Filmové novinky

Na co o Vánocích do kina

Během vánočních svátků je televizní program sice nabitý nejrůznějšími pohádkami a rodinnými filmy, některé z nich jsou ale dost okoukané. V takovém případě můžeme naštěstí vyrazit do kina za úplnými novinkami.

V prosinci si pro nás filmoví distributoři přichystali hned několik snímků rodinného ražení, na které můžeme vzít malé nebo i odrostlejší děti. Vybírat si lze z animovaných, hraných nebo i klasických děl.


Sammyho dobrodružství 2

Před dvěma lety navštívil i naše kina animovaný snímek Sammyho dobrodružství 3D o příhodách malého želváčka a jeho nejen mořských kamarádů. Tento belgický animák neskončil v červených číslech, a proto nám stejní tvůrci nabízejí jeho pokračování. V něm je Sammy i jeho nerozlučný přítel Ray už dospělou želvou, problémy se jim ale zdaleka nevyhýbají. Jednoho dne jsou totiž uneseni lidmi do obřího mořského akvária. Zachránit se je vydávají jejich malí potomci a nakonec se přidají i ostatní ryby v akváriu. Snímek slibuje zábavnou záplavu nových barevných rybek, která potěší hlavně menší děti, opět ke zhlédnutí i ve 3D.


Pí a jeho život

Pokud jsou ve vaší rodině větší děti, které mají zálibu v nejen vodních zvířátkách, můžete zkusit hraný dobrodružný film Pí a jeho život. Indický chlapec Pí se plaví se svými rodiči a bratrem do Kanady, kde chtějí začít nový život. Spolu s nimi cestují i zvířata z jejich zoologické zahrady. Během jedné bouřlivé noci je jejich nákladní loď naneštěstí potopena a Pí se sám zachrání na malém člunu. Vlastně ne tak docela sám – společnost mu tvoří ještě zebra, hyena, orangutan a především tygr, se kterým rozhodně nebude žádné lehké pořízení. Dokáže Pí přežít strastiplnou pouť k pevnině? Oscarový režisér Ang Lee (Tygr a drak, Zkrocená hora) natočil film podle světového bestselleru a podle ukázek i prvních ohlasů se máme skutečně na co těšit.


Hobit: Neočekávaná cesta

V prosinci nás čeká i jedna velká, na celém světě s netrpělivostí vyhlížená, filmová událost roku. 13. prosince do kin vstoupí první část z plánované trilogie Hobit. V hlavní roli mladého Bilba Pytlíka uvidíme nově Martina Freemana, setkáme se ale i se starými známými z trilogie Pán prstenů – s Ianem McKellenem jako Gandalfem nebo Cate Blanchett jako Galadriel. Povede se režisérovi Peteru Jacksonovi navázat na fenomenální úspěch již zmíněného Pána prstenů? Doufejme, že ano, od té doby totiž nic tak epického (snad s výjimkou série o Harrym Potterovi, když přivřeme obě oči) kinosály neprošlo. Navíc fantasy z pera J. R. R. Tolkiena má fanoušky i mezi dětmi, nevzít je s sebou by byla určitě škoda.


Anna Karenina

Pubertální dítka neoplývají zrovna zájmem o klasickou ruskou literaturu, třeba by je ale mohl zlákat film podle jednoho z nejznámějších románů L. N. Tolstého. Hlavní taháky filmu představují herecké hvězdy Keira Knightly (první tři díly Pirátů z Karibiku, Pokání) a Jude Law (Sherlock Holmes, Návrat do Cold Mountain) a také jméno režiséra. Angličan Joe Wright (Pokání, Pýcha a předsudek) kostýmní dramata prostě točit umí a dokáže zaujmout i diváky klasickými příběhy netknuté.


Připravila: Veronika
Foto: Bontonfilm
12. 12. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků