Filmové novinky

Líbánky: nový film Jana Hřebejka

Sbírání kytiček

Jan Hřebejk zve diváky na svatbu, která ale bude mít temnější dohru.

Žánr: Drama

Režie: Jan Hřebejk

Hrají: Aňa Geislerová, Stanislav Majer, Kristýna Nováková-Fuitová, Jiří Černý, Jiří Šesták, David Máj

Hudba: Aleš Březina

Od režiséra Hřebejka (Kawasakiho růže, Pelíšky) vždy víme, co máme čekat – takový ten „malý“, komorně laděný příběh jedné rodiny, který skrývá hlubší a mnohdy i temnější zákoutí. Nejinak je tomu u dalšího počinu, který vytvořil se svým dlouholetým kolegou, scénáristou Petrem Jarchovským. V jejich nejnovějším počinu Líbánky vyplavou během dvou dnů na povrch věci, které měly být navždy zapomenuty.

Z filmu Jana Hřebejka Líbánky

Nevěsta Tereza (Aňa Geislerová) prožívá v rodinném kruhu svůj velký den. Během hostiny se však ke všeobecnému veselí připojí i jeden nezvaný host (Jiří Černý), který skrývá velké tajemství. Není ovšem vůbec jisté, koho ze zúčastněných se týká a komu tak navždy změní život. Napětí se zvyšuje a spěje k neodvratnému odhalení. Dokážou se ostatní smířit s tím, že člověk, kterého znali, se kdysi provinil něčím, co nelze jen tak přejít?

Z filmu Jana Hřebejka Líbánky

Líbánky si odbyly svou filmovou premiéru na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, ze kterého si Jan Hřebejk odnesl cenu za nejlepší režii. Ke kvalitě filmu jistě přispěl i tradičně civilní a nenucený projev Geislerové a nové, neokoukané tváře dalších hlavních představitelů (Černý, Majer).

Připravila: Veronika
Foto: Falcon
23. 8. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků