Můj muž miluje muže!

Osud nám někdy připraví pořádná překvapení, která nám zásadním způsobem ovlivní život. Mezi taková určitě patří šokující zjištění, že je náš partner tak trochu jiný a nás bere spíše jako kamarádku. Přesněji řečeno – že je gay. Proč se tedy vůbec ženil? To je jedna z prvních otázek, která napadne asi každého. Ptají se hlavně manželky, jejichž životní příběhy jsou si podobné jako vejce vejci. Odpověď není jednoduchá, protože důvody jsou různé.

Titulka pro: Můj muž miluje muže!
Zobrazit fotografii v galerii

Zmatek v mužské duši
Podle odborníků přichází uvědomění si své sexuální orientace u každého jinak a v jiném věku. Záleží hodně na okolnostech, výchově a prostředí, ve kterém dotyčný vyrůstal i na jeho charakteru. Někdy je ale důvod, proč gay vstoupí do manželství, prostý. Není zkrátka vyhraněný, sám sobě nerozumí a tápe. Homosexualitu dnes společnost sice vnímá relativně dobře, ale i tak existuje ještě spousta předsudků a řada lidí se na gaye a lesbičky dívá skrz prsty. V tomto prostředí pak může mladý muž dlouho vzdorovat svým pocitům a snaží se namluvit si, že se mu vlastně dívky líbí a nějak to zvládne. Snaží se přizpůsobit většině a žít jako všichni ostatní rodinným životem. Skutečné sexuální potřeby se ale dříve nebo později stejně projeví. Často bohužel až po několika letech na první pohled fungujícího manželství.

Někdo svou homosexualitu skrývá celý život, většina gayů ale nakonec dospěje k tzv. „coming out" – tedy otevření se a přiznáním svého zaměření. Není to vůbec jednoduché, zvlášť pokud má muž děti. Touha po vlastních dětech je ostatně jedním z důvodů, proč se gayové žení.

Podobné příběhy
Životní zkušenosti žen, které osud postavil do nezáviděníhodné role manželky homosexuála, se často shodují. Své manželství hodnotí často spíše jako kamarádské, kdy sex vůbec nehraje velkou roli. Někteří muži dokážou svoji orientaci maskovat dlouhá léta a velmi dobře. Jiní ale svým chováním přímo dávají partnerce důvod k tomu, aby si začala myslet, že ji podvádí. Jaké je pak její překvapení, když zjistí, že její manžel nemá milenku, ale milence. Nejlepší je řešit problém co nejdříve a nestrkat před ním hlavu do písku. Určitě je lepší vědět, jak na tom skutečně jste než mít neustálé pochybnosti.

Pátrání po důkazech
Máte pocit, že se tenhle problém týká právě vás? Pak se nabízí několik variant, jak celou věc řešit. Vaším prvním krokem v odhalení manželovy orientace by rozhodně nemělo být prohledání jeho mobilu. Spíš se snažte nejdříve najít co nejvíce informací o mužské homosexualitě, třeba na internetu. A když budete u počítače, můžete se i podívat, jaké stránky zajímají vašeho muže a co nejčastěji vyhledává. Jestliže narazíte na něco, co souvisí s gay tématikou, je to s největší pravděpodobností jasné. Manžela se hned neptejte a nesnažte se na něj tlačit, protože to nemá cenu. Kdyby nebyla podezření pravdivá, mohla byste ho velmi urazit. Váš manžel totiž může být jen trochu zženštilý typ muže, který prostě jen nestojí o „chlapské“ zábavy a nejlépe si rozumí se ženami. Určitě je ale dobré navštívit odborníka a se svými podezřeními se mu svěřit. Najděte si nějakého psychologa, psychiatra nebo sexuologa. Ten vám může také poradit, jak celou věc řešit.

Potvrzené obavy
Ať už je zjištění o manželově homosexualitě výsledkem vašeho pátrání nebo přijde jako blesk z čistého nebe, je třeba si zachovat chladnou hlavu. Překonat pocity ponížení, beznaděje, nedůvěry a nezadržitelné bolesti a strachu z budoucnosti není jednoduché. Muž ale za svou orientaci nemůže, on sám si ji nevybral. Snažit se udržet takové manželství je těžké. Někteří lidé řeší situaci tak, že spolu žijí jen „na oko“, hlavně kvůli dětem. Většinou ale toto uspořádání moc nefunguje a lidé se stejně rozcházejí. Pomoc odborníka je určitě na místě, vyhledejte ho co nejdříve.

Více se o této problematice dozvíte také na internetové adrese: www.004.cz. Pokud je to možné, je nejlepší vztah posunout na přátelskou rovinu a stát se dobrými přáteli než špatnými partnery. Jenže udělat takový krok není lehké.

Text: Zuzana
Foto: iStock
7. 12. 2011

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz