Olivový olej pro teplou kuchyni

Taky jste si vždy mysleli, že olivový olej se hodí pouze do salátů? Že jej nemůžete použít na smažení, pečení nebo grilování? Můžete. Stačí jen vybrat ten správný druh.

Titulka pro: Olivový olej pro teplou kuchyni

Taky jste si vždy mysleli, že olivový olej se hodí pouze do salátů? Že jej nemůžete použít na smažení, pečení nebo grilování? Můžete. Stačí jen vybrat ten správný druh.

Olivový olej vhodný na smažení, pečení i grilování
Vedle extra panenského existuje i klasický olivový olej, který vzniká smícháním oleje panenského s olivovým olejem rafinovaným. Díky tomu je olej schopen dosahovat mnohem vyšších teplot při vaření, smažení, fritování i grilování, aniž by se přepaloval. Olivové oleje pro teplou kuchyni jsou mnohem zdravější než jiné rostlinné či živočišné tuky. Klasické olivové oleje obsahují, stejně jako extra virgin, méně cholesterolu, ale oproti nim vydrží mnohem vyšší teploty - až 210 °C (do této teplotní hranice si olivový olej zachovává všechny důležité živiny!). Ve srovnání s máslem nebo margaríny, které se přepalují již při 110 °C, je kvalita připravovaného pokrmu nesrovnatelná. Olivový olej vhodný na teplou kuchyni má méně výrazné olivové aroma, a tak nijak neovlivní chuť připravovaného pokrmu. Při smažení se nevsakuje do připravovaného pokrmu.

CARBONELL PURE
Olivový olej Carbonell Pure s červeným víčkem oceníte při vaření, pečení, smažení a fritování. Je směsí panenského a rafinovaného olivového oleje při zachování všech vlastností typických pro olivové oleje Carbonell.

BERTOLLI CLASSICO
Bertolli Classico je směs panenského a rafinovaného olivového oleje. Má velmi jemné olivové aroma a neutrální chuť. Je ideální pro vaření a zvláště vhodný pro smažení a pražení, protože je odolnější vůči vyšším teplotám.

Připravila: Katka
Foto: Bertolli
5. 5. 2011

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Pokusnz gadget

Pokusnz gadget

Vítr skoro nefouká a tak by se na první pohled mohlo zdát, že se balónky...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BATOH DO ŠKOLY

Dobrý den, sháním školní batoh pro dcerku, která je ve ...

INTIMNÍ HYGIENA

Dobrý večer, doporučíte mi prosím přípravek na intimní ...

OŘÍŠKOVÁ MÁSLA

Dobrý večer, chtěla bych ochutnat oříšková másla, ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz