Opera v kině: Julius Caesar

Uznejte sami, zaletět si do New Yorku na operu by vás asi nenapadlo. A co takhle zajít si na ni do kina? Pokud vás tento žánr zajímá, nepřehlédněte, že v soboru 27. 4. od 17.45 hodin se v šestadvaceti kinech ČR odehraje přímý přenos Julia Caesara z Metropolitní opery NY.

Titulka pro: Opera v kině: Julius Caesar
Zobrazit fotografii v galerii

Žánr: opera

Hrají: Hrají: Natalie Dessay (Kleopatra), Alice Coote (Sextus), Patricia Bardon (Cornelia), David Daniels (Julius Caesar), Christophe Dumaux (Ptolemaius)

Dirigent: Harry Bicket

Režisér inscenace: David McVicar

Hudba: G. F. Händel

Romantická podívaná o lásce římského vládce Julia Caesara a egyptské královny Kleopatry, dílo, jež si za Händelova života podmanilo Londýn, přichází do Metropolitní opery v nové inscenaci Davida McVicara. Titulní roli ztvární světový kontratenorista David Daniels, po jeho boku se jako exotická Kleopatra představí Natalie Dessay.

Zaujalo nás

Tradice přímých přenosů z Metropolitní opery do kin na celém světě, které spojují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi, začala v roce 2006. Do českých a moravských kin se diváci mohli na operu z MO poprvé přijít podívat v roce 2007.

Doporučujeme

Máte na sobotu jiný program? Pak vězte, že během května a června se uskuteční „přídavky“ v pražském kině Aero. Jde o výběr několika záznamů přímých přenosů z MO v New Yorku z této i předcházejících sezón.

2. května, 18:45 =  Giuseppe Verdi: La traviata
 V roli „nejslavnější dívky se špatnou pověstí“ se v Met poprvé objevil miláček publika Natalie Dessay.

9. května, 18:45 = Giuseppe Verdi: Maškarní ples
Marcelo Álvarez ztvárňuje rozpolceného krále, Sondra Radvanovsky krásnou Amélii, objekt jeho skryté touhy, a Dmitrij Hvorostovsky jejího podezíravého manžela. Kathleen Kim vystupuje v roli pážete Oskara a Stephanie Blythe zpívá věštkyni Ulriku.

23. května, 18:45 = Gaetano Donizetti: Nápoj lásky
Anna Netrebko a Matthew Polenzani zaujmou v nové inscenaci jedné z nejpopulárnějších komických oper na světě v režii Bartleta Shera.

6. června, 18:45 = Jules Massenet: Manon
Francouzské zpracování slavného příběhu Manon a rytíře des Grieux je další šancí, při které můžete vidět ve vysokém HD rozlišení ruskou hvězdu Annu Netrebko, tentokrát s polským tenoristou Piotrem Beczalou.

11. června, 18:45 = Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni
Mozartova nesmrtelného antihrdinu v Met poprvé ztvárnil mladistvý Mariusz Kwiecien. V inscenaci se mimo jiné představí i slovenský basista Štefan Kocán.

20. června, 18:45 = Gaetano Donizetti: Marie Stuartovna
Mezzosopranistka Joyce DiDonato se zhostila belcantové role odsouzené královny Marie Stuartovny, Alžbětu I ztvárňuje Elza van den Heever.


Připravila: Marcela
Foto: archiv Aerofilms (z opery Julius Caesar)
26. 4. 2012
 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÝROČÍ

Ahojky :) Měla bych dotaz… Zajímalo by mě, co svým chlapům ...

OBLEČENÍ

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat... Obchody zavřený se ...

KÁVA

Ahojky, tak nějak by mě zajímalo, jak máte nejraději kávu? ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz