Nové souvislosti v případu hubnutí

Už uplynuly dva měsíce od vánočních událostí a některé z nás si stále nosí kilogramy navíc. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli zahájit okamžitě vyšetřování. Jako hlavní detektiv byl povolán MUDr. Jozef Lucký z TCM Clinic.

Titulka pro: Nové souvislosti v případu hubnutí
Zobrazit fotografii v galerii

Následující scénář se v prosinci odehrál v podezřelém množství domácností – vanilkové rohlíčky, linecké a ořechové košíčky obsadily nebývale velký prostor na stole se slavnostním ubrusem a přes poctivou práci všech přítomných jedlíků se jejich počet nesnižoval. Poté, co hosté odešli, paní domu zůstala se sladkými kamarády, které před několika dny přivedla vlastnoručně na svět, úplně sama.


Další případy

Po svátcích začal v naší detektivní kanceláři zvonit jeden telefon za druhým. Některé paní se dostavily osobně. Přicházely kolébavým krokem a dlouho oddychovaly na pohovkách v čekárně. Všechny měly o číslo, dvě menší oblečení a nešťastný výraz ve tváři. Ptaly se, kdo může za to, že se tak výrazně zakulatily. Chtěly si jen odpočinout, vypnout, odměnit se za to, že celých dvanáct měsíců poctivě běžely, aniž by věděly kam. Situace byla dramatická a bylo jasné, že odpověď musíme hledat po celém světě.

Do vyšetřování jsme proto nasadili našeho nejlepšího detektiva MUDr. Jozefa Luckého, který se spojil se svými kolegy v Číně. Po důkladném zkoumání několik tisíc let starých dokumentů a prohlédnutí stovek pacientů pachatele opravdu našli – je jím předchozí rok! „Kdyby věci, které jsme dělali během roku, vycházely více z nás, neměli bychom tak silnou potřebu odměny. A právě sladké je pro nás největší odměna utišující našeho vnitřního „ducha“, který v momentě vánočního klidu začíná křičet, že na něj kašleme. Zároveň se při takovém zastavení dostaví neurčitý, prázdný pocit a ten nás žene k míse s cukrovím, protože nevíme, jak jinak s ním naložit,“ píše ve své závěrečné zprávě k případu MUDr. Lucký a dodává, že vánoční přejídání bychom měli brát jako signál, že je třeba v našem životě něco změnit. Štíhlá postava a psychické nastavení totiž podle komplexního přístupu tradiční čínské medicíny spolu úzce souvisí.

 

MUDr. Lucký radí

Po dokončení naší detektivní práce dostaly dámy několik praktických rad, jak se současnou situací naložit a jak se vyhnout tomu, aby se během příštích Vánoc opakovala. V první řadě mají využít vnitřního pocitu, že v lednu něco nového začíná; novoroční předsevzetí bývají poměrně funkční berličkou. Jejich jídelníček by měl být vydatný, ale zároveň relativně fádní a lehký. Rozhodně v něm však není místo na přísné diety – ty jednak nefungují a přílišné omezování navíc naše tělo vnímá jako trest (a tím pádem roste naše známá potřeba po odměňování se).

Ideální je konzumovat jídla na bázi rýže, po které se netloustne a která nezatěžuje organizmus. „Když vydržíme tři týdny s převážně rýžovou a zeleninovou a lehce masovou stravou, máme přebytečná kila v kapse. Pokud se nejsme schopni nasytit a začínáme pociťovat únavu, dáme si třeba ještě jednu polévku navíc,“ doporučuje MUDr. Jozef Lucký. Den by měly naše dámy začínat teplou snídaní – polévkou, kaší, ale nic nezkazí ani párky a fazolemi po anglicku. Důležité je vyhnout se cukru a mouce, mléčným výrobkům a studeným džusům, které by hmotnost zakonzervovaly.

Řada nespokojených dam má tendence začínat nový rok všemožnými fyzickými aktivitami; s těmi to ale doporučují detektivové z oddělení tradiční čínské medicíny nepřehánět. Pokud taková paní začne nadměrně sportovat jen s cílem zhubnout a vybraná činnost ji nebaví, brzy selže, propadne sebezpytování a výčitkám, které nedělají dobrotu. Pak je vhodnější pohyb ve formě procházek.

Základem úspěšného zvládnutí stabilní, vysněné váhy je však pro každého především smířlivost a pochopení. „Vážně stačí, když se člověk naučí sám sebe přijímat. Pak se lépe dostane do svého nitra, začne si rozumět. Při neustálých výčitkách se tělo urazí a nespolupracuje. Ale když se naše fyzická a psychická část spřátelí, odrazí se to pozitivně i na tělesné hmotnosti. Mám to odzkoušené na stovkách pacientů,“ radí MUDr. Jozef Lucký.

Zatímco nyní panuje klid, je jasné, že nás už brzy čekají velikonoční kalorické hody. MUDr. Josef Lucký je však připraven. Vzpomeňte si na něj včas!

Pokud se chcete spojit s detektivy tradiční čínské medicíny osobně, navštivte stránku www.tcmclinic.cz

Zájemcům o zdravou kuchyni podle principů tradiční čínské medicíny doporučujeme kurzy „Vaříme jin-jang“ 10. března 2013 se zaměří na posilování imunity.  Více informací najdete na www.facebook.com/varimejinjang

Autor: TCM Clinic
Foto: iStock
21. 2. 2013

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Jak už jsem zmínil minule, pro začátek je velmi důležité vytvořit si reálný plán zdravého...

Olga Šípková odpovídá na nejčastější dotazy o hubnutí

Po novém roce se to všude hemží zaručenými návody na hubnutí. Vybrat z nich jeden...

Jak se projíst k sexy tělu

Jak se projíst k sexy tělu

Toužíte po sexy postavě a dodržujete zdravý životní styl, ale stále se vám nedaří obléknout...

Titulka pro: Soutěž o balíček produktů od Nutrendu

Soutěž o balíček produktů od Nutrendu

Pustili jste se do hubnutí.

Mám hubnout s odborníky nebo na vlastní pěst?

Potřebujete zhubnout, nejlépe ihned a nevíte si rady. Je lepší se do hubnutí pouštět na...

Titulka pro: Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Léto láká k vodě a to nás, zástupkyně ženského pohlaví pomalu bez ohledu na věk,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VAŘENÍ S HRAŠKOU

Zdravím používáte někdo hrašku?

CO PRO LEPŠÍ EREKCI

Partner má problémy s udržením erekce, jak to řešíte? Co ...

ZAHRADNÍ NÁBYTEK

Odkud máte nábytek na zahradu? Chceme sedačku a lehátka, ale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz