Rodina

Odpočiňte si u dobré komedie

Sbírání kytiček

Protože jaro je za dveřmi a s ním přichází i jarní únava, měli bychom se naučit dostatečně odpočívat. Kromě vydatného spánku a dostatku vitamínů si naordinujte pravidelné dávky pozitivní energie. Dobijte ji třeba u dobré komedie. Poradíme vám, na co se podívat.

Vybrat tu správnou komedii, u které se opravdu zasmějete, nemusí být vždy jednoduché, protože každý máme jiný vkus a jiný smysl pro humor. Proto je dobré sledovat filmové recenze a při výběru filmu vsázet na oblíbené herce a režiséry. Pokud nás rozesmějí jednou, pravděpodobně se jim to povede i příště.


Zářící Meryl Streep

Pokud rádi sledujete právě vycházející filmové novinky, mohla by vás zaujmout i romantická komedie Druhá šance od režiséra Davida Frankela, jehož nejznámějším režisérským počinem je úspěšný seriál Sex ve městě. Dalším lákadlem ke zhlédnutí tohoto dobře hodnoceného snímku jsou i představitelé hlavních rolí: neopakovatelná Meryl Streep a nestárnoucí Tommy Lee Jones.


Ve filmu Druhá šance se starší manželský pár snaží do svého vztahu vrátit jiskru, kterou ztratil někde na cestě životem. Má jim k tomu pomoci renomovaný manželský poradce, který přichází s řadou poněkud netradičních úkolů. Ve snaze plnit zadaná cvičení, se dvojice dostává do mnoha humorných situací. Tato komorní vztahová komedie je příběhem intimních peripetií stárnoucího manželského páru postaveným zejména na neuvěřitelných hereckých výkonech.


Vsaďte na českou klasiku

Pokud dáváte před hollywoodskou tvorbou přednost té české, sáhněte po nestárnoucí klasice. Nejlepší komedie jsou totiž ty, které prověřil čas a i přes starší datum svého vzniku stále baví diváky. Kdo holduje slovnímu humoru, ať vsadí na zfilmovaný humoristický román Saturnin. Svérázný sluha, teta Kateřina, doktor Vlach a další v podání skvělých českých a slovenských herců vás neomrzí ani po několikátém zhlédnutí.


Můžete sáhnout ještě dál do historie a opět se zasmát již zlidovělým hláškám ve filmu Marečku, podejte mi pero! Inteligentní humor Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka si oblíbilo už několik generací diváků a baví stále dál.


Zasmějte se od srdce a nejlépe ve dvou. Pohodový večer u dobré komedie vám pomůže odplavit pracovní stres a vy tak snáz načerpáte novou energii a nápady do dalších projektů.

Komerční prezentace
Foto: iStock
6. 3. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků