Decentní, nebo extravagantní? Šperk o vás vypovídá mnoho!

Jen málokteré ženě nezaplesá srdce při pohledu na krásný prsten, třpytivý náhrdelník či třeba náramek osázený blyštivým kamínky.

Decentní, nebo extravagantní? Šperk o vás vypovídá mnoho!
Zobrazit fotografii v galerii

Nemusíte vlastnit desítku plných šperkovnic. I pár kousků vybraných s rozmyslem dokáže mnohé. Pamatujte jen na jedno: kvalita se vždycky pozná na první pohled. 


Zlato a stříbro hrají prim, platina je novinkou 

Jistě budete souhlasit s tím, že právě zlaté a stříbrné šperky tvoří základ. Možná ale netušíte, že zlato není pouze žluté a kvalita stříbra je určena jeho ryzostí. A co super odolná platina? O té jste už slyšeli? 


Zlato různých barev 

Zlato, a především to žluté, patří jednoznačně k nejoblíbenějším. Není to tak dávno, kdy zásnubní i snubní prsteny byly vyráběny výhradně ze žlutého zlata. Bylo považováno, právem, za nejkvalitnější, nejdražší a vůbec nejvhodnější k tak významné události, jakou svatba bezesporu je. V současné době se dělí o první místo ještě spolu se zlatem bílým a růžovým. Veškeré zlaté šperky jsou ve skutečnosti slitinou ryzího zlata a jiných kovů, protože samotné zlato je příliš měkké. Žluté zlato je obohaceno o zinek, bílé o paladium, růžové zase o měď. 


To, kolik ryzího zlata váš oblíbený prsten má, určuje počet karátů. Malá pomoc s výběrem: pravý zlatý šperk disponuje státním puncem. Můžete narazit na napodobeninu zlata – mosaz. Ve většině případů však není punc k přečtení a to je pro vás signál - nekupovat. 


Odolná platina 

Hned na začátek si řekněme, že platina je o poznání dražší než zlato. Je to dáno její vzácností. Pro srovnání: na jednu unci zlata je třeba vytěžit 3 tuny rudy, v případě platiny pak dokonce 10 tun. Bílý lesklý kov se vyznačuje odolností a tvrdostí. Při výrobě šperků se používá až 95 % platiny, zbytek jsou příměsi. Zlaté šperky obsahují běžně „pouhých“ 75 % zlata, ostatní tvoří jiné kovy. Jedno je jisté. Platina se na trhu objevuje posledních pár let a v současnosti představuje s ohledem na cenu i vlastnosti luxusní záležitost. 


Cenově dostupné, stále však kvalitní stříbro 

Stříbro patří k levnějším variantám šperků, přesto s nimi naděláte hodně parády. Leckdo si může myslet, že na krku nosíte řetízek z bílého zlata, nikoliv ze stříbra. Vy ovšem už teď budete vědět, že stříbro je několikanásobně finančně dostupnější, váží méně než zlato a na puncu nenajdete počet karátů, nýbrž údaje o ryzosti. Nejčastěji se setkáte s číslem 925. Znamená to, že z 92,5 % je stříbrný šperk ryzí. Stejně jako do zlaté, tak i stříbrné šperky vznikají slitinou, konkrétně pak s mědí. 


Šperky TOUS, spojení tradice se současnými trendy 

Už víte leccos o barvách zlata, vzácnosti platiny i o ryzosti stříbra. A teď to nejdůležitější. Klenotnictví TOUS fungující na trhu již od roku 1920 nabízí šperky nejen z oněch materiálů, nýbrž i exkluzivní záležitosti v podobě titanu, chirurgické oceli, perleti. Zaujmou vás brilianty, perly, safíry. Klasické i extravagantní provedení vždy splňuje kritérium kvality, luxusu a originality. Chcete jedinečnost? Pak chcete šperky TOUS.


KP
Foto: Tous

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Já jsem zastánce decentních šperků. Dokonce i snubní prsteny máme decentní. Vybrali jsme si snubní prsteny z bílého zlata z https://www.sperky-prsteny.cz/ a nemají na sobě ani kamínek. Přesto jsou ale nádherné a i za ty dva roky, co ho nosím na prstu, se mi neokoukal :-) .

ODPOVĚDĚT

1

Zlato mám ráda, ať žluté, bílé či růžové.

ODPOVĚDĚT

1

Mám rada zlato, i ho dost mám, ale skoro se ho bojím běžně nosit. Nerada bych zažila, aby mi někdo na ulici strhnul řetízek. Docela mě to děsí, když to vidím dost často ve zprávách. Bižuterie nikoho nevyprovokuje.

ODPOVĚDĚT

3

asi každá žena má doma nějaký krásný šperk

ODPOVĚDĚT

0

Je důležité to rozlišovat i v rámci líčení a pak tomu přizpůsobit i šperk

ODPOVĚDĚT

2

také mám nějaké věcičky od maminky a manžela

ODPOVĚDĚT

3

Také mám zlatý řeřízek a náušnice od manžela, pak řetízek od přátel z práce a taky pár prstýnků...Zlato nosím rád, líbí se mi...

ODPOVĚDĚT

2

nosím zlaté náušnice a řetízek od manžela už čtyřicet let,neměním za jiné

ODPOVĚDĚT

2

Já mám také naušnice a řetízek od manžela. Nosím je ještě trochu déle už je tomu padesát let. Zlata mám sice více, časem jsem dostala či koupila několik prstýnků. Dražší náhrdelník a různé ozdoby mám jen pro příležitostní potřebu. Zlato mám ráda.

ODPOVĚDĚT

2

určitě decentní

ODPOVĚDĚT

4

mám ráda zlaté decentní šperky

ODPOVĚDĚT

3

Za mně také decentní zlato.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (12 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak pečovat o šperky

Jak pečovat o šperky

Zásnubní prsten nebo řetízek k narození potomka. Většina žen běžně nosí šperky, které pro ně...

Titulka pro: Jak vybrat správný šperk?

Jak vybrat správný šperk?

Šperky jsou jednou z vášní většiny žen. Každá žena chce být krásná. Jak se orientovat...

Jak pečovat o šperky

Blíží se Valentýn a dost možná to budete vy, kdo dostane od partnera malou krabičku...

Titulka pro: Péče o šperky

Péče o šperky

V poslední době se stalo, obzvl. mezi námi ženami, velmi populární korálkování a tvorba šperků...

Zlato nebo stříbro? A jak kombinovat?

Zlato nebo stříbro? A jak je kombinovat?

Když přijde čas na vybírání si doplňků a vaše rozhodnutí je mezi zlatem a stříbrem,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

LUPENKA

Doporučil by mi někdo něco na lupenku?

ZAHRADNÍ NÁBYTEK

Hledám zahradní nábytek, který nebude potřebovat moc ...

IMUNITA - VITÁMÍNY APOD.

Ahoj holky, můžete poradit co doma teď berete na imunitu a ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz