Mariánské Lázně se opět otevírají hostům

Ensana otevřela první ze svých sedmi hotelů v Mariánských Lázních pro klienty zdravotních pojišťoven.

Mariánské Lázně se opět otevírají hostům
Zobrazit fotografii v galerii

Od pondělí 4. května se klientům postupně otevírají lázeňská zařízení v Mariánských Lázních. V první fázi jde o klienty zdravotních pojišťoven, kteří mohou služeb lázeňských domů využívat již od 4. května. Následovat bude uvolnění i pro další hosty z České republiky, kteří si mohou objednávat pobyty počínající datem 25. května. 


„Lázeňské pobyty začneme poskytovat od 4. května 2020, a to nejprve v hotelu Centrální Lázně v Mariánských Lázních. Pro klienty zdravotních pojišťoven bude fungovat veškerý servis a samozřejmě také lázeňské služby a většina procedur. Bude samozřejmě nutné dodržovat speciální hygienická i další opatření dle nařízení Ministerstva zdravotnictví,“ říká Patrície Irlveková, Sales and Marketing ředitelka společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně a.s., která spadá pod globální značku Ensana. Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví zahrnují ubytování v jednolůžkových pokojích, stravování při dodržování odstupu nejméně dva metry mezi pacienty a skupinové léčebné procedury pro maximální počet pěti hostů. 


Mariánské Lázně jsou známé především pro své léčivé minerální prameny a zdroje přírodního suchého uhličitého plynu, který se dá považovat za místní přírodní unikum. „V našich lázeňských domech se léčí široká škála onemocnění, a to vždy pod dohledem špičkového, odborně proškoleného personálu,“ říká Patricie Irlveková. Nově bude klientům zdravotních pojišťoven měřena teplota, bude s nimi vyplněn amnestický dotazník a zkontrolován zdravotní stav. Bude možné rovněž podstoupit test na Covid 19. Všichni zaměstnanci Centrálních lázní se též musí prokázat negativním výsledkem Covid testu, aby byla zaručena potřebná bezpečnost hostů a ostatních zaměstnanců. 


Hosté s programem zdravotní péče projdou klasickou vstupní prohlídkou u jednoho z lázeňských lékařů, který poté sleduje pacienta v průběhu jeho pobytu a v rámci týdenních prohlídek kontroluje jeho zdravotní stav a případně upravuje léčebný program. Na závěr pobytu lékař vypracuje závěrečnou zdravotní zprávu. Mnoho hostů Mariánské Lázně navštěvuje pravidelně kvůli prevenci nebo jako místo zdravého a kvalitního odpočinku. „Pro všechny tyto hosty se naše hotely a zařízení otevřou již brzy a to 25. května,“ dodává Patricie Irlveková. 


Dvousetletá tradice lázeňství v Mariánských Lázních dala vzniknout řadě léčebných postupů a metod k řešení mnoha zdravotních obtíží. S využitím bohatých přírodních léčivých zdrojů jako jsou minerální prameny s různorodým chemickým složením, přírodní léčivý plyn a peloidy, dokáží ulevit např. od bolestí různého původu, pomáhají léčit nemoci pohybového ústrojí, ledvin a močových cest, nemoci dýchacích cest, metabolická, gynekologická, onkologická onemocnění či nemoci trávicího ústrojí. Veškeré lékařské postupy a léčebné procedury, které hosté v lázeňských zařízeních Ensana podstupují, fungují na základě dlouhodobé zkušenosti s využíváním místních přírodních léčebných zdrojů v kombinaci s nejnovějšími lékařskými poznatky. 


V současné době jsou aktuálními tématy posílení imunity a léčba dýchacích cest. Mariánské Lázně se na tyto oblasti zaměřují díky svému příznivému klimatu. K přírodní léčbě v Mariánských Lázních významně přispívá Lesní pramen – alkalická, slaná, minerální voda, která se používá k pitné léčbě, inhalacím i minerálními koupelím. 


Lázeňská léčba je zaměřena na zlepšení ventilační funkce dýchacích cest a obnovení správné mechaniky dýchání a průchodnosti dýchacích cest, zlepšení imunity a odstranění škodlivin zevního prostředí (prach, alergeny, emoční zátěž...). Vhodné procedury zahrnují inhalace s využitím vody z Lesního pramene, dechová cvičení, uhličité koupele, které zlepšují prokrvení a zvyšují obranyschopnosti organismu. Skvělé účinky má také oxygenoterapie, která pomáhá okysličení, zlepšuje elasticitu plicní tkáně a zlepšuje imunitu. Ke zvýšení imunity přispívá také vyvážená strava s obsahem vitamínů, minerálů, omega kyselin a v neposlední řadě i celková relaxace organismu.


Komerční prezentace
Foto: Ensana Hotels

DISKUZE K ČLÁNKU

4

Je dobře, že se lázně pro hosty otevírají, ale já se zatím ještě nikam nechystám a raději počkám...

ODPOVĚDĚT

4

Tam je krásně.

ODPOVĚDĚT

3

Zatím bych ještě nikam nejezdila. A letos do zahraničí vůbec ne.

ODPOVĚDĚT

3

Vidím to stejně. Raděj ještě počkáme.

ODPOVĚDĚT

4

myslím si že je to na otvírání brzy

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (5 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejoblíbenější české lázně jsou Mariánky Foto: Mariánské lázně

Nejoblíbenější české lázně jsou Mariánky

Sluneční paprsky o sobě začínají dávat vědět, pomalu ale jistě začínáme snít o dovolené u...

Za krásou a zdravím do Mariánských Lázní

Za krásou a zdravím do Mariánských Lázní

Mariánské Lázně dýchají odpočinkem. Nad okouzlujícím rozlehlým parkem jim vévodí nádherný hotel Danubius Health Spa...

Mariánské Lázně jsou nově na Seznamu kulturního dědictví UNESCO Foto: Ensana

Mariánské Lázně jsou nově na Seznamu kulturního dědictví UNESCO

Lázeňské město Mariánské Lázně je od července nově zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního...

Titulka pro: Jak vybrat vhodné lázně?

Jak vybrat vhodné lázně?

Lákají vás lázně, víkendové pobyty v nich, lázeňské, wellness či léčebné procedury, které si zde...

Titulka pro: Vydejte se relaxovat do lázní!

Vydejte se relaxovat do lázní!

I v zimních měsících se můžete věnovat regeneraci svého organismu. Taková zimní relaxace v rukou...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz