Rodina

Plánovaný sex: lépe se stane součástí vašeho života

Sbírání kytiček

Většina partnerských dvojic má v milostném životě svůj zaběhnutý pořádek. Najdou se i takové, co mají sex podle kalendáře.

V začátcích milostného vztahu se zpravidla jeden druhého nemůžete nabažit. Muchlujete se prakticky neustále a jste přesvědčeni, že to tak bude už navěky. Jenže po pár letech společného soužití, nejlépe zpestřeného narozením několika potomků, najednou stojíte nohama na zemi. I když vám to spolu klape a těšíte se jeden na druhého, není zkrátka možné pomilovat se kdykoli byste chtěli.

Co dneska?

Týden utekl jako voda a vy marně přemýšlíte, kdy že jste měli sex naposledy? V pondělí jste byla cvičit, v úterý se manžel zdržel v práci, ve středu jste zavařovala okurky, ve čtvrtek hrála Slavie a v pátek jste vařila na víkend, protože váš milý šel stejně s „klukama na jedno“. Doufala jste, že to vyjde o víkendu, ale to jste z rodinného výletu na hory přijeli oba tak unavení, že jste usnuli u televize hned, jak zalezly děti.

Vezměte diář

Pokud se vám tenhle scénář moc nezamlouvá, přišla možná chvíle sáhnout po kalendáři a začít plánovat. Ne nadarmo říkával doktor Plzák, známý to odborník na manželství, že „plánovaný sex je lepší než žádný“. Dost možná kroutíte nesouhlasně hlavou s tím, že milovat se na povel byste rozhodně nemohli. Ideální stav to jistě není, protože spontánní sex plný vášně nic nenahradí. Ale když to jinak nejde, zkuste se partnerem dohodnout. Možná zjistíte, že vám plánování nakonec bude vyhovovat. Alespoň do té doby, než bude váš život trochu klidnější. A nebo se ujistíte v tom, že sex podle kalendáře skutečně není nic pro vás, a raději necháte vše na náhodě. Jako všechno na světě, i tohle má své plusy a mínusy.

Výhody

Sex se zase stane součástí vašeho života, což se pozitivně promítne na vaší psychice i na zdraví. Při plánování svého času se naučíte myslet i na partnera, jehož přítomnost už možná do jisté míry berete jako „samozřejmost“. Být s někým pod jednou střechou však ještě neznamená sdílet s ním svůj čas. Dalším pozitivem je také to, že pravidelné intimní chvilky váš partnerský vztah celkově posílí. Budete se na sebe těšit a navíc získáte možnost se na milování „připravit“.

Nevýhody

Plánovaný sex se může zařadit mezi povinnosti, čímž ztratí tu správnou dávku spontánnosti a vášně. Soulož si sice můžete napsat do kolonky v kalendáři, ale při plánování jen těžko můžete vědět dopředu, jaké bude vaše duševní i fyzické rozpoložení nebo jestli vás partner zrovna něčím nenaštve. Pokud se vám nebo partnerovi opravdu nebude do milování chtít, řekněte to a nelamte věci přes koleno, protože nátlakem či přemlouváním se nic nevyřeší. V partnerství by mělo jít především o komunikaci a umění se dohodnout.

Přečtěte si víc

Přejete si milovat se častěji, ale máte na sebe s partnerem málo času? Pak je plánování sexu možným řešením vašeho problému. Pokud se však podíváte pod pokličku vašeho vztahu a zjistíte, že spolu nespíte proto, že neustále řešíte nějaké konflikty a neumíte se dohodnout, je namístě situaci řešit. Najděte si články nebo také termíny nejrůznějších seminářů o partnerských vztazích.

Text: Připravila Věra Háková

Zdroj informací: www.self.com/story/scheduling-sex, www.mujvztah.cz/
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků