Filmové novinky

O MYŠCE A MEDVĚDOVI

Sbírání kytiček

Francouzský animák pro celou rodinu na vás dýchne nostalgickou atmosféru klasických kreslených filmů.

Žánr: Animovaný / Rodinný

Režie: Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner

Hrají: Lambert Wilson, Pauline Brunner, Anne-Marie Loop
Český dabing: Ladislav Županič, Anna Nemčoková, Radana Herrmannová, Jiří Plachý, Daniela Bartáková, Zdeněk Mahdal, Bohdan Tůma

Hudba: Vincent Courtois

Po podzimní a zimní sérii trojrozměrných rozjuchaných animáků americké produkce do českých kin přichází evropský počin oceněný na filmovém festivalu v Cannes.

Francouzský snímek O myšce a medvědovi sází na rozpohybované kresby belgické ilustrátorky Gabrielle Vincent, jejíž knižní série o myšce Célestine a medvědu Ernestovi posloužila právě tomuto filmu za předlohu. Díky jejím půvabným ilustracím se může nový, klasicky dvourozměrný, animák pochlubit neopakovatelným poetickým kouzlem, kterého nemůžou prefabrikovaná, neonově svítivá dílka z Hollywoodu nikdy dosáhnout.


Myška Célestine žije v podzemním myším světě a jen slýchá o nebezpečných a zlých medvědech z povrchu. Protože je však zvídavá, uteče do medvědího světa, kde se potkává s bručounským Ernestem. Ernest je medvěd a o myších má naprosto stejné mínění jako Célestine o něm. Shodou okolností se však zamotají do jednoho velkého dobrodružství, díky kterému se sblíží. Podaří se jim ale propojit oba světy a odstranit předsudky panující na obou stranách?


Pokud máte v sobě alespoň špetku staromilství, oceníte neotřelou formu nového francouzského přírůstku. Příběh je klasicky pohádkový a budou mu tudíž rozumět i menší děti. Hledáte-li tedy alternativu k americkým pohádkovým příběhům, můžete vyrazit s celou rodinou na film O myšce a medvědovi.

Připravila: Veronika
Foto: Bioscop
24. 1. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků