Rodina

Máte doma školáka? Kupte mu stůl, který poroste s ním

Sbírání kytiček

Zasedla vaše ratolest do školních lavic? Pokud ano, čeká vás nelehký úkol. Vybavit jeho pracovnu. Měli byste přitom veškeré vybavení velmi pečlivě zvažovat.

Neuvažovat pouze krátkozrace v horizontu jednoho či dvou školních let, ale pořídit vybavení, které dítěti vydrží déle a bude se moci společně s ním dále rozvíjet. Je to těžký oříšek, že? Ale milé matky, nebojte se. Zvládly to jiné ženy, zvládnete to taky. 

Vydrží možná i celou základní školu 

Jak na to? Především si uvědomte, že vaše dítě poroste. Je tedy hloupé kupovat malý pevný nábytek. Po dvou třech letech to bude malé a přestane sloužit svému účelu. Ideální je nábytek, který lze rozměrově nastavit podle potřeby. Díky takovému nastavení zajistíte, že poroste společně s dítětem a vyhoví daleko vyšším nárokům. Vyberte proto psací stůl, který poroste s vaším potomkem a bude věrným společníkem jeho školních let. Možná s ním vydrží až do konce základní školy, a to je ideální případ. A stůl, který má nastavitelnou výšku od 56 až do 80 cm k tomu má dobře nakročeno. Když váš syn nebo dcera poroste jako z vody, postačí jenom měnit v průběhu let výškové nastavení stolu. 

Každé dítě potřebuje svoje zázemí

Ať už bude váš potomek šestiletý školák nebo třeba dvanáctiletý ostřílený matador, který právě začíná chodit do šesté třídy, jedno se zpochybnit nedá: vybraný stůl bude vždy plně vyhovovat jeho potřebám. A o to jde především. Aby dítě mělo dobré zázemí pro studium, pro psaní úkolů, ale i pro čtení, nebo třeba práci na počítači. Pracovní prostředí by se mělo přizpůsobit dítěti a jeho potřebám nikoli naopak. Navíc by mělo každé dítě mít svůj samostatný stůl. Není dobré, když se musí dělit o svůj stůl třeba se starším nebo mladším sourozencem. Zpravidla totiž pak stůl jednomu z nich výškově nevyhovuje.

KP
Foto: iStock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků