Rodina

Necháte za sebe platit na prvním rande?

Sbírání kytiček

Přeskočila jiskra, slovo dalo slovo a vy se chystáte na první schůzku s mužem, který se dost možná stane vaším „panem Božským“. Po skvělém večeru v příjemné restauraci pak přijde řada na placení účtu. Necháte muže, aby za vás – jako správný gentleman – zaplatil?

Plzeňský Prazdroj a společnost SABMiller nechala zpracovat zajímavý výzkum, podle kterého je jasné, že díky ekonomické krizi stoupl o 15 % počet Češek, které očekávají, že na prvním rande za ně muž v restauraci zaplatí celou útratu. Tyto dámy mají naštěstí při dalším rozvoji vztahu dobré vyhlídky, protože zajde-li na pivo stálá partnerská dvojice, čeští muži jsou nejgalantnější v Evropě: 97 % z nich totiž počítá s plným uhrazením útraty i za svůj protějšek.

Výsledky výzkumu
Na prvním rande očekává 73 % českých žen, že útratu v restauraci zaplatí muž. To je o 15 % více než v roce 2007, kdy ženy více inklinovaly k platbě „půl na půl“. Dobrá zpráva pro ně je, že 92 % českých mužů se samo od sebe chystá celou útratu zaplatit. I to je o něco více než dříve.

Vůči stálým partnerkám jsou čeští muži nejgalantnější v Evropě, v Rusku za ženu platí jen každý druhý muž. No řekněte, není to dobrá zpráva?
S uhrazením celé útraty za posezení u piva či vína se stávající partnerkou počítá 97 % českých mužů. Druzí nejlepší jsou Poláci (95 %), naopak nejméně kavalírští jsou Rusové (jen 54 %).

Očekávání českých žen, že muž zaplatí celou útratu, od roku 2007 o něco vzrostlo (ze 72 na 76 %) a také ony jsou v tomto evropskou špičkou – na druhém místě to nejvíce očekávají Rusky (65 %), naopak s nejmenší galantnosti od mužských protějšků počítají Britky a Holanďanky (shodně 34 %).

Zdroj a foto: Plzeňský Prazdroj
Autor: Zuzana

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků