Tipy

Lék proti průjmu

Volně prodejný léčivý přípravek Smecta působí na všechny typy průjmu. Obsahuje přírodní čištěný jíl, který má schopnost zachytávat toxiny, viry i bakterie. Navíc díky svým vlastnostem neutralizuje pepsin a žlučové kyseliny.

Volně prodejný léčivý přípravek Smecta působí na všechny typy průjmu. Obsahuje přírodní čištěný jíl, který má schopnost zachytávat toxiny, viry i bakterie. Navíc díky svým vlastnostem neutralizuje pepsin a žlučové kyseliny. Fixuje střevní plyny a neutralizuje neresorbované cukry.

Bezpečné užívání pro dospělé i děti
Smecta se nevstřebává do organismu a trávicím traktem prochází v chemicky nezměněném stavu. Proto je její užívání bezpečné pro všechny věkové skupiny pacientů. Mohou ji používat dospělí, včetně těhotných a kojících žen, a děti již od kojeneckého věku. Smectu je možné kombinovat zcela bez omezení s perorálními rehydratačními roztoky (iontové nápoje). Při léčbě průjmů je totiž nutné kromě diety nezapomínat ani na dostatečné množství tekutin.

Jednoduché dávkování a příjemné užívání
Smecta má jednoduché dávkování a příjemný způsob podávání. Dospělým pacientům se doporučuje užít až 6 sáčků denně. Podle vývoje příznaků průjmu je možné snížit dávku na 3 sáčky denně. Smecta se vyrábí ve formě prášku, který se rozpustí ve sklenici vody nebo se zamíchá do dětské polotekuté stravy či jídla. To umožňuje její snadné podání malým dětem i kojencům. U starších dětí se např. osvědčilo smíchat Smectu s rozmačkaným banánem, čajem nebo jablečným kompotem.

Přípravek Smecta je volně prodejný v lékárnách. Cena balení s 10 sáčky je přibližně 111 Kč, resp. 274 Kč za balení obsahující 30 sáčků. Více informací naleznete na www.prujmy.cz.

Připravila: Zuzana

16. 5. 2011

Foto: archiv


Diskuze: příspěvků