Kouzelná houbička, se kterou uklidíte celou domácnost

Málokterá žena ráda uklízí. Je to sice nutnost, ale ubírá spoustu času, který by bylo možné věnovat rodině, péči o svůj zevnějšek nebo odpočinku. Navíc aby člověk pořád nakupoval další a další čisticí prostředky. Co kdybychom vám ale prozradili, že v 21. století už věci mohou fungovat jinak.

Kouzelná houbička, se kterou uklidíte celou domácnost
Zobrazit fotografii v galerii

Málokdo o tom ví, ale existují i jiné možnosti než drahé chemické přípravky a hadr v ruce. Samo se vám doma neuklidí, tak daleko ještě technologie nepokročily. Doba úklidu se ovšem dá významně zkrátit. Pomohou vám v tom nanotechnologie. 


Neděste se, jde o princip z přírody 

Mnohé ženy vyděsí už samotné slovíčko „nanotechnologie“, zní totiž dost technicky. My vám ho ale vysvětlíme a ukážeme si, že se při jejich využívání během úklidu vychází z přírodního principu. 


Co jsou nanotechnologie? 

Slovem nanotechnologie označujeme oblast, ve které se pracuje s velmi malými částečkami, s tzv. atomy, z nichž se skládají všechny předměty. Z fyziky možná víte, že předpona nano znamená deset na mínus devátou. V rámci nanotechnologií se opravdu pracuje s takto miniaturními rozměry, hýbe se přímo s atomy, a tím pádem jsou odborníci schopní přidat materiálům nejrůznější nové vlastnosti. Třeba odolnost vůči špíně. 


Nanotechnologie se využívají v různých oborech, například v lékařství, strojírenství či chemickém průmyslu. A právě do něj by se daly zařadit i různé čisticí prostředky a pomůcky. Ty obvykle využívají toho, co sama příroda uplatňuje odnepaměti. 


Lotosový květ se čistí sám 

Znáte květ lotosu? Vždycky je krásně čistý, ačkoliv rostlina vzkvétá výhradně v bažinách a stojatých vodách. Lotosový květ má totiž samočisticí schopnost. Na jeho povrchu se nachází drobounké hrbolky vysoké v řádech nanometrů. Jsou vlastně tak malé, že se mezi ně nic nedostane. Špína se zachycuje na těchto hrbolcích, nikdy se nedostane k samotnému povrchu květu, a jakmile přijde déšť, z hrbolků ji smyje. Podobně jednoduše může fungovat samočištění i ve vaší domácnosti. 


Vytvořte doma povrch lotosového květu 

Na českém trhu jsou k dostání přípravky, které vám na umyvadle, dřezu či jiném povrchu vytvoří podobnou ochrannou vrstvu, jaká se nachází na květu lotosu. V e-shopu Nano-concept.cz najdete celou kategorii impregnace, která se dále dělí podle materiálu. Většina přípravků stojí několik stovek korun. Rozhodně jsou dražší než běžné čističe, s těmi je však ani nemůžete srovnávat. Neslouží totiž k jednorázovému úklidu, mají vám pomáhat dlouhodobě. Navíc vás zbaví nejen špíny, ale také vodního kamene či plísní. 


Tip: Samočisticí povrch nemusíte vytvářet pouze doma. Existuje také fasádní barva se samočisticím efektem nebo impregnace betonu a kamene. Všechny přípravky fungují na podobné bázi jako lotosový květ. 


Uklízejte doma jedinou houbičkou 

Asi největším hitem, který nanotechnologie v oblasti úklidu přináší, je ovšem kouzelná čisticí nano houbička. Je vyrobena ze speciálního materiálu, takže nepotřebujete vůbec žádné čisticí prostředky. Stačí ji navlhčit obyčejnou vodou a špína jde dolů sama. Vy tím pádem uspoříte za nákup čisticích prostředků a ušetříte si spoustu času. Utírat povrchy houbičkou je snadné, navíc se dá použít na širokou škálu různých materiálů. 


Vyčistí skvrny, popsané čáry od fixy, inkoust, graffiti, dehtové skvrny, zažloutnutí, ale i klasickou špínu. V domácnosti s ní umyjete parapety, nábytek, sporák, kuchyňskou linku, obklady, umyvadlo, dlažbu, vypínače a skoro všechno, na co si vzpomenete. Používá se ovšem také pro čištění palubní desky, madel na dveřích či plastových prvků v autě. Až si tedy budete houbičku kupovat, můžete vzít jednu rovnou pro vaši drahou polovičku, ať si může vyčistit svého plechového miláčka. 


V e-shopu Nano-concept.cz na na takové situace myslí. Čisticí nano houbičky u nich seženete v sadách po 5 nebo 10 kusech. Pět kusů nejobyčejnější houbičky o rozměrech 136×58×29 mm vás vyjde na 219 korun. Ve finále je tedy uklízení s pomocí kouzelné houbičky nejen šetrnější k přírodě, ale také úspornější. O úspoře času ani nemluvě. A jak dlouho taková houbička vydrží? To je individuální. Pokud s ní čistíte mastný sporák, „vypotřebuje“ se rychle. Materiál totiž postupně mizí. Na druhou stranu při leštění nerezu vydrží opravdu dlouho. 


Lákají vás čisticí nano houbičky? Nejde o drahou záležitost, investovat dvě stovky a zkusit novou technologii určitě stojí za to. Objednejte si své houbičky na webu Nano-concept.cz.


KP
Foto: Pixbay

DISKUZE K ČLÁNKU

5

Nemám s nanotechnologií moc zkušeností. O houbičkách jsem se v diskuzích dočetla, že se musí často měnit. A nanospray jako léčivý prostředek jsem jednou koupila po důkladné předcházející slovní masáži od prodejce, s tím, že pomáhá na bolesti, odřeniny apod. Stříkali jsme pravidelně, roztírali a po čase vzdali. Prostě možná byl účinný, ale ne na bolest ramene, která nakonec skončila operací. Osvědčil se při odřeninách, ale jak se říká, věř a víra tvá tě uzdraví. Nakonec zbytek po skončení trvanlivosi skončil v koši.Zkušenost za více jak 2000,- Kč

ODPOVĚDĚT

3

možná dobré možná drahé vše platíme hlavně reklamu

ODPOVĚDĚT

2

Já teď používám PUR houbičky od Viledy. Jsou výborné.

ODPOVĚDĚT

4

Tohle by se mi líbilo.

ODPOVĚDĚT

3

Zkusit to?uvidím

ODPOVĚDĚT

2

Zajímavý článek.

ODPOVĚDĚT

6

ještě kdyby ta houbička to udělala za mě...

ODPOVĚDĚT

5

to je pravda souhlasím,také by se mě to zamlouvalo...

ODPOVĚDĚT

1

V obchodě člověk neví, co má vybrat a potom stejně musí nastoupit lidská síla.

ODPOVĚDĚT

7

Kastelánko, tak to bych také brala. To by byla teprve ta správná revoluce v ulehčení uklízení. O kouzelných čisticích nano houbičkách už jsem si přečetla spoustu článků. Zatím neznám nikoho kdo by ji měl odzkoušenou a doporučoval ji. Kromě reklam.

ODPOVĚDĚT

3

Já s váma souhlasím. O houbičce jsem četla, ale neznám...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Botox v kelímku

Botox v kelímku

Přichází absolutní kosmetická novinka v oblasti boje proti vráskám. Revoluční přípravek Pretox 20, nazývaný „botox...

Chytrý dům je trendem současnosti - Jak vlastně funguje?

Chytrý dům je trendem současnosti - Jak vlastně funguje?

Chytrý dům může mít opravdu hodně vysoké IQ. Inteligentní neboli chytrá domácnost se někdy také...

Tipy pro zdravou domácnost Foto: Roventa

Tipy pro zdravou domácnost

Zabavit děti po celý den a zároveň udržet domácnost dokonale čistou je občas oříšek a...

Titulka pro: Vánoční úklid: uvažujete o úklidové firmě?

Vánoční úklid: uvažujete o úklidové firmě?

Pořádek musí být, říkávaly nejen naše babičky, ale jak to všechno stihnout? Pokud ještě nemáte...

Titulka pro: Co vám usnadní jarní úklid?

Co vám usnadní jarní úklid?

Velikonoční svátky si letos pospíšily, a tak nezbývá než se konečně pustit do jarního úklidu....

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz