Anti-age trendy ošetření pleti: Ultrazvukový peeling, galvanizace, terapie světlem

Podepsalo se nošení roušek a respirátorů na kvalitě vaší pleti? Toužebně očekávaná návštěva kosmetičky je zatím v nedohlednu, a tak je načase najít vhodné metody ošetření na doma.

Anti-age trendy ošetření pleti: Ultrazvukový peeling, galvanizace, terapie světlem Foto: Shiny Diamond Pexels
Další 2 fotografie v galerii

Požádali jsme o radu kosmetičku a majitelku vzdělávacího zařízení Akademie zdraví a krásy Vlasty Feřtekové, Romanu Zámostnou. Romana učí v rekvalifikačních kurzech budoucí kosmetičky. 


Ošetření ultrazvukem 

Nejběžněji používanou technologií v péči o pleť je ultrazvuk. Jde o čištění pokožky pomocí ultrazvukové vlny a vysokofrekvenční vibrace, jež odstraňují odumřelé pleťové buňky a zlepšují fyziologické funkce pokožky. Jinými slovy, je to forma mechanického peelingu.


Na základě letitých zkušeností považuji ultrazvukové ošetření pleti za šetrnější řešení oproti mechanickému čištění nebo používání různých kartáčků a abrazivních přípravků. Povrchovým působením ultrazvuku na pokožku lze zlepšit stav po akné, vylepšit jizvy a pigmentové skvrny, vyčistit ucpané póry, jemně vyhladit povrch pleti a tím zlepšit její celkový vzhled. Působením ultrazvuku zlepšíme prokrvení pokožky, urychlíme metabolismus kůže, čímž podpoříme tvorbu kolagenu a elastinu a zajistíme tak lepší hydrataci a napětí pokožky“, říká Romana Zámostná. 


Ošetření galvanickým proudem 

Další technologií používanou v kosmetické péči je galvanický proud. Jde o využití vzájemné interakce elektrické a magnetické síly v prostoru. Galvanizace obličeje je známá především jako vysoce účinná terapie proti vráskám. Skvělé výsledky má však také v boji proti akné! Odborníci na pleť označují galvanizaci za “neinvazivní facelift”. Pomáhá odstranit vrásky bez použití jehly. Působí protizánětlivě, proto účinně bojuje proti akné. Galvanická terapie působí jako příjemná masáž, je možné přirovnat ji k silnějšímu proudu vody, není vůbec bolestivá. Je vhodná pro všechny typy pleti včetně velmi citlivé pokožky a má řadu benefitů. 


Svými účinky galvanické ošetření plně nahradí manuální kosmetickou masáž, a proto je galvanická žehlička vhodná i na domácí péči“, dodává Romana Zámostná. 


Kosmetické přípravky se navíc díky galvanizaci lépe vstřebávají do pleti. Galvanizace tak pomáhá vyživovat pokožku zevnitř. Zlepšuje úroveň hydratace a krevní oběh na tváři, díky čemuž se pleť stává vyživená a mnohem zářivější! Díky vyčištění pleti a odstranění nečistot z pórů pomáhá také při zánětech pleti. Slouží nejen jako prevence akné, ale dokáže napravit poškozené tkáně a urychluje proces hojení pokožky. Pomůže vám tak zbavit se nepříjemných a nevzhledných pupínků, které vás mohou pěkně potrápit. 


Světelná terapie 

LED – light emiting therapy (světelná terapie) je populární neinvazivní ošetření pleti s akné, pleti poškozenou sluncem a jinými kožními nemocemi. Je možné terapii absolvovat v dermatologické ambulanci či kosmetickém salónu anebo máme možnost použít přístroj vhodný na domácí aplikaci. Ošetření využívá různé vlnové délky světla k vyvolání přirozených hojivých procesů pokožky. K dosažení výsledků je nutné několik ošetření. 


Modré světlo snižuje aktivitu mazových žláz a tím zlepšuje příznaky akné. Může rovněž ničit bakterie na povrchu kůže způsobující zánětlivý proces . 


Červené světlo snižuje zánět, působí na zlepšení stavu jizev a znaků stárnutí tím, že působí na kožní buňky odpovědné za produkci kolagenu. Kolagen je protein v kůži (bílkovina) která hraje důležitou roli v hojení. Věkem se jeho produkce snižuje a kůže začíná ochabovat, proto je vhodné jeho tvorbu podpořit například červeným světlem. 


Jednou z hlavních výhod světelné terapie je její bezpečnost. Podle výzkumů má vynikající bezpečnostní profil. Neprodukuje UV paprsky, a proto je vhodná pro pravidelné používání. Nezpůsobuje popáleniny a ošetření je bezpečné pro všechny typy pokožky. 


Náš tip: V redakci jsme měli možnost vyzkoušet Galvanický peeler Reclar. Obsahuje všechny výše popsané způsoby péče o pleť a můžete ho používat doma. Zkoušeli jsme několik dní rituál, který tento přístroj nabízí. 

Galvanický peeler Reclar Foto: Reclar

Galvanický peeler Reclar Foto: Reclar


Jako první krok si pleť vyčistěte ultrazvukovým peelerem. Poté naneste sérum a zapracujte ho záporným proudem, při kterém rovnou probíhá ošetření modrým světlem. Na závěr ošetřete pleť krémem, který zapracujete kladným proudem, při kterém současně probíhá ošetření červeným světlem. Ošetření jsme zkoušeli na postarší, suché a slabé pleti i na mladé a aknózní. U mladé aknózní pleti jsme se při ošetření ultrazvukem raději vyhnuli zaníceným místům. Ultrazvuk krásně vyčistil zanesené póry a maz, takže časem se tvorba pupínků výrazně omezila. Zanícená místa pomohlo zklidnit ošetření modrým světlem. Rozhodně tento beauty rituál doporučujeme. 


Kontraindikace používání přístrojů pro kosmetická ošetření

Je důležité vědět, že používání přístrojů pro kosmetická ošetření je pro zdravého člověka bezpečné, jsou však stavy, kdy přístroj použít nelze. Kontraindikacemi pro používání beauty přístrojů jsou samozřejmě všechna akutní a některá chronická onemocnění kůže, nezhojené rány, ale např. také kardiovaskulární onemocnění, kardiostimulátor, kovové implantáty, v některých případech těhotenství, epilepsie a další.


Připravila: Katka Soušková
Zdroje: Reclar.cz, Akademie zdraví a krásy Vlasty Feřtekové
Foto: Shiny Diamond Pexels


DISKUZE K ČLÁNKU

0

Mě stačí pleť vyčistit a použít krém

ODPOVĚDĚT

1

Děkuji moc za tipy. Ale pro mě tyhle krémy nejsou. Já si radši připlatím jednorázově a z hackni-svuj-zivot si vždy objednám nějaký ten nový přístroj na dlouhověkost. Jsem nedávno četla knížku Konec stárnutí. Je tady někdo takový také? Já bych se chtěla s někým určitě podělit o ty zkušenosti. Ozvětě se mi kdyžtak do zpráv. To je téma, které je třeba řádně probrat.

ODPOVĚDĚT

4

Moderní trendy. Už nic pro mně.

ODPOVĚDĚT

4

Jsme s manželem 42 let ( 14.4. výročí), máme 7 vnoučat. Manžel mi říká, že vypadám čím dál líp. Myslím si, že spokojený život udělá s pletí víc, než různá ošetření.

ODPOVĚDĚT

4

Máte pravdu !!!

ODPOVĚDĚT

4

když to někdo potřebuje proč ne

ODPOVĚDĚT

3

Určitě

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (7 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Redakční testování: Odstranění jizviček a celkové omlazení CO2 laserem

Redakční testování: Odstranění jizviček a celkové omlazení CO2 laserem

Kolegyni v redakci trápí jizvičky po akné a pořád zkoumá, jak se jich zbavit.

Titulka pro: Trvalá epilace EasyEpil

Trvalá epilace EasyEpil

Chcete se trvale zbavit chloupků na některé části těla? Vyzkoušejte EasyEpil. Trvalá depilace - EASYEPIL...

Titulka pro: Vyhrajte neinvazivní liposukci na míru

Vyhrajte neinvazivní liposukci na míru

Neinvazivní liposukce, liposukce třetí generace, kavitace – to jsou termíny, které můžete poslední dobou velmi...

Redakční testování: jak probíhá ošetření CO2 laserem a co čekat

Redakční testování: jak probíhá ošetření CO2 laserem a co čekat

V předešlém článku jsme s MUDr. Radkem Poláčkem probrali, jak se pomocí CO2 laseru zbavit...

Postava do plavek a nohy do minisukně: zbavte se celulitidy Foto: Pixabay

Postava do plavek a nohy do minisukně: zbavte se celulitidy

Celulitidu způsobuje nedostatečnost pojivové tkáně. Podkožní prostor se přeplňuje tukovými buňkami a tím dochází ke...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz