Krása a úspěch se neodpouští

Nemusíte vypadat zrovna jako finalistka soutěže Miss ČR. Stačí jen, když vypadáte k světu, pečujete o sebe, vyzařujete sebejistotu a jen tak vás něco nerozhodí.

Titulka pro: Krása a úspěch se neodpouští
Zobrazit fotografii v galerii

Ruku v ruce s tím jde také úspěch v práci a u mužů, kteří si s vámi rádi zaflirtují. Prostě značka ideál. Má to jen malinký háček. U ženských totiž zpravidla narazíte. Krásu a úspěch těch druhých totiž dámy jen tak nepřekousnou. Kolektiv šedých myšek vám to pořádně osladí!

„Stačí, když přijdu někam do společnosti, kde jsou ženy. Spolehlivě se jich tam najde pár, které si mě začnou nevraživě přeměřovat od hlavy k patě a drbat. Přitom mě neznají, ale už si udělaly názor. Negativní samozřejmě. Netvrdím, že jsem nejkrásnější ženská pod sluncem, ale myslím, že na svůj věk opravdu vypadám dobře. Není to ale zadarmo a teď nemluvím jen o penězích. Stojí mě to spoustu úsilí a odříkání. Po třicítce se zkrátka na tom, jak vypadáte, podepisuje hlavně váš životní styl“, říká pětatřicetiletá Lucie. Podle psychologů jsou však tyto ženské reakce přirozené. Každý člověk se totiž s někým neustále srovnává. A obzvlášť ženy poměřují rády svůj vzhled, úspěch u mužů, kariérní úspěch či majetek.


Závist nebo motivace?

To, že chcete být lepší, než ostatní, není nic divného. Takovým pocitům se občas neubrání asi nikdo. Rozdíl je v tom, co ve vás tyto pocity vyvolávají. Pokud vás srovnávání motivuje, abyste byli lepší a pracovali na sobě, není na nich nic špatného. Jestliže vás ale tyto pocity trápí a vyvolávají další negativní emoce, mluvíme již o závisti. Jak jste na tom vy? Přestanete kamarádit se sousedkou jenom proto, že se jí konečně povedlo zhubnout, zatímco vy máte pořád kila navíc? Nebo vás to motivuje k tomu, že na sobě konečně začnete makat?


Jádro pudla

Které ženy jsou závistivé a těm krásnějším a úspěšnějším hází klacky pod nohy? Obvykle to bývají ty, které mají nízké sebevědomí a sebeúctu. Nevěří si a to se promítá prakticky do všech stránek jejich života. Připadají si ošklivé, zneuznané a ukřivděné. Své pocity si pak kompenzují závistí a pomluvami těch šťastnějších a hezčích, místo aby začaly pracovat na řešení svých problémů. Tím, že nejsou šťastné, viní okolí. Takové ženy mívají pocit, že kdyby měly dlouhé nohy, blond vlasy do půli zad a místo vedoucí kanceláře, byly by šťastné. Stejně by nebyly. Chybí jim ve skutečnosti mnohem víc – dobrý vztah sama k sobě. Na tom se dá ale v rámci procesu seberozvíjení pracovat.


Jste černá ovce?

Být tou, která platí za úspěšnou krásku, není kolikrát vůbec záviděníhodné. Ustát vědomí, že vás za zády kolegyně či „kamarádky“ pomlouvají, není nic jednoduchého. V zásadě máte několik možností.

  • Můžete si říct, že problém má někdo jiný a s vámi to nesouvisí. Pokud máte dobrý vztah sama k sobě, reakce okolí vás absolutně nemůže rozházet. Zabývejte se pouze tím, co je vám milé, co vás baví a zajímá. Pokuste se zkrátka chování ostatních ignorovat.
  • Udělejte si spojence. Pozvěte jednu ze závistivek z vedlejší kanceláře na kafe a zkuste s ní navázat kontakt. Přátelské chování vás posune do úplně jiné roviny. 


Přestaňte závidět

Závist je brzda, kterou lidé omlouvají vlastní neschopnost. Vyléčit závist je jednoduché. Stačí se na tutéž věc podívat z jiného úhlu. To, co druhým závidíte, prostě začněte opravdu chtít. V té chvíli se z negativní emoce stává motivací – hnací silou, která vás požene dál. Nevíte-li si rady, jak se závisí naložit, zkuste se obrátit na odborníka – ať už kouče či psychologa, který vám pomůže. Váš život se stane mnohem bezstarostnějším a veselejším. 

 

Text: Zuzana
Foto: Thinkstock
23. 4. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyvětrejte si v rodině

Vyvětrejte si v rodině

Jarní energie v březnu přinášejí jarní svěží vánek. Jeho úkolem je přinést nové a zdravé...

Titulka pro: FENG SHUI a harmonie vztahu

FENG SHUI a harmonie vztahu

Většina z nás už ví, že Feng Shui se využívá při zařizování domovů. Víte, kam...

Rok 2016 podle čínského kalendáře: rok Ohnivé Opice a letící hvězdy 2.

Pořád se mluví o tom, které zvíře vládne danému roku. Víte, že každému roku vládne...

Titulka pro: Jaké máte vztahy se svými Ex? Čtenářky se svěřují.

Jaké máte vztahy se svými Ex? Čtenářky se svěřují.

Potkat v mládí člověka, s nímž strávíme celý život, je výhra. Ne každé z nás...

Opice

Pořád se mluví o tom, které zvíře vládne danému roku. Víte, že každému roku vládne...

Vztahy v dubnu podle Feng shui: Rozvíjejte svůj společný život

Vztahy v dubnu podle Feng shui: Rozvíjejte svůj společný život

Vztahy jsou velmi důležitou součástí vašeho života.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÁNOCE

Holky, co plánujete na vánoce pro své chlapy? :) Docela bych ...

ŠICÍ STROJ JAKO DÁREK

Zdravím maminky, moje máma by si přála nový šicí stroj, ...

ŠICÍ STROJ

Poraďte jakou značku šicího stroje je nejlepší ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz