Filmové novinky

KOZÍ PŘÍBĚH SE SÝREM

Česká animovaná taškařice nás provede pohádkovým světem. Společnost nám v něm budou dělat staří známí z prvního dílu i zbrusu nové postavy.

Žánr: Animovaný/Rodinný/Pohádka


Režie: Jan Tománek


Český dabing: Jiří Lábus, Karel Heřmánek, Michal Dlouhý, Miroslav Táborský, Michal Vladyka, Martin Dejdar, Matěj Hádek, Mahulena Bočanová


Hudba: David Solař

V roce 2008 spatřila plátna kin první český celovečerní snímek vytvořený pomocí 3D animace, Kozí příběh – Pověsti staré Prahy. Po čtyřech letech nám stejní tvůrci přinášejí pokračování, které namísto starých pověstí sází na kulisy pohádkového světa. Kuba a Máca, hrdinové prvního filmu, se vzali, usadili v Sýrovém království a živí se jako sýraři. Do jejich spokojeného domova časem přibyli i dva malí neposedové, dcerka Zuzanka a synek Honzík. A samozřejmě nesmí chybět ani hlavní aktér prvního Kozího příběhu – původně Kubova mluvící Koza, kterou s nezaměnitelným nasazením opět namluvil Jiří Lábus.


Do radostného života netypické rodinky ovšem nečekaně zasáhne tajemná síla. Jedné noci Kuba i Máca zmizí a dětem s Kozou nezbývá nic jiného než se vydat své rodiče hledat. Na cestách po pohádkovém Sýrovém království jim záhy budou dělat společnost pánové Dlouhý, Široký a Bystrozraký. S nimi doputují přes strašidelný les a čertův mlýn až na hrad samotného krále, kde diváky čeká vyvrcholení celého příběhu. O nové postavičky a překvapení tak nebude žádná nouze.


Zatímco první díl vynikal především temnou, ponurou atmosférou a místy i hororovým laděním, u pokračování autoři vsadili spíše na klasickou podívanou pro menší děti. Pohádkový příběh ale osloví i starší diváky, kteří také ocení kvalitativní posun v samotné animaci. Kromě toho se Kozí příběh se sýrem promítá i v oblíbeném 3D formátu, který nám barevné Sýrové království přinese jako na dlani.

Připravila: Veronika
Foto: Bontonfilm
25. 10. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků