nazývaný „botox...

Chytrý dům je trendem současnosti - Jak vlastně funguje?

Chytrý dům je trendem současnosti - Jak vlastně funguje?

Chytrý dům může mít opravdu hodně vysoké IQ. Inteligentní neboli chytrá domácnost se někdy také...

Tipy pro zdravou domácnost Foto: Roventa

Tipy pro zdravou domácnost

Zabavit děti po celý den a zároveň udržet domácnost dokonale čistou je občas oříšek a...

Titulka pro: Vánoční úklid: uvažujete o úklidové firmě?

Vánoční úklid: uvažujete o úklidové firmě?

Pořádek musí být, říkávaly nejen naše babičky, ale jak to všechno stihnout? Pokud ještě nemáte...

Titulka pro: Co vám usnadní jarní úklid?

Co vám usnadní jarní úklid?

Velikonoční svátky si letos pospíšily, a tak nezbývá než se konečně pustit do jarního úklidu....

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BOLAVÁ KOLENA

Dobrý den, nemáte doporučení na bolavá kolena? Máte něco ...

BOHEMIA OLEJ

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s oleji od značky Bohemia ...

VIBRÁTOR

Kde koupit pořádnou hračku do postele?:-) Nápady?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz