NOVÉ vánoční pohádky v České televizi

Je to už víc než dvacet let, kdy na Štědrý večer usedáme k televizním obrazovkám, abychom viděli zbrusu novou pohádku. Letos se však Česká televize rozhodla uvádět nové pohádky i na první a druhý svátek vánoční. Co vás čeká?

Titulka pro: NOVÉ vánoční pohádky v České televizi
Zobrazit fotografii v galerii

Pojítkem všech tří pohádek je to, že si role princezen zahrály herečky poprvé ve své kariéře. Takže půjde o skutečně neokoukané tváře, které vám právě nyní představujeme.

 

Štědrý večer: Princezna a písař

Královský písař Janek (Matouš Ruml) a princezna Amálka (Monika Timková) se rádi baví všelijakými legráckami. Ale jakmile se na hrad dostaví tři bohatí návštěvníci a ztratí se jejich truhla s drahým zbožím, všem vylomeninám je náhle konec. Písaře obviní z krádeže, a tak má co dělat, aby našel pravého viníka. Při tom mu však pomáhá princezna Amálka. Chcete vědět proč? A zakoukají se ti dva do sebe, nebo to bude tentokrát jinak?

 

První svátek vánoční: Kdyby byly ryby

V Království tří rybníků se stal pěkný průšvih – ztratily se jim všechny ryby. Což v této zemi, kde se rybolovem živí většina poddaných, nevěstí nic dobrého. Vyřeší tento problém princezna Lidunka (Jenovéfa Boková)? Měla by k tomu dost dobrý důvod – potřebuje rybí tuk, aby se jí vylepšila figura, a tak dosáhla ideálu ženské krásy, samozřejmě podle zdejších pravidel. A podle tradice dokázala uzvednout svého nastávajícího. Ovšem kdo jím bude – vykutálený podvodník a zloděj, nebo mladý rybář?

 

Druhý svátek vánoční: Láska na vlásku

Princ Matěj a tulák Tomáš si jsou tak podobní, že by si je jeden málem spletl. Záměna se doslova nabízí, zejména když je princ už poměnkud unavený zámeckým životem, a rád by poznal, jak se mají lidé „venku“. A naopak tulák už má dost svého nuzného bytí a rád by "ochutnal", jako to je - žít si jako pán. Jenže se to nějak zašmodrchá, a původní domluva - vyměnit si na jeden den své životy - se poněkud protáhne. Jakou roli v tom sehraje princezna v podání známé zpěvačky Celeste Buckingham? A což teprve král Tomáše Hanáka? To zjistíte, když si nenecháte ujít ani tuhle pohádkovou novinku.

Připravila: Marcela
Foto: Česká televize
23. 12. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

1

je to hezká pohádka

ODPOVĚDĚT

0

Vidím, že pohádky nikdo nezhodnotil, tak něco málo napíši já. Velmi jsem se na pohádky těšila. Princeznu a písaře jsem neviděla celé, ale jevilo se to hezky. Usuzuji dle začátku a konce :), přesto si myslím, že z těch tří příběhů asi ten nejlepší. Láska na vlásku taky ušla, i když ten konec mi připadal trochu přitažený za vlasy, ale je to pohádka, může si to dovolit. Ale to, něco, nevím, jak TO nazvat,uváděna byla pohádková komedie: Kdyby byly ryby...tak TO, bylo nepopsatelné. Jestli jste to neviděli, ani to nezkoušejte.Nejde k TOMU více méně nic napsat, nemělo to děj, pointu, úroveň. Nemělo to nic,kromě nepochopitelného hereckého obsazení. Nechápu, jak takoví herci, jako je Ondra Vetchý, Zuzana Bydžovská,pan Liška mohli propůjčit svůj talent takové krávovině. Nešlo to vzít ani jako totální recesi. Přesto jsme se u TOHO pobavili, když jsme doma vzájemně viděli naše vyděšené, nechápající výrazy. Chvílemi se nám chtělo smát, hlavně když hudební doprovod, podkreslení, obstarávala znělka známá jako signalizační a notně obtěžující zvuk známý z používání systému Windows :(. Pak se nám chtělo plakat, protože po 20ti minutách sledování tohoto "ničeho" byly ty pocity opravdu tragické :( a tak nějak to šlo pořád dokola.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Zábava, která rozvíjí vaše děti

Zábava, která rozvíjí vaše děti

Projekt zábava domů pomáhá rodičům a dětem od 3 do 8 let. Více nám prozradila...

Titulka pro: Vyhrajte zábavu domů

Vyhrajte zábavu domů

Projekt Zábava domů pomáhá rodičům a dětem od 3 do 8 let. Více nám prozradila...

Titulka pro: Střídavá péče pod pokličkou

Střídavá péče pod pokličkou

Téma střídavá péče začíná být populární. Tento pojem i jeho realizace pozvolna proniká do našeho...

Titulka pro: BRUMÍK A JEHO VÝLETY PO ČECHÁCH A SLOVENSKU

BRUMÍK A JEHO VÝLETY PO ČECHÁCH A SLOVENSKU

Brumík vám přináší tipy na výlety po Čechách i Slovensku. Vzít si můžete i Brumíkův...

Titulka pro: Hledáte tip na víkend? Zajeďte na čtyřkolky do Cítova!

Hledáte tip na víkend? Zajeďte na čtyřkolky do Cítova!

Zábava pro celou rodinu, skvělá muzika a jedinečné závody! To je další ze závodů seriálu...

Vztahy v srpnu podle Feng shui: podporujte veselou a hravou náladu

Vztahy v srpnu podle Feng shui: podporujte veselou a hravou náladu

Zatím co v červenci jste si měli s partnery užívat pohodu, krásu a romantiku, v...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VYBAVENÍ KOUPELNY

Zdravím kde se dají koupit opravdu kvalitní ručníky?

BATOH

Zdravím, doporučíte mi prosím batoh pro dcerku na druhý ...

HRAČKA PRO HOLČIČKU

Zdravím, poradíte prosím příslušenství k Barbínce, se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz